Číra vodička v 33. týždni. Je to plodová voda?

alexandrav
23. okt 2013

Dievčence,mám na vás otázočku. Už dlhšiu dobu sa mi stáva, že mi vyteká akási číra vodička, ale akoby som sa pocikala, až v takom množstve. Nemám žiadne svrbenie len také bolesti v podbrušku. Som v 33tt a trošku sa aj bojím. Minulý týždeň som bola na vyšetrení a doktor mi povedal, že je všetko ok. Na výtok som sa ho síce nepýtala, lebo mi to úplne vypadlo,keď som na monitore opäť videla našu maličkú 😅 Ale začínam mať trošku strach, lebo kamarátka mi povedala, žeto môže vytekať aj plodová voda. Deje sa mi to v priebehu celého dňa, síce nie každý deň ale je to zvlástne. Poradte mi babulky, čo mám robiť ? ☹

awalancha3
23. okt 2013

moze to byt plodová voda, kludne moze, ale nezdá sa mi, že by presakovala až v takom mnozstve, to by hlienová zatka musela byt narusena, a hadam by to lekár zistil pri vysetrení; hm, ale moze to byt aj iná zalezitosť..... zeny mavaju niekedy tzv mokry orgazmus, kedy maju pocit, ze sa pri orgazme pocikali, hoci to je len voda zo žlazy, tuším Bartholliniho, niekedy je to len trochu, niekedy viac, niekedy to az strieka, je to číra voda....... no, či bábenko netlačí náhodou na zaplnenú žlazu.....V kazdom prípade, treba o tom povedať lekárovi a nečakala by som dlho, činidlom sa dá polahky zistit.. nechaj si vložku, či ide o plodovu vodu alebo nie. Držím palce, aby bolo vsetko OK.

bronia13
23. okt 2013

hm ja som to nemala az tak ako ty ale par dni pred planovanym cisarskym som mala nieco podobne, asi 3 krat sa mi to stalo a doktor ze to nie je plodova voda, ked doki odisiel tak tam mali take ako pasik/palicku co namocis do mocu a ked to ztmavne tak to je plodova voda, tak ja som jednu zobrala 😉 a ked sa mi to stalo na druhy den tak som to otestovala a bola to plodova voda, a uz aj kontrakcie zacinali (ale ja som nevedela ze su to kontrakcie len mi bolo treba na velku (sorry) a nemohla som ist tak som mm poslala po tabletky do lekarne) a ked som zavolala dokimu ze co sa robi(aj chrbat ma boll, nemohla som obsediet) tak zaraz ze do nemocnice... takze moze ale nemusi to byt plodova voda... tam zistili ze mam kazdych 5 minut (alebo mozno menej??) kontrakcie a ja som ani nevedela ze ich mam lebo ma nic do kopy nebolelo... tak hm skus este raz ze ci nemaju taky test

kacena4
23. okt 2013

ako pise @bronia13 existuju testy na plodovu vody ale ak si bola u doktora a ten nic nezistil tak by to malo byt ok. skor by to nohol byt klasicky unik mocu nakolko vo vysokom stadiu tehotenstva je to normalne ze babo zatlaca na mocovy mechur ale pre pokoj v dusi chod znova na prehliadku a povedz aky mas problem popr. zavolaj a spytaj sa co ty povie lekar ci mas prist aelbo nie

nikuska0605
23. okt 2013

Tiež si myslím,že by to mohol byť únik moču,no pre svoj pokoj choď k lekárovi 😉 Držím pršteky,nech je všetko v poriadku

bronia13
23. okt 2013

neviem ja som to nemala len trosku ako ze mokre mne to tak tieklo ako taky stamprelik mozno viacej....neviem

indira
24. okt 2013

toto iste som mala aj ja pri dcerke dala som si vlozku aby zistili ci je to plodova voda po vysetreni povedali ze to neni plodova voda ze som sa pocikala co pohybujem cele tehu nic a odrazu stalo sa my to iba raz tebe odporucam ak sa ty to este raz stane nechaj si vlozku oni to podla toho zistia ci je to plodova voda ,,,drzim palce

ewapepa
24. okt 2013

Určite choď k lekárovi ,mne sa to stalo pri druhej dcére.Tiež som si myslela že výtok a pod.nie bola to voda .Zacalo to v noci okolo 3.00 a pokračovalo oj na druhý deň hneď som volala sestricke a pod ho do nemocnice.Neboj sa oni vedia čo majú robiť. Ja som dostala antibiotiká a ležala som. Určite choď viem že máš strach lebo je ro skoro alemne bolo povedané že plodova voda sa vytvára každé 3-4 hod...tuším...držím palce...

januliku
24. okt 2013

@alexandrav Urcite chod k dr. Istota je istota, ide predsa o tvoje babo. Drzim palce.

sedmokraskadl
24. okt 2013

AK je čistá a bez zápachu je to asi opisovať voda.mne začala takto odtekat v 32 tt a odtekala 9 dni a potom pôrod vyvolavackou.treba ísť určite k lekárovi.

sedmokraskadl
24. okt 2013

Opravujem plodova voda...

alexandrav
autor
28. okt 2013

Dievčatá, ĎAKUJEM za všetky odpovede. Dnes som sa vrátila z nemocnice ☹ ale už je to ok. Ležala som tam od štvrtku ale moja voda alebo čo to bolo sa zrejme zľaklo prostredia v ktorom sme boli a nevyšla zo mna už ani kvapka 😀 Nasadili mi ale injekcie, no podstatné je, že malá je v brušku spokojná a ok. Ešte raz ďakujem, že ste sa mi vôbec ozvali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre