Aspirin Protect verzus Fraxiparine na riedenie krvi

8. feb 2023

Co vam davali gyn na riedenie krvi v tehotenstve?
Mne hematologicka po potrate indikovala aspirin protect a moja gynekologicka chce nasadit Fraxiparine.
Stretli ste sa s tym? 9 mes si pichat uff..ta predstaca je desiva.

veronicka88
8. feb 2023

Dva idpichane tehotenstva.pre dieťa to zvládneš.ak chce fraciparin tak fraciparin

floki1994
8. feb 2023

Injekcie su bezpecnejsie..tak.mi povedali na hematologii..ja si picham clexane (je to ako fraxik)..v pohode sa to da zvladnut 🙂 brucho, ruky,nohy, boky..par sekund denne zvladam 🙂

lenusa20
8. feb 2023

Tak isto pichám injekcie.

netti87
8. feb 2023

Ahoj, este niekolko tyzdnov tiez som riesila ,ako budem pichat fraxi, ako to zvladnem , ver mi, ze som to zvladla a zvykla . Teraz, uz ani nevsimam. Pre babatko vsetko zvladnes.
Ajked injekcia vyzera " šokojuce", je to ovela ucinnejsie ,bezpecnejsie, ako tabletka. 😉

lucia7933
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia7933
8. feb 2023

@veronicka88
@floki1994
@lenusa20
@netti87
ahojte, mozem sa spytat od ktoreho tyzdna tehotenstva ste si pichali injekcie? tiez ma to totiz caka v dalsom tehotenstve (som po dvoch MA)...nasli mi zdedenu trombofilnu mutaciu FII.... geneticka sa vyjadrila ze najlepsie zacat pichat hned ako zistim ze som tehotna ale 2 hematologicky mi povedali ze staci neskôr...od potvrdenia tehotenstva usg....takze nerozumiem :( to mam cakat do 7tt a len sa modlit aby sa scenar nezopakoval?😔

veronicka88
8. feb 2023

@lucia7933 ja som pichala kvôli srdcovým problémom(operácia aorty)takže ti bohužiaľ nepomôžem

floki1994
8. feb 2023

@lucia7933 ahoj ja mam trombofiliu leiden mutaciu...picham od 4tyzdna tehotenstva...lekarka mi jasne povedala ze cim skor tym lepsie...dohodli sme sa tak ze som doma uz mala pekne clexane...v den ked mi mala prist MS a neprisla som urobila test, vysiel pozitivny tak som hned zacala pichat...zavolala som si na hematologiu oznamila to, predpisali mi dalsie...na gyn skm sla az v 8tt 🙂 je lepsie cim skor aby sa nespustil potrat a aby to pomohlo sa babatku udrzat...ak sa urobia zrazeniny v 5tt tak co? Ach...prvy trimester je tam najviac rizikovy

lucia7933
8. feb 2023

@floki1994 no ved to... presne toto mi povedela Dr. na genetike, ona si mysli ze za tie potraty moze tato geneticka mutacia...uz len na psychiku by to bolo extremne tazke od 4tt do 7tt to cakanie, stres ci bude vsetko ok

floki1994
8. feb 2023

@lucia7933 zmen hematologa...neviem odkial si ja mam vybornu hematologicku...tiez som bola na genetike a ano moze to sposobit...alebo tlac na tu svoju ze chces pichat hned ..

lucia7933
8. feb 2023

@floki1994 ved prave kvoli tomu som menila, lebo ten nazor u tej prvej sa mi nezdal..prisla som k inej a v podstate mi povedala to iste🙄

floki1994
8. feb 2023

@lucia7933 tak to ma mrzi...ja som pocas tehotenstva menila tiez hematologa kvoli tomu ze som sa stahovala..obe mi povedali jasne ze cim skor tym lepsie pre mna aj pre male, pre vyvoj placenty atd.. dost blbe z ich strany ked si uz dvakrat potratila..zjavne tam je nieco zle a treba to zmenit a toto si myslim ze by ti pomohlo..

netti87
8. feb 2023

@lucia7933 Ked som nasla 2 ciarky bola som v 5tt hned som behala na gynekologiu a na druhy tyzden som dostala casenku na hematologii, po potrate som bola vysetrena na hematologii (takze iba casenku som mala vybavyt).
S cim skorej treba vybavyt liek.
Mam leiden syndrom.

lucia7933
8. feb 2023

@floki1994
@netti87
no ja leiden nemam, ale tu druhu mutaciu tu menej zavaznu..a preto mi to nechcu dat hned pichat...vyjadrili sa ze mne ak hrozi potrat tak od 15-20tt a vyssie....

lucia7933
8. feb 2023

@netti87
@floki1994
ale budem na nu tlacit ze to chcem hned ako si najdem dve ciarky..ako keby to uz nebolo jedno ci si budem pichat injekcie o 2-3tyzdne skôr..ach🙈🙈

floki1994
8. feb 2023

@lucia7933 vsak ale tymtl stylom sa ani do 20tt nedostanes 🙈 zmyslanie hrozne tych lekarov niekedy..nasadia ti to tak ci tak ..nechapem preco ti to nemozu dat o 3 tyzdne skor aby si aj ty bola kludnejsia.. 🤔

lenusa20
8. feb 2023

@lucia7933 no tak ti poviem, mne na to prišli po prvom potrate. Druhé tehu som schorela a na hematku som sa nedostala, ale brala som aj tak fraxiparin od obvodnej už pred tehu. Potrat prišiel náhle. Tretie tehu, vyzeralo byť všetko ok, injekcie som nebrala od začiatku, hematologička na nechala na tabletkách! Potrat náhli!
Potom mi zistili ureaplazmu. Preliečeli sme sa a som tehu. Hematologia akosi zasa mala čas. Ale aj na reproimuno ma súrili, do toho som veľmi ochotela a hneď som začala sama od seba pichať 0,3 frax. Gyn hneď, že dobre som spravila. Bola som chorá, ležala som v kuse a malá teploty nekonečné. Hematologička, že keď už mi gyn napísala tak nech beriem. Chodím ale na kontrolné odbery na hematku. Isto ti to neublíži, až už začneš brať.

any_soj
8. feb 2023

@lucia7933 mne nezistili nič, ale vzhľadom na anamnézu si mám pre istotu pichat od pozitívneho testu po 6 týždňov po pôrode. Takú mám inštrukciu od hematologicky aj od gynekológa. Inak injekcie ti môže predpísať aj gynekológ, takže teoreticky je jedno, čo vravia na hemat.

zorkahorka
8. feb 2023

Pichala sim cele tehu plus šestonedelie a isty cas som mala aj anopyrin

e1i
8. feb 2023

Celych 9m aj 6t po porode som pichala clexane 0,4 a uzivala aj aspirin protect do 35tt ukonceneho. Oba su na riedenie krvi ale kazdy posobi na inom principe. V ramci kontrol budes pod dohladom takze riadila by som sa odporucanim dr. Uzivala som v 2 uspesnych tehotenstvach. Ked som mala len clexane,tak to skoncilo ako MA.

petamich
8. feb 2023

aspirin protect podla mna nestaci, ak mas nejake seriozne mutacie alebo problem s koagulaciou, pripadne ak boli potraty a nezistili preco ale mozem sa mylit zvyknu davat injekcie alebo oboje

pichala som si od pozitivneho testu cele tehotenstvo a cele sestonedelie, v tehotenstve este v pohode, akoze je to hrozne, ked uz nemas poriadne kam ale dieta je silna motivacia, v sestonedeli, som orevala kazdu jednu injekciu

euka210
8. feb 2023

Ano, svagrina si po potrate dalsie cele 2 tehu pichala fraxip.
Ja len 2t okolo porodu a mala som teda dost

kiki68
9. feb 2023

Tehu aspirin je super, mala som Thromboass a posledne tyzdne mozes vymenit za fraxiparine, od 36/37tt. Ak je nutne

kiki68
9. feb 2023

@petamich mne to povedali tak, ze aspirin je tiez rovnako ucinny, ale dlhsie trva ucinok.

petamich
9. feb 2023

@kiki68 uz len povaha lieku hovori, ze to nebude uplne to iste, ked jeden je volno predajny a druhy je na predpis - aspirin protect/anopyrin a tieto lieky pokial viem riesia problemy s dostickami, pricom ak ma pacientka problem s koagulatmi ako takymi, tak vtedy sa predpisuje nizkomolekularny heparin (napr. fraxiparine alebo clexane), pripadne sa predpisu oba (v zavislosti od anamnezy), mne to vysvetlovala hematologicka takto ale mozem sa samozrejme mylit, nie som lekar len laik

kiki68
9. feb 2023

@petamich Thromboass je u nas v Rakusku len na predpis. Cize neviem ako u vas na Sk, lebo aspirin je tu tiez ,ten je volnopredajny. Ale tento pre tehu je iba na recept. U nas to davaju kazdej druhej, kde vyjde horsi vysledok na prevenciu Preeklampsie v tehu. Ale mne to teda pomohlo velmi, drzalo to aj tlak. Akonahle sa vysadil, tak do par dni cista hroza.

petamich
9. feb 2023

@kiki68 Aspirin Protect je volnopredajny a Thromboass, Anopyrin a dalsie su na predpis, ono asi skratka zalezi na tom, co potrebuje ten lekar riesit, niekde staci Aspirin a jemu podobne lieky a niekde potrebuju riesit ine alebo nevedia uplne pricinu problemov, tak daju radsej LWH, ja som mala trombozu a problem s koagulaciou a to sposobovalo potraty v ranom stadiu tehotenstva, tak som mala LWH, mozno na ine by mi dala ine (asi nikto nedava tie injekcie pre radost) :D hlavne nech nasadia co pomoze, kazda z nas by asi cokolvek podstupila, len aby tehotenstvo uspesne zbehlo

autor
13. feb 2023

@netti87
@petamich tiez ste mali take modriny ? Mne picha do ramena, zatial 5x , ale vyzeram priserne, ako tyrana zena. Musim sa spytat na kontrole, ci to dobre robi🙄 Aj po dnesnej ma cele rameno boli.

netti87
14. feb 2023

Ano tiez mam vsade modriny,a aj niekolko den boli. Mne povedala dr., ze sa ta stava 🥺

petamich
14. feb 2023

ano tiez som mala modriny, na ramene najviac, preto ja som co najdlhsie pichala do brucha a oblasti bokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre