Poraďte bežecký pás

ozi
16. feb 2013

Ahojky, chcem si kúpiť bežecký pás, rada behám, ale teraz v tomto počasí, keď je vonku ľad, tak to nie je až tak príjemné, čoraz viac sa pohrávam s myšlienkou, že si teda nejaký kúpim, máte s nejakým skúsenosti? Odporučili by ste mi? Poraďte prosím!!! 😉

zuzana909
16. feb 2013

ahoj,
veľmi záleží od toho koľko máš volného miesta a kde ho môžeš umiestniť. my máme značku Insportline, majú rôzne varianty pásov, máme taký väčší nakoľko máme dostatok priestoru na jeho umiestnenie. pás nám prišli aj v cene zmontovať, zatiaľ funguje bez problémov a sme s ním veľmi spokojný 😉

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909 , dík, aký typ máte? A ako dlho? Mne sa pozdáva tento http://www.insportline.sk/3114/bezecky-pas-insp...

zuzana909
16. feb 2013

@ozi my máme tento http://www.insportline.sk/1766/bezecky-pas-insp...
kupovali sme ho asi 2 roky dozadu, beháme na ňom 3 a zatiaľ žiadne problémy, má nadefinované aj programy, ale tie nepoužívame.
ten čo si vybrala je funkciami veľmi podobný akurát má nosnosť 130 kg a ten čo máme my máme 170 kg, k nám chodí behať aj svokor, ktorý má cca 120 kg, manžel aj keď nevyzerá má 110 kg, takže z toho dôvodu sme volili vyššiu nosnosť pásu aby nám dlhšie vydržal 😉

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909 , dík, aj ten som pozerala, ale stačí nám aj menšia nosnosť, ja mám cca 68, muž 82, dá sa ním dobre manipulovať? Je tichý a dostatočne výkonný? Ja by som chcela skladací, na kolieskach, elektronický zdvih, radšej výkonnejší, odpružený, a tichší, programy ma až tak nezaujímajú, radšej behám podľa seba, na čo ešte mám pri výbere prihliadať?

zuzana909
16. feb 2013

@ozi my pás neskladáme, máme ho stále rozložený, pás zdvihnem do vertikálnej polohy bez problémov a aj dole sa dá dať ľahko, horšie sa prenáša na kolečkách, treba ho nadvihnúť, ale keď som si pozrela tak ten Stratos má 85 kg a Gallop má 110 kg.
programy sú ti naozaj nanič, aj Stratos má funkciu, kedy zvyšuješ rýchlosť na 3, 6, 9, 12, 15 a takisto jedným tlačítkom si vieš zmeniť sklon pásu, to je veľmi dobré, nemusíš zvyšovať po desatinách.
tichosť pásu, no tichý veľmi nie je, ale keď porovnám so starším typom čo je v posilovni tak tento náš je tichší, ale neviem si predstaviť, žeby mi pri ňom dieťa spalo a nezobudilo sa 😉
myslím, že výkon motora je závislí od nosnosti pásu, ale ak máte do 100 kg tak nevidím dôvod kupovať väčšiu záťaž, máte tam ešte peknú rezervu 😉

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909 , dík za cenné rady 😉 , v podstate nemusí byť extrémne tichý, stačí tak akurát, kvôli susedom, a treba pod neho dať aj tú podložku?

zuzana909
16. feb 2013

@ozi my máme pod ním len plávajúcu podlahu, podložku sme nedávali, bývame v rodinnom dome, tak tichosť sme až tak neriešili.
pás bez podložky sa ani nepohne teda aspoň ten náš, neviem aké má presne funkcie, či tlmí hluk 😉

ozi
autor
16. feb 2013

a čo výkon motora a bežecká plocha? Koľko stačí? Je tá vaša optimálna, alebo môže byť aj menšia?

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909 a čo výkon motora a bežecká plocha? Koľko stačí? Je tá vaša optimálna, alebo môže byť aj menšia?

a používate stále? Nikdy ste neľutovali, že ste do toho investovali?

whizzy
16. feb 2013

@ozi Tiez mame Gallop od Insportline a sme spokojni. Bezecka plocha nam vyhovuje, behame takmer kazdy den. Kedze mame dost priestoru pohybovat s nim nemusime, podlozku sme si dali kvoli parketam.

ozi
autor
16. feb 2013

@whizzy , dík, budem teda aj nad týmto uvažovať, ešte sa opýtam, či je dostatočný výkon, či sa dá dobre zabehať, aj keby som chcela rýchlejší beh a keby bola bežecká plocha o niečo menšia ako je u Stratosu(135x45) , u Galopu je to 145x51, či by to vadilo. Dík

zuzana909
16. feb 2013

@ozi podľa mňa tých 6 cm tam nevadí, ja keď bežím tak v prednej časti, takže zadná časť pásu je nevyužitá 😉

whizzy
16. feb 2013

@ozi tiez mi zadna cast az tak nechyba, ale moj muz bezi skor v strednej casti a vzadu. Na sirku 6 cm asi tiez nie je az tak vela. max rychlost je 22km/h, takze mozes bezat ako rychlo chces.

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909
@whizzy , baby dík za cenné info a postrehy, takže som zatiaľ zúžila výber medzi Galop a Stratos, ostatné som vyčiarkla, dám potom vedieť, ako som sa rozhodla, ak vás ešte čokoľvek napadne, uvítam 😵 , alebo ak má niekto ešte aj skúsenosti s iným druhom, pozerala som aj pásy Diadora, možno má niekto , ale zatiaľ som nepočula o nich skoro nič 😕

mimikyky
16. feb 2013

@ozi ja mám tento, a som spokojná 😉

ozi
autor
16. feb 2013

@mimikyky , ktorý?

mimikyky
16. feb 2013

@ozi zabudla som dať link 😀 😀 😀

http://www.zlacnene.sk/detail/bezecky-pas-power...

ozi
autor
16. feb 2013

@mimikyky , a kde si kupovala?
@whizzy
@zuzana909
@mimikyky , a ešte by ma zaujímalo, ako to príde, je to v demonte? Aj to niekto zloží alebo si to musí kupujúci? 😕

mimikyky
16. feb 2013

@ozi v Intersporte, a naložili mi ho do auta chlapi z obchodu, na skladanie toho bolo minimum, za pár minút muž zložil..ja som ho kupovala už dávnejšie, vtedy stál 600€, a som fakt spokojná,úplne to stačí..výška sklonu sa nastavuje pekne plynule, je celkom tichý, v pohode šlapem aj ráno o 6tej 😉

zuzana909
16. feb 2013

@ozi nám prisiel v demonte, v cene sme mali montaz z insportline. Pozerala som sa a montaz nebola narocna, len zmontoval jednotlive diely k sebe, zvladli by sme aj samy, al bolo to v cene tak sme vyuzili.

ozi
autor
16. feb 2013

@zuzana909 , to je super, radšej by sme to tiež využili, to je jasné, mm nie je technický typ 😀

@mimikyky , som pozerala, že ten Tvoj je v Intersporte, pôjdem asi popozerať, možno mi aj povedia niečo, čo mi tiež pomôže 😉

tamichloe
12. apr 2013

@ozi ahoj...aky si nakoniec kupila pas?

ozi
autor
13. apr 2013

@tamichloe , je vybratý nakoniec tento: http://www.insportline.sk/1598/bezecky-pas-insp...
boli sme v Insportline, som si ich odskúšala a tento mi najviac sedel, ale ešte naň čakám, narodky mám o tri týždne 😉 , okrúhliny, skladá sa celá rodinka. Tak to aspoň nebude taký zásah do vrecka 😕

tamichloe
13. apr 2013

@ozi fuuha ked to je straaaasne vela..

ozi
autor
13. apr 2013

@tamichloe , ja viem, ale veľmi dlho som ho už chcela... 😕 😕 😕 , ale motorové pod 500 nejdú 😝

ozi
autor
27. apr 2013

@whizzy
@zuzana909
@tamichloe
@mimikyky , stroj už mám doma 😉 , http://www.insportline.sk/1598/bezecky-pas-insp... , narodky síce až o týždeň, ale sme ho poskladali, včera som ho už aj odskúšala, dala som si 30 min. a od pondelku idem behávať pravidelne, okrem víkendov 🙂 , to sa venujem hlavne rodinke, ak budem stíhať, a počko bude ok, tak samozrejme hlavne von, ale keď bude zlé, tak využijem stroj. A hlavne mi to vyhovuje, keď mám krpcov doma, lebo celú jeseň, zimu a aj teraz na jar sa vkuse niekto striedal s nejakou chorobou, potom sa mi z domu veľmi nedalo ísť preč 😒

tamichloe
28. máj 2013

@ozi ahoj...no ako si spokojná?

ozi
autor
29. máj 2013

@tamichloe ahoj, som spokojná, super sa na tom behá, pri tom kukám aj telku, a môže vonku aj liať, naozaj neľutujem, behávam takmer každý deň, asi 45 minút+-, ako stíham, stroj mi vyhovuje, a stačí mi, jedine, čo nechápem sú tie kolieska, myslela som, že keď je stroj zložený, tak ho pomocou nich presuniem a rozložím, ale nie je to tak, musím ho presúvať šúchaním, našťastie je to len kúsok, takže to až tak nevadí, ale nerozumiem, prečo to tak nie je. 😕

romanecka
7. aug 2013

@ozi Ahoj, opýtam sa, aký je rozdiel medzi motorovým a magnetickým? Prečo ste išli len po motorovom? Zvažujem kúpu a neviem, na čo pozerať... Miesta máme plno a hluk tiež neriešim. Pásy som videla aj za 100 Eur, aj za 5000 😕 Tak naozaj neviem... ďakujem

lolonka
7. aug 2013

@romanecka ..ahoj..my sme si tiež kúpili bežecký pás..máme norditreck.......to je celosvetová značka....robia iba profi stroje....ak si to dáš na anglickú stránku, tak ponúkajú 20 ročnú záruku....tak asi to o niečom svedčí.......sme si chceli kúpiť ketller...sme mysleli, že sú najlepší......ale keď sme sa o to začali zaujímať....tak sme prišli po značku norditreck..majú pásy od 700,- eur vyššie.....my máme za 1600,- eur.....bol v akcii za 1300,- eur.....má dobré odpruženie.ja keď som chodila do posilovne,..tak ma strašne boleli kotníky..na tom našom ma nebolí nič.. 😉

http://www.fitplus.sk/uploadedimages/2062_Bezec... tento..je výborný