10 cm myóm v 36. týždni

libela
25. mar 2015

Ahoj ženičky, včera mi v 36 tt objavili (pravdepodobne) myóm ktorý je dosť veľký a k tomu mám ešte pridružené problémy ako prilepená placenta k maternici a aj malý má pravdepodobne zdravotný problém, o ktorom radšej nechcem hovoriť. Zajtra idem do Martina k Mudr. Grochalovi a budem múdrejšia. Len sa chcem opýtať či má s tým niektorá skúsenosti, či v takom prípade odoberajú maternicu alebo aký je postup. Som z toho neskutočne vystrašená a bojím sa aj o malého aj o seba, keďže mám doma ešte 2 malé deti....... ☹ Musím ešte povedať, že dosť dlho pociťujem bolesti v panve, krížovej oblasti a aj zo spodu, na ktoré som sa sťažovala, ale moja doktorka to pripisovala tehotenstvu...

janka279
26. mar 2015

@radopp A aky konkretny druh ovocia, ci zeleniny jest? A ako to ma pomoct? Ked bude jest viac ovocia, ci zeleniny, myom zmizne, ci sa zmensi? Preco potom ludia, ktori sa stravuju zdravo, cvicia pravidelne, ziju zdravym zivotnym stylom, tiez ochoreju? A dokonca na vazne ochorenia?

eli74
26. mar 2015

@radopp kazda choroba vznika z nejakeho dovodu. A riesit myom jedlom v 36 tt je neskoro. Kazdu chvilu zakladatelka moze porodit a myom sa ani za mesiac len kvoli vegetarianskej strave nezmizne. Co teraz chces dokazat a docielit? Ake mas ty s tym skusenosti?

radopp
26. mar 2015

@janka279 To závisí od typu a množstva škodlivých látok v tele, ich aktivite a hmotnosti človeka. Dieťa s ľahkým kašlom potrebuje menej lieku ako dospelý s rakovinou. Myómy po vyliečení zmiznú, tak ako všetky choroby ktoré nespôsobili odumretie orgánu. Napríklad liek antokyanin má účinnú dávku 200 mg. Tu je graf jeho obsahu v ovocí.

radopp
26. mar 2015

@eli74 To je fakt že nemusí myom zmiznúť hneď, ale liečba určite zlepší stav... a možno sa aj vylieči, ak bude vedieť ako.

janka279
26. mar 2015

@radopp no toto je na dlhu a komplikovanu debatu a hoci mam nalezite vzdelanie, po rokoch po skole si uz ani netrufam. Do toho zachadzat nechcem. Ale k antokyanom. Antokyany su sice zdraviu prospesne, ale nazyvat ich liekom a hlavne ich oznacovat ako univerzalny "liek" na vsetko je velmi odvazne tvrdenie. Antokyany su dobre antioxidanty. Avsak mnoho antioxidantov funguje velmi dobre v in vitro podmienkach, ale v in vivo podmienkach nie. Je to kvoli nizkej biologickej dostupnosti do buniek.

radopp
26. mar 2015

@janka279 Máš pravdu, je to na dlhšiu diskusiu. Nezahmlievam že ide o antioxidant, ale rovno poviem že je to pomerne stabilný chelátor. Najbežnejší typ otravy sú kovy, a netvrdím že je to univerzálny liek.

radopp
26. mar 2015

@janka279 Antokianin je rozpustný vo vode, funguje dobre v skúmavke (in vitro) aj v tele (in vivo). Vidíš že si vystačím aj so slovenským jazykom. Všetky lieky ktoré odporúčam mám prakticky odskúšané, vrátane účinnej dávke, na viacerých ľuďoch.

janka279
26. mar 2015

@radopp ano, ale ked napises zene, ktora je tehotna a vystrasena kvoli spravam od lekara a boji sa, ci donosi babo a nepride o maternicu, aby jedla viac ovocia a zeleniny, tak to vyznieva trochu pateticky. Zaskocilo ma to.
No nechcem rozvadzat debatu o antokyanoch, lebo na to sa autorka temy nepytala, nepomoze jej to. A ani porovnavat uroven nasich vedomosti. Poznamka, ze si vystacis aj so slovenskym jazykom je tiez tak trochu mimo, ale budis. Tak radsej ukoncim temu skor, ako by to malo zajst tam, kam nechceme.

radopp
26. mar 2015

@janka279 Máš pravdu, pýtať sa má autorka diskusie, ak ju to zaujíma. Zbytočne budeme písať to čo obaja vieme.

eli74
26. mar 2015

@radopp Dobra rada nad zlato. Mozno mas pravdu. Mame jest zeleninu a budeme zdravi. Ale kde vziat cistu zeleninu? Bez chemikalii a postrekov? Na trznici? Vie niekto, cim sa to polievalo? V tescu rajciny v januari? To je zdrave?
Zakladatelka je tehotna. Vplyvom jej vlastnych hormonov myom narastie ako chce, ona to nedokaze ovplyvnit. Je rada ak sa naje, ak nema nevolnosti, ak vladze behat po lekaroch a vysetreniach, kam tehotnu mesiac pred porodom potrebuju niektori nahanat. Porodi cisarskym, po porode zje co moze ako kojacia matka, lebo tam tiez nemoze jest kapustu a kalerab ani rajciny a citrusy a ktovie co este si dietatko urci ... a ked uz kojit nebude, vtedy sa vyriesi myom. Teoria je teoria a prax je prax. 🙂

radopp
26. mar 2015

@eli74 Dobrú a lacnú zeleninu dostať v niektorých supermarketoch. Treba sa prejsť a kúpiť vzorky. Chutné = zdravé. Môže byť čerstvá a dokonca aj konzervách.

radopp
26. mar 2015

@eli74 Každá rastlina obsahuje lieky. Liečivý účinok viacerých rastlín sa sčítava. Dajú sa kúpiť koncetráty vo forme výživových doplnkov. Pozrite sa napríklad na http://www.iherb.com/ . Treba mať internetbanking, napríklad cez http://www.mbank.sk/ .

eli74
26. mar 2015

@radopp Mne chutia aj rezne a veterniky. Takze zdrave? 🙂
Obcas byvaju zaplavy, vyleju sa rieky, potoky. Ludia vo velkom a totalne bezohladne vypustaju do tych vodnych tokov svoje zumpy. Na rovinach a nizinach to krasne vsetko zaplavi, pohnoji a ludia pridu predavat krasne chutne zeleniny. A vzorky zo supermarketov ani netusim ci videli zem alebo priame slnko.
Vratim sa k teme. Tehotnej zene vobec neprospieva stres. A to, ze ju lekari strasia a neponuknu riesenia akoby o nich nikdy nepoculi. Mne osobne v Martine povedali, ze myom laparoskopicky len do 6 cm. Chybaju im vedomosti alebo je to zavadzanie pacientov, ci ludska zavist, ze niekto to dokaze ale nepoviem o tom?

V Bratislave riesia myom aj inym sposobom, zabrania vyzivovaniu myomu cez zilu, to by tiez bolo mozne riesenie pre zakladatelku.

trgypadl
27. mar 2015

@libela ahoj ja Ti len chcem,popriat vela sil....teraz v prvom rade mysli na mimi.co sa tyka myomu,tak v tehu je bezne,ze u myomu moze dojst k zvacseniu,vsetko je to hormonalne podmienene.co sa tyka placenty,tak vsetko sa uvidi az pri sc,ale netreba hned mysliet na ten najhorsi scenar...zatial som sa s touto patologiou osobne nestretla,ze by bola uplne vrastena muselo by sa pristupit k hysterektomii.takze hlavu hore.drzim palce

radopp
27. mar 2015

@eli74 Máš pravdu že doktori čo nevedia liečiť aspoň strašia. Slovenskí chirurgovia v krajskej nemocnici majú inú úroveň ako ukrajinci v zapadákove. Čítal som výskum že ľudia čo jedia rezne a veterníky majú rovnako zdravé kosti ako vegáni.

libela
autor
27. mar 2015

@radopp aha, tak ak som správne pochopila tak čučoriedky sú na prvom mieste... teda ak by každý človek zjedol toľko čučoriedok ako ja, tak chorob a myómov by nebolo. a nie sú to čučoriedky z farmy.....

libela
autor
27. mar 2015

@radopp ďakujem a ak by to niekedy niekoho zaujímalo tak vie kam a na koho sa má obrátiť....

fiona1234
27. mar 2015

@libela ahoj, ja som mala podobny problem v tehu, rodila som cisarskym na kramaroch pred 2 mesiacmi, tam si v dobrych rukach 🙂 myom mi robil sarapatu po porode, asi 10 dni som mala dost bolesti. a dobra sprava je, ze sa mi myom uz zmensil 🙂

fiona1234
27. mar 2015

@libela a este som mala aj placentu zle prilepenu a dieta podozrenie na kardio problem....urcite chod rodit na kramare....myomy sa tvoria z estrogenov, po porode sa zvyknu zmensit, som toho dokazom, hoci stale je vacsi .....este sa moze stat, ze budes mat z toho silnu prvu menstruaciu a bolesti, ale u mna to bolo aj toto ok , tak nepanikuj, ja som sa tiez zbytocne stresovala. Po porode mi kvoli vacsim bolestiam povolili na to jeden liek, najskor v injekciach, potom v tabletkach, urcite si potom daco na to pytaj 🙂

radopp
27. mar 2015

@libela Čučoriedky majú najviac antokyaninu, ale 100 gramov čučoriedok je len akási účinná dávka. Na ňu sa prepočítava liečebná dávka. Liekov je v potravinách veľa, netreba sa stále napchávať čučoriedkami. Tiež nemusia zabrať na všetko.

radopp
27. mar 2015

@libela Niečo viem, niečo viem dohľadať, niečo sa rád naučím.

radopp
27. mar 2015

@libela Predpokladám že lesa budú čučoriedky chutnejšie aj zdravšie = účinnejšie, ako z farmy. Rovnaký rozdiel v chuti som postrehol aj u jahôd a malín.

libela
autor
27. mar 2015

@fiona1234 ako pozerám tak sme mali asi podobnú diagnózu. aj malý ma podozrenie na kardio problém...
a skončilo všetko v poriadku?

fiona1234
27. mar 2015

@libela ano, do porodu to zmizlo, teraz uz len chodime na kontrolu, este nieco sa objavilo po porode, ale to suviselo s predcasnym terminom, tak by to malo zmiznut. neposlali ta uz lezat na kramare dopredu? Mna vzali skor kvoli nalezom na odd rizik. gravidity.

orchidea123
27. mar 2015

Ja som mala tiez myomy zistili mi ich az pri cisarskom reze bolo ich az 11 myslela som si ze pridem maternicu rodila som v Martine .Povedali mi ze pri porode nemohli nic s nimi robit lebo maternica je ako blato nech pockam po sestonedeli a potom sa uvidi ci su tam alebo zmizli a ake bolo moje prekvapenie zmizlo ich 10 ostal mi 1 malicky nic lepsie sa nemohlo stat drzim Ti palce nech Ti to dobre dopadne nech ste v poriadku ty aj malicke 🙂

libela
autor
27. mar 2015

@fiona1234 no u mňa to zistili ešte len v utorok a teraz sa to ešte stále rieši.....bola som v Martine na sono, dnes s výsledkami k lekárovi a v nedeľu už by som mala vedieť čo a ako a to už potom budem na začiatku 37 tt

libela
autor
27. mar 2015

@orchidea123 ďakujem a aj mne dnes povedali, že to budú riešiť až po šestonedeli, ale ešte pri pôrode mi trochu toho útvaru zoberú, aby sa potvrdilo, že ide o myóm, dúfam, že to nebude nič horšie.....

orchidea123
28. mar 2015

Neboj sa v Martine su vyborny odbornici nedam na nich dopustit preto som sa rozhodla rodit tam ak by vznikli komplikacie ako som mala pri 2 porode keby som rodila tam urcite by to s Jakubom nedopadlo po zdravotnej stranke tak ako je na tom teraz aj ked je uz dospely muz mohol byt v poriadku si v dobrych rukach ja som mala po cisarskom tomto tretom krvacanie do brucha brali ma na sono a hned na operaciu mala som strasne bolesti keby sa mi to stalo tu v Kubine neviem ci by som prezila neboj sa budes v poriadku ty aj babatko zbytocne sa netrap hovor si vsetko bude dobre budeme v poriadku a vsetko bude Ok pri pozitivnom mysleni drzim palce 🙂 🙂 🙂

zita19
28. mar 2015

@radopp cakala som kedy konecne das link na tie tvoje zazracnosti co o nich uz dlho melies. Uz si dal. Ja som tusila, ze ty tu netrolujes na MK len tak z pleziru alebo nudy. Potvrdilo sa mi to co som o tebe tusila uz po prvej diskusii s tebou. Ty si tu ciste a iba z komercnych dovodov. Zapajas sa do tem len za ucelom dohnat diskusiu tam, kde ju potrebujes mat. Tu sa ti to podarilo. Ty nie si uchyl ako som ta nazvala inde. Ty si vychcanec, co je este horsie.

zita19
28. mar 2015

mile damy, dam do pozornosti portfolio pana Raduska z Popradu tu na MK. Len aby ste boli informovane o akého polyhistora sa jedna a vytvorili si obraz o relevancii jeho rad a nazorov
https://www.modrykonik.sk/forum/search/?cx=0093...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre