Kde si mám dať operovať adenóm?

Zodpovedané
15. aug 2020

Dobrý deň,

diagnostikovali mi adenóm vo veľkosti cca 1,5 cm na príušnej slinnej žľaze. Odporučili mi extrakciu.

Mám si to dať operovať v klasickej nemocnici, alebo radšej zájsť na nejakú kliniku plastickej chirurgie:

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že záleží od konkrétneho lekára, ktorý to bude operovať. Niekedy je to ten istý lekár, v nemocnici operuje "na poisťovňu" v prostredí nemocnice a v súkromí v inom prostredí, niekedy s iným materiálom.

Na vašom mieste by som si vyberal lekára s mnohoročnými skúsenosťami a aj s riešením komplikácií.

Operácie na príušnej žľaze ale nerobia plastickí chirurgovia ale ORL špecialisti.