Bolesť pri prisatí bábätka na prsník

domi1109
16. nov 2019

Dobrý deň prajem,
chcem sa Vás opýtať, či ste mali niektorá bolesť keď sa bábätko prisalo k prsníku, počas dojčenia bolesť nemám, bolesť mám len keď sa bábätko prisaje (dosť veľkú). Mali ste niektorá podobný problém? Co vám pomohlo? Videa o prisatí som pozerala a myslím že techniku máme správnu. Ďakujem

aspinka
16. nov 2019

Ano mala som to mozes mat na bradavkách premnozene kvasinky mne pomohlo striekat candibene sprejom 😉

krpcurik
16. nov 2019

Ja som mala bolest prvych par dni po prichode z porodnice domov, ale preslo to uplne same

majah212
16. nov 2019

Áno mala som to na jednom prsníku. Strašne ma bolelo to prisatie ako náhle začal papať syn tak to prestalo. Musela som ísť za laktacnou a ukázala mi techniku ako na to. Potom to prešlo. 🙂

zuzikak
16. nov 2019

ako dlho uz dojcis ? Ak je to prvy mesiac, mesiac a pol, tak bolest je normalna. Pri prilozeni babatka je to velmi silny tlak, na ktory tvoje bradavky neboli zvyknute. Ja som doslova az predychavala to prve prisatie. Po mesiaci som uz ani nevedela. Pri druhom dietati o 2 roky neskor som zazivala uplne to iste. Ak dojcis dlhsie ako 2 mesiace, ries to s gynekologom. On ti poradi, ci je tam moznost zapalu alebo nie.

lula313
16. nov 2019

@domi1109 Bolest nie je normalna a kto toto tvrdí, trepe hlúposti. Treba ist na ORL a pozriet, či sú v poriadku uzdicky a ak Ano, treba skontrolovat, či babatko nemá žabu a ty na prsiach premnožené kvasinky.. určite to rieš hneď v pondelok, lebo si s tým zbytočne znechutíš kojenie

aspinka
16. nov 2019

@lula313 presne ako pises ja som si davala na kvasinky candibene sprej a po kojeni na upokojenie krem na bradavky z DMky vzdy mi pomohli a na druhy den uz ziadna bolest... potom som si tak osetrovala pravidelne preventivne a uz ma nikdy nebolelo pri prisati...

lula313
16. nov 2019

@aspinka my sme mali zase problem s uzdickami. Trapka pediatrička mi presne povedala, že kojenie prvý rok boli, že musím vydrzat. Ako neskúsená prvorodička som tu bolest trpela. To bola taká strašná bolest, že som mala až stres z toho, že čo to bude, keď sa zase dcéra zobudi a bude chcieť jest. Po 5 týždňoch som sa dostala na ORL, cvakla jej obe uzdicky a od toho momentu má kojenie nebolelo..

domi1109
autor
17. nov 2019

Dojčím len 2 týždne zatiaľ, vyskúšam ten candibene sprej, len sa chcem opýtať ako ste to používali, pred kojenim umyť prsník potom ? Na letáku čítam ze sa nesmie používať na prsník. Mali ste tento?

aspinka
17. nov 2019

@domi1109 ano ten urcite po kojeni nechat posobit a pred kojenim prsnik umyt 😉

domi1109
autor
17. nov 2019

Ďakujem veľmi pekne ❤️❤️skúsime

ema606
17. nov 2019

Prve dni po porode kojenie boli, teda lepsie povedane prisavanie. Ja som si bradavky natierala prirodnym balzamom, ktory nebolo treba zmyvat. Nemala som a ani nemam ziadne problemy pocas dojcenia. Samozrejme ty mozes byt iny pripad, takze ak by problem pretrvaval urcite by som sa skontaktovala s laktacnou poradkynou v najblizsom okoli. Drzim palce 😉

deniskap
17. nov 2019

Bolesť prsníka nemusí byť spôsobená len kvasinkami, ale aj popraskanou bradavkou - nesprávnou technikou kojenia. Nezdajú sa ti bradavky iné na pohľad? Popraskané, chrasty na nich? Mne na to dosť zaberal Bepanthen. Musíš zistiť príčinu bolesti a až potom riešiť konkrétny problém.

domi1109
autor
18. nov 2019

Ďakujem dievčatá za rady, včera som skúsila candibene, zatiaľ bez zmeny, dnes sme boli s malým na orl a uzdicku ma v poriadku, zajtra mam dohodnutú laktacnu poradkynu tak dúfam ze mi poradí, dojčenia sa vzdať nechcem 😐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre