Alzheimer a voda v pľúcach

mamusiktwin
16. dec 2017

Ahojte mamicky. Mate niekoho v rodine kto mal vodu v plucach? Ide o mojho starkeho ktory je v nemocnici. Da sa z toho dostat? Je nejaka sanca? Alebo je to uz len otazka casu? Dakujem

janinah
16. dec 2017

Dá,ale závisí to od veľa faktorov.

laura0
16. dec 2017

presne ,da sa dostat z toho,poznam jeden pripad kedy dotycnu operovali a pekne sa z toho dostala...

mamusiktwin
autor
16. dec 2017

@laura0 myslite si ze sa to da u 82 rocnehi dedka? Mal dlhodobe priblemy zo srdcom... a vela krat lezal v nrmocnici. Vraj ma ciastocne zaliate aj telo vodou. Cakam do Pondelka co mi oznamia.

pribinak
16. dec 2017

@mamusiktwin voda v plus ch je len dôsledok ineho vážneho zdrav.problemu, cize otazka je aka je hlavná príčina s od toho sa to cele bude odvíjať

laura0
16. dec 2017

@mamusiktwin no to netusim ,zalezi od organizmu cloveka aky je silny..tato pani mala 77 rokov ked ju operovali a velmi rychlo sa zotavila.

epsondell
16. dec 2017

Ak ma dlhodobo kardio problemy, je to z toho. Liekmi sa to stiahnut da, ale zavisi vela od toho v akom stave je srdce a v akej miere ho este dokazu lieky udrziavat.

mamusiktwin
autor
16. dec 2017

@epsondell ano je to dlhodobe zial... a navyse mi bolo povedane ze ma aj alzheimera ale nerozumiem tomu oretoze som s nim volavala a behom 2 tyzdnov dospel do stadia ze je priputany v nemocnici na posteli. Takze bonus k tomu. Jeho lekarka obvodna mi ored rokom oznamila ze ma slabe srdce a je otazka casu kedy to pride. Mna to len zaujima ci je moznost sa z toho dostat alebo to je posledne stadium toho vsetkeho. Vzdy ked lezal v nemocncici zo srdcom nikdy nemal vodu v plucach. :(

epsondell
16. dec 2017

@mamusiktwin alzheimer s edemom nema nic spolocne. Srdce sa nevylieci v tajychto pripadoch nikdy, lieky pomozu len spomalit progres a zmiernit priznaky ochorenia. No srdcovycj poruch je vela, na taketo veci sa treba pytat vylucne osetrujuceho lekara-internistu kardiologa, len on pozna presny zdravotny stav a vie dat odpoved na taketo otazky.

mamusiktwin
autor
16. dec 2017

@epsondell ja viem ze alzheimer nema nic s vodou ktoru ma v plucach. Len som pisala ze bol v poriadku a behom 2 tyzdnoch mu zistili aj tu chorobu. Zial mame vikend a ako to byva na svk nieje ani lekar preto som sa pytala na nazor ci sa niekto stretol s vofou v pluckach. Inak dakujem

sasanja
16. dec 2017

Voda v plucach je priznak zlyhavania srdca... nevladze pumpovat krv a to sposobi, ze stagnuje v plucach...Lieky to mozu ciastocne zrekompenzovat, ale vzhladom na vek a ak uz je srdecna slabost dlho znama, tak je to tazke...

sasanja
16. dec 2017

A ked sa takto nahle zhorsil kognitivne, tak ani nemusi ist o Alzheimerovu demenciu, ale tiez to moze byt priznak zlyhavania srdca...mozog nieje dostacne prekrvovany a vyzivovany...pockaj v klude, co povedia lekari...drz sa

jaja198
16. dec 2017

Starký pri tejto dg.dostane diuretiká, aby sa odvodnil a bude v poriadku..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre