Ako ste bojovali proti migréne v tehotenstve?

damaroka
4. jan 2016

Zdravim, ako ste bojovali proti migrene v tehotenstve?Ja si uz 2 dni natieram hlavu cinskou mastickou a davam mokre obkladi,ale nezabera.Migrenou trpim uz davno,naposledy som ju mala v 1 mesiaci tehotenstva,potom sa vytratila a teraz v 16 tt je spät.Zaberali mi len tabletky sumatripan,ktore teraz nesmiem.

dominikav123
4. jan 2016

ja som 5 mesiacov bola z migreny mimo...bravala som paralen 500, cipky, kedze z normalnych tabletiek som zvracala....ale hned na zaciatku, kym sa este nerozbehla...ten je v tehotenstve bezpecny, urcite ta zatazi menej ako hnusna migrena...

joely
4. jan 2016

paralen spokojne môžeš, dodržať odstup 6 hodín, masírovanie uší, hlavne uš.lalokov, masáž krku čela alpou

petrapod
4. jan 2016

Ja som nemala migreny, ale hlava ma bolievala dost a pomohol mi caj s materinnej dusky. Mozno blbost ale ked som si navarila velku salku a vypila este tak naraz skoro za horuca pomohlo🙂 sypany caj 🙂🙂

hradnapani
4. jan 2016

v prvom tehotenstve som si to odtrpela ako kon, lebo vtedajsia lekarka mi nedovolila ziadne lieky. Teraz mi nova lekarka povolila paralen/ panadol a ked si ho dam hned na zaciatku bolesti, bud to ustupi uplne alebo je to aspon slabsie. A len ako pomocne si davam tiez studene obklady, mentolovy olej na celo, spanky, zadnu stranu krku alebo to striedam s medovkovym eterickym olejom, ten je tiez vyborny. Da sa pouzit aj levandulovy, len pozor na kvalitu, aku kupis, aby sa dal aplikovat priamo na kozu. A popijam po malych duskoch colu, tak mi robi velmi dobre, spolu so sucharmi.

lenkapega
4. jan 2016

Ahoj, mne zaberal medovkovy caj a namiesto tabletiek som brala cely strucik cesnaku..neosupany a lyzicou medu...samozrejme pokial je tlak v poriadku...u mna to zabera perfektne...najviac som potrebola 2 strucky...do par minut neskutocna ulava...a hlavne som nebola potom ako obarena kladivom, ked som pred tehu bravala na migrenu tabletky...to som bola potom este dva dni ako opita 🙂

rheuska
4. jan 2016

Kamoske pomahal vonny kupel a masaz hlavy. J apri zachvate nemozem ziadne vone. A paralen mi nezabera. Ale dostala som napredpis od lekara tabletky je to paracetamol a kodein mixnuty. Sice to trva aj dva, tri dni kym rejde, ale tlmi najhorsie prejavy. Takze dokonca som mohla aj pracovat. Mam to v Irsku predpisovane. Volaju sa Kapake. Mozu sa brat od zaciatku tehu. Skus mozno najdes nieco podobne doma.

jana_eyre
4. jan 2016

Ja som tiez migrenova, v tehotenstvach som nastastie mala vzdy len prvy trimester.. Az na to ze som raz skoncila na pohotovosti s infuziou, tak som brala paralen, max davka pre tehotne za 24h je 1000mg.. Musela som si ho dat ale dostatocne skoro, inak mi bol na nic.. A ked uz som migrenu mala rozbehnutu naplno, tak som proste musela len pockat kym prejde, nic mi nezaberalo.. A tak to mam aj teraz, ale uz mozem aj ine lieky..

emma_932
4. jan 2016

homeopatiou, vid. album "homeopatia" v mojom blogu. Mne pomohla. Velmi

petuska125
5. jan 2016

ja hned pri prvych priznakoch studene na celo - stahuje cievy, popripade ked je moznost lahnut do tmy a spat. teraz este som skusila tu cinsku mast na spanky a ta tiez pomaha. lieky neberiem ziadne neriskujem, snazim sa prirodne. Ak je to velmi zle snazim sa prespat a preckat. a samozrejme vela vody.

filengia
11. jan 2016

mne pomohlo napravenie krcnej chrbtice spojene s akupunkturou, bola som len tri krat, potom mi uz prislo spatne ale odvtedy migrenu nemam, klop klop

mylullaby
4. mar 2021

Mali ste prosim vas migrenu v tehotenstve aj bez bolesti hlavy? Ja mam od 5tt (teraz som 14tt) stavy ako svetloplachost, precitlivenost na zvuky. Nemozem umele osvetlenie, TV, PC obrazovku. Je mi z toho na zvracanie a casto aj zvraciam. Dr hovori, ze su to migrenozne stavy hoci BOLEST hlavy vzdy nenasleduje. Uplne ma to paralyzuje. Lezim zavreta v tmavej miestnosti a v tichu uz pomaly 2 mesiace a neviem ako si pomoct

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre