Rovnaká postava a rozdielna váha

30. jan 2021

Ahojte, nerozumiem jednej veci a rada by som poznala váš názor. S mojou sestrou máme rovnaké typy postáv, rovnakú výšku. Obe nosíme rovnakú konfekčnú veľkosť, veci si sem tam požičiavame. Dnes sme sa vážili a ja mám o rovných 10kg viac. Nechápem to vôbec. Aká môže byť príčina? Ďakujem za odpovede 🙂

marsmykkok
30. jan 2021

Iná kostra, podiel vody v tele, takisto ak človek športuje a má svaly tie sú ťažšie ako tuk. je to normálne, niekto napríklad pri 165cm a 59kg môže pôsobiť chudo, druhý naopak trocha pri sebe.

autor
30. jan 2021

@marsmykkok Ďakujem za odpoveď. Takže aj s tými kosťami je to napríklad pravda? Existujú ťažšie a ľahšie kosti? No športujem, ale nie som nejak svalnatejšia od sestry. Aspoň na oko sme takmer rovnaké. Dosť ma to prekvapilo.

ivanizna
30. jan 2021

Nie, rozdiel vo váhe kostí je zanedbateľný 🙂 skôr to treba pripísať iným faktorom

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka_266
30. jan 2021

Ako je uvedené vyššie váha kosti určite nespraví rozdiel 10kg, bude to svalmi, vodou, rozložením...

jaskolka
31. jan 2021

Stavba tela, rozloženie váhy,voda a jej zadržiavanie, resp.vylucovanie

juhseverzapad
31. jan 2021

Môže byť aj kosťami. Existuje genetická mutácia, kedy sú kosti omnoho hustejšie aj ťažšie. Ľudia s touto mutáciou ťažšie plávajú a málokedy si niečo zlomia. Ja nosím veci S a vážim 66kg. Nikto mi to nechce veriť.

83lenka83
31. jan 2021

Skus sa zmerať metro krajcirskym. Ja sa zmestim do xs nohavíc aj teraz ked mam 60kg a nosila som ich aj ked som mala 53. Tuk sa stiahne a aj ked nosite rovnaku veľkosť tak postava nemusí byť rovnaká. Skus ten meter a ak aj to bude zhodne tak potom bdes mať viac svalovej hmoty ako sestra.

vollino5
31. jan 2021

Môže to mať viacero dôvodov. Kostra, stavba tela a aj množstvo svalstva, keďže svaly vážia viac, ako tuk

elizabet173
31. jan 2021

Kostami to nebude, alebo to vahu ovplyvni len minimalne. Ale rozlozenim a tym, ci je to tuk alebo sval. Ja som si raz dala na oslavu usit saty, padli mi perfektne, potom tehotenstvo, pocas dojcenia som nechudla vobec, az po odstaveni. Vytesovala som sa, ze mam rovnako kg, ale ked som si saty vyskusala, vyzerala som v nich ako jaternica. Vaha bola rovnaka, ale cast svalov zrejme nahradil tuk...

lilope
9. máj 2021

@83lenka83 kosti vážia 1,8 - 2,5 kg. Je tam rozdiel, ale zanedbateľný.