Bolesť mŕtveho zuba

v_alika12
5. jan 2018

Pred 1,5rokom mi zubarka na viac x cistila zub -kanaliky, vybrala nervy a uzavrela. Teraz som na zaciatku tehotenstva a tento zub ma zacina opat boliet. Citim ze mi v nom pulzuje. Mam aj celkom cerstvy panoramaticky snimok a nic na tom zube v tom case nebolo vidno. Co teraz? Mam obavu ze to poskodi plod ak mam zapal. Dat zub vytrhnut? Ako to ze ho citim ak je mrtvy? Mate podobnu skusenost?

jeennyv
5. jan 2018

Zuby su prepojene, kludne sa bolest jedneho moze skryvat za bolest druheho, v tvojom pripade, ze mas pocit, ze ta boli na mieste toho mrtveho daj si vsetky riadne skontrolovat

margotka112
5. jan 2018

@jeennyv presne to som chcela napísať,ja som mala pocit ,že ma bolí zub dole,a hnusoba bol to zub hore.

caribe9
5. jan 2018

Ja somala presne to isté. A tiež v tehotenstve. Potom sa mi ešte aj zlomil. Ale tehotenstvo dopadlo dobre 🙂

ewhita
5. jan 2018

Pulzujuca bolest v zube je priznak zapalu nervu v zube. Ak zub aj je mrtvy, pravdepodobne ti dr nevycistila korenove kanaliky poriadne a ostali tam zvysky nervov. Mohol by to byt aj vedlajsi zub,ale nemyslim si-no mozes si to overit tak, ze zub v ktorom je zapaleny nerv boli na poklop a boli na teplo-horuci caj,kava

bosoriak
5. jan 2018

Treba ist k zubarovi, skor nez sa tam naozaj spravi nejaky absces. Aj mrtvy zub moze boliet, moze sa tam vytvorit zapal. Tehotesntvo s tym nic nema, mne trhali zapaleny mrtvy zub v 6.tt s normalnou lokalnou anestezou a brala som ibuprofen najblizsie dva dni kvoli bolesti (nevedela som, ze som tehotna) a tehotenstvo dopadlo OK.
Chod k lekarovi, co najskor.

stankadu
5. jan 2018

nedávno som aj ja mala takúto bolesť, až do ucha mi vystrelovala. Išla som zubárke, že tento zub ma velmi bolí a sviňucha to bolo o 2 dalej. Tak mi vysvetlovala, že nervy sú v celej sánke a môžem mať pocit že ma bolí konkrétny zub, ale to sa tiahne po celej strane. Ak je zub už mrtvy tak nemôže bolieť, lebo nemá čo.

v_alika12
autor
5. jan 2018

@stankadu vsak to. Jedine zeby mi tam kusok nervu zostal

iveta143
6. jan 2018

u mna su mrtve zuby jak casovana bomba...rozboleli ma az vtedy ked som mala rozsiahly zapal az v kosti...to uz ma potom bolelo vsetko...bolo to 4 krat minuleho roku, stale antibiotika...nakoniec mi dva zuby zachranila pani zubarka, kedze boli vpredu a 2 som sa rozhodla dat vonku zozadu...ale kvoli zapalu mi ani anesteza nezabrala...a pri tahani som bola uz aj tehotna..tak nebolo mi vsetko jedno

dorottka
6. jan 2018

Panoramaticky snimok je prilis slaby na ukazanie zapalov, to uz musi byt riadny zapal, aby ho bolo vidno na panoramatickom. Sup sup k zubarke. Este jedna otazka - nezatinas moc zuby? mna vtedy zvyknu boliet, niekedy az sialene, odkedy nosim na noc dlahu, je to omnoho lepsie... ale moze to byt aj u teba nieco take.

pieksamaki
6. jan 2018

To je neprijemna bolest,myslim ze to mam tiez,uz asi trikrat som komunikovala so zubarom (2-3 roky spat) o bolesti zuba a tvrdil mi,ze ten,ktory som mu ukazovala je mrtvy.zil sme to neriesili dalej,lebo som otehotnela....teraz sa mi to spatne vracia mesiac po 5 porode.celkovo zuby zanedbavam co som na materskej........doslo na mna,bolia ma vsetky krcky zubov sa ho len dotknem tam dole pri dasne a neskutocne to boli. keby som cas mohla vratit spat,tak sa o ne viac staram aj na ukor deti...tak trochu
V puberte som mala zapal okostnice.....
Asi by som konzultovala so zubarom ,mozno aj cez mail o tvojej situacii, ak si neabsolvovala rontgen,tak by to malo byt ok.drzim palce

evkaiska
19. jan 2018

@v_alika12 mna asi v 2.mesiaci tehotenstva tiez bolel umrtveny zub tak, ze som nemohla kvôli nemu spat (často sa ozývam prave v noci, ale aj cez den). Bola som s tym u zubara a vraj je normálne, ze takýto zub reaguje aj na zmenu počasia. Kvôli odhalenym krckom na iných zuboch mi poradil, aku zubnú pastu si mam kúpiť a neviem ako, ale asi po 2tyzdnoch to prešlo.

pieksamaki
19. jan 2018

@evkaiska
Ahoj a nemas typ na tu zubnu pastu prosim ta?

evkaiska
19. jan 2018

@pieksamaki rano senzodyne rapid (tlmi bolesť citlivych zubov) a vecer parodontax ultra clean - ta je na tie krčky, dasna a paradentózu. Mozno to bola len nahoda, ale mne pomohli, bolesť prešla.

pieksamaki
20. jan 2018

@evkaiska dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre