Bolesť v podbrušku na začiatku 8. týždňa

polariso
20. máj 2014

Prosim o radu. Som na zaciatku osmeho tyzdna a uz druhy den ma pobolueva v pidbrusku a v okoli vajecnikov. Nue je to ziadna silna bolest...ale taka tupa a obcae ma pri vajecniku spicha. Neviem ci su to vetry alebo to suvisi s maternicov...poradte...je to moje prve babo co sa ujalo v maternici a bojim ea. Len nechcem zbytocne obtazivat mojho lekara pokial tie bolesti nie su beznesitelne a nekrvacam. Sono mam az o tyzden. Dakujem

dagmara2011
20. máj 2014

@polariso ahoj moja radila by som ti aby si navstivila lekara bolesti v podbrusku mozu vyvolat potrat ja som to predtym tiez mala a potom som potratila

meinkonka
20. máj 2014

aj ja by som ti radila navstivit lekara, lebo bolesti a pichanie v podbrusku mozu signalizovat aj mimomaternicove tehu, k tomu pridruzene spinenie a bolesti v krizoch. ja som to nedavno zazila. ale tiez to nemusi znamenat nic len uhniezdovanie a roztahovanie maternice, ale tak radsej sa uisti, ze je vsetko v poriadku, nebudes zbytocne stresovat, drzim palce 🙂

matsab
20. máj 2014

ahoj zajdi k lekarovi u mna to bol tiez potrat ked ma pobolievalo v podbrusku. nechcem ta strasit, ale pre istotu chod. ked zacnes krvacatoze byt uz neskoro..
prajem ti aby vsetko dobre dopadlo 🙂))

polariso
autor
20. máj 2014

Dakujem za radyyyyy...no trosku to polaviloooo...moj gynekolog robi utorky stvrtky a piatky a dnes ma dovcu. Tak ak sa to bude opakovat pojdem vo stvrtok. Viem ze ked som uneho bola minule tak hovoril ze bolesti bruska su ok pokial nekrvacam nemam sa strachovat ale tak jemu sa to dobre hovori

siska765
20. máj 2014

@polariso absolutne sa netrap,nestresuj, ja som mala pobolievanie v podbrusku kazdy den,samozrejme v norme,nieco ako ked prichaza menstruacia,pokial to nie su nejake drasticke krce ktore pretrvavaju viac ako 20 minut a nekrvacas,neriesila by som to iba spomenula doktorovi na najblizsej prehliadke, si na zaciatku tehotenstva kedy sa maternica zvacsuje a telo prisposobuje tehotenstvu.Ak su to znesitelne bolesti typu menstruacia alebo ppopichavanie v oblasti vajecnikov ,je to podla mna v poriadku,ty musis vediet ako moc to boli

siska765
20. máj 2014

BOLESTI V PODBRUŠKU
Rôzne pobolievanie v podbrušku Vás môže sprevádzať od začiatku tehotenstva až po koniec, nemala by to však byť silná, kŕčovitá bolesť sprevádzaná krvácaním (v takom prípade okamžite vyhľadajte lekársku pomoc).
Prvé pobolievanie a niekedy aj mierne zakrvácanie či špinenie spôsobuje implantácia zárodku, teda jeho zavŕtavanie do sliznice maternice. K tomu obvykle dochádza medzi 5 a 12 dňom po ovulácii. Bolesť pripomína pobolievanie podbruška pred menštruáciou.
Okolo 7-10 týždňa tehotenstva Vás môže nepríjemne zaskočiť bolesť väziva a svalstva v okolí maternice - spravidla je to sprievodný znak zväčšovania maternice v dôsledku rastu bábätka. Bolesť by sa mala zlepšiť pri odpočinku v horizontálnej polohe alebo po aplikácii tepla, napr. pod sprchou.
Bolesti môžu byť horšie u žien, ktoré trpia endometriózou alebo absolvovali chirurgický zákrok v oblasti malej panvy. Príčinou sú zrasty, ktoré v týchto prípadoch vznikajú medzi brušnými orgánmi. Bolesti sa môžu prejaviť pri zväčšovaní maternice, zmene polohy, črevných pohyboch (resp. tlačení na stolicu), močení alebo pohlavnom styku. Tieto bolesti môžu byť nepríjemné, ale neznamenajú ohrozenie dieťaťa.

polariso
autor
20. máj 2014

@siska765 ahoj. Nekrvacammmm....a tie bolesti nie su silne a netrvaju stake. Ako pride tak odide...tak hadam je to ok. Zatial jedine co ma boli intenzivne su prsia. Citlive a zvyraznili ea mi modre zily v nich a zaroven sa mi porobili take tenucke fialkove vlasocnice. Hadam aj to je znamenie ze babo je ok...ja mam brusko citlive ai pretolebo od sameho zaciatku si picham fraxiparin do brucha.

siska765
20. máj 2014

@polariso samozrejme ,skopirovala som sem aj akurat co sa deje 7-10 tt v tvojom tele,a to som si nevymyslela,je to vyjadrenie jedneho lekara a teba momentalne ma preco pobolievat vazivo a svalstvo okolo maternice.neboj nic babo je urcite v poriadku,ked nekrvacas a bolesti nie su neznesitelne , je vsetko tak ako ma byt 🙂 drzim palce

lenkadenisa
21. máj 2014

@polariso zväčšuje sa ti maternica, v tele sa dejú veľké zmeny, krpec sa ti v brušku ubytováva. ja som mala tiež také bolesti a doktorka na sone že: "no, nečudujem sa, malé je veľmi aktívne" a naozaj 😀

kiki68
21. máj 2014

je to podla mna zvacsovanie maternice, to je taketo nie velmi prijemne. Doleyite je sledovat,abz nebol nejaky ruzovy vytok,keby nieco take nastane a mas nejake uz krce,tak rychlo k dokimu alebo na pohotovost.

polariso
autor
21. máj 2014

Dakujem dievcata. Prave som citala prispevok od jedneho gynekologa vraj tehotenstvo v prvom trimestri sa neda ovplyvnit. Vraj ked ma byt plid poskodeny telo ho same vyluci a ziadne lieky tomu nezabrania. Nuz asi ma pravdu neovplyvnime to. Co sa ma stat sa stane. Tak sa treba tesit z toho ze sme tehotne a nemyslietna to zle...aj ked je totazke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre