Časté tvrdnutie brucha a tlak na pľúcach

30. jan 2022

Prosím vás poradíte mi čo to môže byt? Posledné dni mávam veľmi časté tvrdnutie brucha aj keď sedím. Príde to z ničoho nič a veľmi mi stvrdne ako kameň a mám ho hrozne vysoko a pociťujem tlak na plucach a zle sa mi potom dýcha. Mám pár dni do termínu ale žiadne bolesti nepociťujem. Hlienova zatka mi pomaly odchádza od stredy a žiadne kontrakcie som ešte nepocítila len tieto stahy.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
30. jan 2022

@viestta ale nepociťujem žiadne bolesti nič. A toto sú tie kontrakcie ktoré sa majú merať v akých sú intervaloch ? Lebo som prvorodička a vôbec sa v tom nevyznám že čo mám sledovať

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katie253
30. jan 2022

Keď ti tvrdne bruško to znamená, že sa sťahuje maternica, pripravuje sa na pôrod, volajú sa haaxton brixnove kontrakcie, neviem ako sa to presne píše.
Ak ti je to veľmi nepríjemné, daj si dlhú teplú sprchu, aj 20 minút. Ak prejdú sú to tie falošné kontrakcie, ak sa budú zosilňovať, ide o normálne kontrakcie. Kedy ideš na poradňu? Spomeň im to.

autor
30. jan 2022

@katie253 v stredu mám kontrolu. Netreba to nejako skontrolovať? Je to dosť časté ale bolesti nemám iba tie stahy a sú veľmi nepríjemne hlavne to bruško stvrdne hrozne vysoko pod rebrami a ma veľmi silný tlak na plucach akoby sa neviem poriadne nadýchnuť

katie253
30. jan 2022

Skús si dať aj magnézium, kľudne aj dve tabletky. Ak sa ti to nezdá, choď na pohotovosť. Radšej zbytočne ako neskoro.

autor
30. jan 2022

@katie253 magnezium mi doktor zakázal. Každú kontrolu sa ma pýta že či ho užívam že ho nemám brať lebo by to zastavilo pôrod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre