Aerius na alergiu v tehotenstve - skúsenosti

29. apr 2021

Ahoj, som na začiatku tehotenstva, este som u dr nebola, chcem sa spýtať niektorej z vás, ak mate s liekom - tabletky Aerius na alergiu- skúsenosti, ci ste užívali tuto tabletku v tehotenstve na alergiu v 1. Trimestri.

turga
29. apr 2021

ahoj mne hned dr zmenila na zodac ten sa moze v tehu

lllenuli
29. apr 2021

Ja mám predpísané Zenaro (zodac)

autor
29. apr 2021

Baby a ked to vysadím hned zajtra? Som len 5+1, ale beriem ho uz mesiac, myslite ze sa mohlo čosi stať? Az dnes mi to napadlo

cookie29
29. apr 2021

Aerius je v pohode v tehu. Nevysádzaj bez lekárskeho názoru.

xxx23
29. apr 2021

Ja beriem pd zaciatku tehotenstva najprv xyzal, potom loratadin a teraz aerius...takze neboj sa

petamich
29. apr 2021

oficialne ziadne antihistaminika neboli testovane na tehotnych zenach, Aerius je antihistaminikum "druhej generacie" a teda povedzme zjednodusene, ze ho menej tehotnych zien "otestovalo" za obdobie co je na trhu, preto alergologicky predpisuju radsej antihistaminika prvej generacie napr. Zodac, mne tiez moja zmenila Aerius na Zodac ale nie vsetky to tak robia 🙂

kazdopadne neboj sa nic sa nemohlo stat, porad sa teraz s lekarkou, kazdopadne chvilu trva, kym sa uhniezdi, napoji na tvoj krvny obeh atd. vsetko je isto okej

autor
29. apr 2021

@petamich ďakujem za príspevok 🙂 poradím sa s dr ked sa k nemu dostanem

lienka.7
29. apr 2021

Ja som tiez brala. V podstate podla potreby (teda nie kazdy den), ale lekar mi povedal, aby som nevysadzala... brala som asi iba 2 mes.cca., potom som kvoli tehu nepotrebovala 😊😊😊

mariana44
17. dec 2021

Prosím ťa ako si nakoniec dopadla? Mne 3 týždne vkuse tečie z nosa aleze stále,k tomu ešte červené zaslzene oči,ako si viem pomôcť? Môžem desloratadin alebo zodak?

autor
17. dec 2021

@mariana44 zvládla som bez liekov úplne v pohode a dokonca som ani nemala prejavy alergie. Je vsak divne ze ty prejavy mas aj ked vôbec nie je pelova sezóna 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre