Ako prebieha test na tehotenskú cukrovku?

24. nov 2022

Ahojte dnes mi gynek. Dala výmenný lístok na diabetologiu... Ako vlastne prebieha test na tehotensku cukrovku? Kupovali ste si ten roztok v lekarni? Vraj je chutnejší nez ten co vam daju vypit... Test sa robi v labaku? Alebo najprv ist s lístkom k diabetologicke?
Ďakujem

veronika3110
24. nov 2022

Neviem či je to všade rovnaké, ale mne najprv nalačno vzali v ambulancii môjho gyn. krv, potom som vypila roztok (kúpila som si ho v lekárni vopred).. potom som v klude čakala hodinu (šla som domov, lebo som bývala hneď oproti a pozerala som si z čakárne do okna… okrem iného som zaspávať lebo ma to riadne zobralo 😁😁) potom som sa vrátila, opäť mi vzali krv a bolo hotovo 🙂 nikde som s ničím nešla

autor
24. nov 2022

@veronika3110 tak to mas super 😑 mne dala vymenny listok tiez som myslela ze mi to spravi sestricka u gynekologicky... Ale nie mam ist na diabetologiu

surama
25. nov 2022

Bola som na hematologii, kde u nas robia aj tento test. Vzali mi krv, vypila som roztok a potom som 2 hodinu musela cakat, ziadna aktivita iba sediet a potom mi urobili kontrolny odber. Ten kontrolny bol ok, takze tam to skoncilo, ale ak by nebol, tak viem, ze sa potom robi este dalsi odber.

natalala
25. nov 2022

Ja mam ten test na klinike, kam chodim aj ku gynekologovi. Rano na lacno vezmu krv, sestricka mi zarobi roztok (nekupoval som si nic v lekarni, maju ho tam), po hodine beru krv a po dalsej hodine znovu. Cize 3x odber krvi. Ja som to pri prvom ani nevedela poriadne vypit, pre mna to bolo extremne h usne sladke ale baba vedla mna sa tvarila, ze ake mnam :D zas ma to caka o mesiac a uz teraz sa fakt netesim 🙈

wiccawicca
25. nov 2022

Gynekológ má odporučil na diabetológiu a tam mi dali vypiť ten roztok. Lenže mne bolo z toho zle na vracanie, proste som to v sebe nedokázala udržať aj keď som chcela a som to vyvrátila, sestrička mi vynadala ale aj tak mi potom test spravili. Mala som čakať neviem teraz už koľko a sestrička mi potom brala krv, zasa som sa posadila do čakárne a za nejaký čas ma zase zavolala a tak asi trikrát. a chodím tam podnes deň do tej ambulancie aj keď zatiaľ mám dobré výsledky.

bluemoon24
25. nov 2022

Zavolej na diabetologii a zeptej se, jaky maji postup. Spravne to je, ze prijdes na lacno, vezmou ti krev, pokud je hodnota vice nez 5,1mmol/l tak se v testu nepokracuje a dava se par dni odklad. Pokud je hodnota mensi vypijes roztok glukozy (kdyz tam budes volat, tak se zeptej jestli si mas koupit v lekarne nebo ti daji), pak sedis v cekarne, idealne nechodis ani neprijimas tekutiny a po hodine a dvou hodinach ti odeberou krev. Vem si sebou svacinu a piti, idealne hned po poslednim odberu se najez a napij. Neni to vubec strasne a za jistotu, ze GDM nemas to stoji 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre