Cestovanie po serkláži - podeľte sa o skúsenosti

martinka15
26. okt 2012

Ahojte dievčatá,
chcela by som vedieť Vaše skúsenosti s vykonaním serkláže a fungovaním po nej.
Dnes mi začal 22. tt v stredu mi urobili serkláž, lebo som sa začala mierne otvárať a navyše čakám dvojičky, takže doktori chcú mať istotu, že drobčekov v pohode donosím.
Pred zákrokom i po ňom mi je naozaj super, predpokladám, že budúci týždeň ma pustia domov.
A od piatku máme rezervovaný romantický víkendový pobyt s manželom, len neviem, či môžem cestovať. Jasné, že už žiadnu prácu neplánujem, žiadne aktivity, len veľa oddychu až do pôrodu, len som si nie istá s tým cestovaním.
Viete mi nejako poradiť, resp. podeliť sa o Vaše skúsenosti 🙂
Ďakujeeeeem 🙂

luciferkax
26. okt 2012

UF, tak to netuším, ja som mala robenú serkláž, týťžden potom som krvácala a ptoom bol ovšetko OK, o mala som kludový režim, nemala som dlho stáť a ani dlho sedieť, takže ja by som sa zrejme na výlet tak skoro po serkláži určite nepušťala...

jaruska8
26. okt 2012

@martinka15 Lekárov si sa nepýtala????? Ja by sm sa asi tiež bála... Ja som mala nízko placentu a kľudový režim, som sa nikam nepohla skoro tri mesiace.:((( Zakže poznám. 😒

marulka83
26. okt 2012

Ahoj, ufff, tazka otazka,no radsej sa opytaj lekarov,ti budu vediet najlepsie. My sme kvoli tehotenstvu museli zrusit cestu do thajska,sice som bola iba na zaciatku, nechcela som riskovat. Vsetko nam prepadlo,ale stalo to za to. Na druhej syrane si je dobre kus uzit romantiky,kym este nepridu deti,lebo potom jej uz bude kus menej 🙂

martinka15
autor
26. okt 2012

@jaruska8
@marulka83
Ešte stále som v nemocnici a len ležím a už som tu počula kade-čo. Niektoré ženy fungovali po serkláži úplne normálne, niektoré vôbec nie a fungovali tak doma ako aj v nemocnici.
Nemienim aboslútne nič robiť, ani veľa chodiť, len vypadnúť z domu 🙂
Máme to zarezervované už asi 2 mesiace a chceli sme byť ešte na nejakom mini výlete len jeden pre druhého 🙂
Určite sa budem môjho lekára ešte pýtať, ale zjavne až keď ma bude púšťať z nemocnice, budem tu ešte celý víkend a on má od včera dovolenku ☹
Ale zatiaľ Vám ďakujem pekne.

jaruska8
26. okt 2012

@martinka15 A aká je vzdialenosť na miesto pobytu???? Keď by si fakt mala kľudový režim, tak by to nemal byť zase až taký problém. A vypočuť si rôzne verzie to hej, ja som tiež bola na izbe so ženou, čo mala nízko placentu a normálne fungovala, ja som napr. skoro stále špinila. 😒 Keď ty sa cítš dbre a nekrvácaš, ak... Partner čo hovorí??

martinka15
autor
26. okt 2012

@jaruska8 Je to len 100 km od nás, takže nič extrémne. Manžel sa samozrejme bojí, už len tento pobyt v nemocnici mu nahnal mega strachy. Ale ja sa cítim absolútne super, aj po zákroku som bola do hodinky v pohode a kázali mi nejaké tri dni len ležať a chodím len na WC-ko, aby sa to zastabilizovalo a nepotrhalo. Ale ani špinenie nemám, nič....🙂

jaruska8
26. okt 2012

A vlastne len na bežnej kontrole ti zistili pootvorený krčok, nemala si žiadne potiaže?? No, veď uvdíš, čo ti povedia lekári, hlavne nech si ok a aj bábätká. My máme v rodine dvojčatá a mm by chcel, ale ja som mu na to povedala, nech mu ich porodí niekto s inou telesnou konštrukciou. 😀 😀 😀 😀 Nie ja 47 kilová žienka. 😝 Držte sa!! 😉
@martinka15

magic08
26. okt 2012

@martinka15 ja som mala serklaz pri dcerke, tiez kvoli nedostatocnosti krcka, tyzden po serklazi ma pustili domov, kazali oddcchovat, nenamahat sa, podla mozno lezat a ziaden sex... 😝 ale fungovala som uplne normalne, akoby nic... ono to zalezi od toho, ako sa bude krcok po serklazi spravat... pokial sa to ukludni a bude to v poriadku, tak by som samozrejme po konzultacii s lekarom sla... no uvidis co ti na to povie tvoj dr.... drzim palce

martinka15
autor
26. okt 2012

@jaruska8 Ďakujeme pekne 🙂 A presne celá moja rodina mala od začiatku obavy, ako to zvládnem. Keď som otehotnela vážila som asi 53 kg a moja konfekčná veľkosť bola XS - S 🙂 A tu v nemocnici som stretla pár extrémne veľkých žien, ktoré čakali dvojky ale aj pár takých ako ja 🙂 Verím, že sa to dá zvládnuť, neprípušťam si nič zlé ani to, že by som to nezvládla 🙂 Uvidíme možno budúci rok budem hovoriť inak, keď už budem mať za sebou aj pôrod 🙂 xi

martinka15
autor
26. okt 2012

@magic08 Ďakujem pekne, ja verím, že všetko bude OK a že to spolu krásne zvládneme 🙂 S drobcami sme uzavreli dohodu, že ešte vydržia a už pekne musia maminku s ocinkom teraz poslúchať 🙂

magg424
10. sep 2013

@martinka15
@magic08
ahojte viem že je táto diskusia skoro rok stará, ale aktuálne riešim tento problém, v 22tt mi bola robená serkláž, lebo som sa začalaotvárať ale mám funkčnu dlžku krčka len 19mm, chcela som sa opýtať či aj vy ste mali kratšiu dlžku krčka, alebo ste sa len začali otvárať.nebehám, nepracujem aledva krát za den potrebujem vyvenčiť psíka, prechádzka len okolo paneláka, možem si ublížiť?

magic08
10. sep 2013

@magg424 podla mna si ublizit nemozes, no konzultovala by som to radsej s lekarom... ja som sice bola zasita, bolo mi povedane, ze krcok mal 1,5 mm, to mi povedal jeden dr. a na ultrazvuku pri druhom dr, mal krcok 4 mm, takze boh vie kde bola pravda. Kazdopadne nemala som ziadne problemy, po serklazi som riadne fungovala, tiez sme mali psika, ktoreho som chodievala 1-2krat za den vencit a v pohdoe som donosila do terminu, bez problemov a komplikacii. akurat som bola PN, a dosledok toho bolo 27 kg do plusu 😝 😝 😝 😝 no na tvojom mieste si toto vydiskutujem s lekarom na poradni, no myslim, ze pokial ti brusko po serklazi netvrdne, tak by to malo byt o.k, tiez 2 kratke prechadzky so psikom. ale velky pozor na tvrdnutie bruska si davaj...

magg424
10. sep 2013

@magic08 dakujem velmi, určite sa spýtam aj doktora ale poradnu mam až o dva týždna, tak som chcela vedieť aby som si dovtedy neublížila, tea aby som malému neublížila, dakujem

martinka15
autor
10. sep 2013

@magg424 Ahoj, no naozaj si dávaj pozor na to tvrdnutie bruška 🙂 Mne, žiaľ, serkláž moc nepomohla. Po nej som ležala doma mesiac, naozaj som nič nerobila, ale po mesiaci som sa opäť začala otvárať, tak ma opäť hospitalizovali.....ale zjavne ja som extrém 🙂 Čakala som totiž dvojičky 🙂 Chlapčekovia sa mi nakoniec narodili už v 27.tt 🙂

e_z
11. nov 2013

Vo Wiki Modrý koník pribudol článok o cerklage/serkláži: https://www.modrykonik.sk/serklaz/
Baby, napíšte prosím svoju skúsenosť do Wiki dole pod článkom. Dik

@martinka15
@luciferkax
@magic08

sya
11. aug 2014

@martinka15 ahoj.prosim ta ako casto ti tvrdlo brusko?mne tak raz za den niekedy vobec,tiez lezim stale od serklaze a bojim sa ze aj tak to nepomoze mam ho 2.9cm dlhy tak dufam ze na kontrole za tyzden mi nepovedia ze sa otvaram. Mam syna 2.5roka ma a tak ma mrzi ze sa mu nemozem venovat ani v septembri prvi krat do skolky snim asi nepojdem,vy ste chodili na prechadzky?aky bol krcok po serklazi?vela otazok ale pomoze mi ten kto si tym presiel.dakujem

martinka15
autor
11. aug 2014

@sya Ahoj, no ja som mala pocit, že mi tvrdlo tak raz za 2 dni a aj to len trošku, ale doktorka mi od začiatku naordinovala magnézium (ale čakala som dvojičky, tak možno preto). Mne robili serkláž v 21. tt, v 26.tt ma opäť hospitalizovali a tom som si fakt dávala na všetko pozor a v 27.tt som porodila, takže mi moc nepomohla. Asi nie som z tých, ktoré majú po serkláži samé dobré skúsenosti ☹

jalucija
23. sep 2014

@martinka15 ahoj ako sa vam dari? Pane boze chlapci prisli na svet velmi skoro. Chlapcekov mas krasnych, to je ozaj skvele ze vedia lekari vypiplat tak skorko narodene deticky.

martinka15
autor
23. sep 2014

@jalucija Ahoj, vďaka za opýtanie. Darí sa nám super, najhoršie boli prvé tri mesiace, ktoré krpci museli byť v nemocnici (tam veru prekonali kade-čo, nedávali nám žiadne prognózy, či už pozitívne alebo negatívne, lebo sa báli, čo vlastne bude). Do 15. mesiaca sme cvičili Vojtovku, ale odvtedy sme vylúčení zo všetkých špeciálnych kontrol, sem-tam niečo raz za pol roka. Chalani sú úplne zdravučkí a neskutočne živí s chuťou do života. Sú veľmi šikovní a už keď mali 15 mesiacov, tak nám neurologička povedala, že dobehli rovesníkov a nie sú v ničom pozadu. A dokonca si dovolím tvrdiť, že sú oveľa zdravší s lepšou imunitou, ako niektoré iné deti v našom okolí aj o pár mesiacov mladšie a donosené 🙂 Naozaj sme vďační za dnešnú pokrokovú medicínu, ale zároveň stále tvrdíme, že naše deti sú vymodlené. Keď sa narodili za veľmi dramatických okolností, tak sa za nich modlilo neskutočne veľa ľudí z nášho okolia a my sme veriaci, takže veľkú zásluhu pripisujem aj modlitbám a Pánu Bohu 🙂 Vy sa máte ako? Držkajte sa a vydržte čo najdlhšie 3v1 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre