Ako sa prejavuje skracovanie krčka?

rebeca196
7. apr 2015

Ahojte, len by som sa chcela opytat ako sa prejavuje skracovanie krcka, s cim je spojene ... Trosku citim pichanie v podbrusku asi to bude sposobene maternicou, ktora sa roztahuje. Som v 26. tt Dakujem za kazdu skusenost ;)

ilie
7. apr 2015

@rebeca196 To nezistíš,len u lekára. Môžeš byť otvorená na 4 cm a nebudeš to vedieť

rebeca196
autor
7. apr 2015

@ilie dakujem, myslela som si ze to nejake priznaky ma 🙂

stepanka274
7. apr 2015

Mne na to dr.prisiel pri kontrole, dal mi pesar, a fungovala som normalne az do porodu pri dvoch malych detoch. Tiez som nemala ziadne priznaky, mozno mi trochu tvrdlo brusko.

ilie
7. apr 2015

@stepanka274 Ano tvrdnutie brucha spôsobuje skracovanie. Ale mne tvrdne aj 10 krát denne,čo je fakt veľa a neskracuje sa mi,takže je to individuálne

stepanka274
7. apr 2015

A magne b uzivas?mne to na to tvrdnutie pomôže

stepanka274
7. apr 2015

Pardon pomohlo,

rebeca196
autor
7. apr 2015

@stepanka274
@ilie mne zacalo trosku tvrdnut asi v 22 tt bola som aj u lekara povedal ze pokial sa krcok nemeni to nevadi. Vo stvrtok idem do poradne, tak dufam ze bude vsetko ok... Citim len trochu ( klop, klop ) pichanie v podbrusku a mala mi sem- tam riadne kope do mechura, preto som sa pytala ci skracovanie ma priznaky ;)

janezz
7. apr 2015

@rebeca196 mne sa začal skracovať v 26tt a nič ma nebolelo ani nepichalo proste žiadne príznaky dr. na to prišiel pri poradni....nasledovala hospitalizácia a cerclage (serkláž - zašitie krčka) a kľudový režim a užívanie magnézia až do 38tt kedy mi krčok rozšili a porodila som až v 40tt 🙂 ale niekedy stačí iba kľudový režim bez zásahu do krčka...

rebeca196
autor
7. apr 2015

@janezz dakujem 🙂

erikabar
16. apr 2015

@rebeca196 pozor na skryté kontrakcie, môj gynekológ mal podozrenie, ale nemal na to prístroj, v Ružinove mi povedali, že dole majú prístroj pokazený a hore ma na prístroj zobrať nemôžu, lebo nie som na hospitalizáciu... to bolo vo štvrtok... v piatok v noci som tam bola znova - odtok plodovej vody a v sobotu pôrod v 32+3 tt. Malý bol našťastie ok, až na váhu - 1830 g - ešte schudol na 1640 g, ale bol mesiac v inkubátore, do troch rokoch bol pozorovaný v poradni pre predčasne narodené deti, cvičili sme preventívne Vojtovku, aby nedošlo k DMO, nekojila som, lebo mi ho neprikladali, keď bol v inkubátore atď atď.... nestojí ten predčasný pôrod za to, takže nenechaj sa odbiť a nech to riešia...

erikabar
16. apr 2015

@rebeca196 a ešte - celé tehotenstvo som mala rizikové, raz sa krčok skracoval, potom bol ok, potom zase, potom zase ok.... žiadne príznaky som nemala, iba gynekológ to spozoroval..

rebeca196
autor
17. apr 2015

@erikabar ďakujem za tvoj príspevok, minulý štvrtok som bola u lekára, zatiaľ je krčok ok, klop, klop, klop tak dúfam, že to tak bude aj ďalej 🙂Sem-tam mi tvrdne brucho, ale vraj to môže pokiaľ sa krčok nemení. Najbližšie idem na kontrolu 7.5.2015, dúfam, že dovtedy sa to nejak veľmi nemôže zmeniť, či? Áno, aj lekár mi potvrdil, že skracovanie krčka sa vôbec nemusí prejavovať

erikabar
17. apr 2015

@rebeca196 môže sa to zmeniť aj za týždeň, treba sa šetriť, oddychovať a chodiť čo najmenej 🙂

helenanovakova
17. apr 2015

mne sa prejavilo skracovanie krčka tak, že mi začalo tvrdnúť brucho

rebeca196
autor
17. apr 2015

@erikabar snazim sa, aj ked je to tazke kedze pracujem, ale od buducej prehliadky u lekara uz asi ostanem radsej doma 🙂

rebeca196
autor
17. apr 2015

@helenanovakova mne zacalo tvrdnut brucho v 22. tt bola som uz 2x u lekara na poradni, povedal ze tvrdnutie moze byt pokial sa krcok nemeni je to ok. Od 7.5 uz radsej ostanem doma a budem viacej oddychovat 🙂

helenanovakova
18. apr 2015

@rebeca196 mne začalo tvrdnúť v 26. tt. od 27. tt som ležala s tým, že krčok mäkne a od 29. tt. sa mi už začal skracovať napriek tomu, že som ležala. skrátil sa až na 0,5 cm. ležala som 2 mesiace. porodila som v 36. tt. ležať treba, striktne. mne lekár dovolil vstať len na WC a k obedu. ostatné jedlá som absolvovala v posteli

pietrula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre