Downov syndróm - pravdepodobnosť

krisstina_em
8. sep 2022

Baby poraďte 😒 ja už neviem čo robiť. 2 týždne dozadu zlé výsledky z krvi kvôli rubeole (nechápem, keďže som očkovaná). Dnes došli ďalšie výsledky na Downov syndróm 1:180. Zas len plačem. Mali ste niektorá takúto pravdepodobnosť?

skumavka
8. sep 2022

@krisstina_em ahoj, ja som mala pravdepodobnosť na DS 1:19. Dcerka je zdravá, šikovná, už ma 18 mesiacov❤ Držím prsty, neklesaj na duchu✊

janinah
8. sep 2022

Aj väčšiu a deti sú zdravé.nestresuj.

skusihu
8. sep 2022

@krisstina_em je to iba štatistika. Ak máš vyšší vek, došlo k oplodneniu v inom čase ako predpokladajú, čiže je plod menší, tak to všetko skresľuje výsledky. Objednaj sa na morfologický ultrazvuk. Všetko bude v poriadku, žiadny predčasný stres z nejakého čísla. 😉

krisstina_em
autor
8. sep 2022

@skusihu
No mám 33, prvorodička. V utorok idem na genetiku, tak ani neviem čo ma čaká

anavixy
8. sep 2022

1:180 nie su zle vysledky

evaachesa
8. sep 2022

@krisstina_em daj si urobiť trisomy alebo Nifty test. Triple testy sú len štatistické a nemajú skoro žiadnu výpovednú hodnotu. V niektorých krajinách ich ani nerobia.

nina2310
8. sep 2022

@krisstina_em jooj veruze ro v pohide vysledky.. To kazdej zene teraz take vychadza.. Ono staci, ze mas uz,, vyssi vek,, a uz to vyhodnotia takto.. Ja som mala 1:100 všetko ok.. Neboj urcite aj u Vas to tak bude

maciak410
8. sep 2022

@krisstina_em odporúčam ultrazvuk u dr. grochala v MT.

krisstina_em
autor
8. sep 2022

No baby mám 33, prvorodička.

domca1408
8. sep 2022

kamoške nedávno rodila a tiež jej tvrdili, že to nevyzerá dobre...aj výsledky malé zle (ale presné čísla neviem) a dokonca mesiac pred pôrodom už bola ozaj zúfala lebo doktor jej pri kontrole povedal, že dieťa je spomalené, málo sa hýbe, maličké....kamoška zúfalá...a o mesiac porodila 3,5 kg zdravý chlapec....tak ja neviem kde dal ten gynekolog oči....a čo meral ked to bol podla neho malý plod!!

queen_mary
8. sep 2022

Bez na nifty alebo trisomy. To mas na 100%. Morfologicky ultrazvuk je len na tolko presny, ako je v aktualnom stave lekar, ktory ho robi.

hviera81
8. sep 2022

to je ten druhy screening?
ja som mala 39, prvy mi vysiel tusim 1:100 lebo vek. druhy bol dobry
bola som na genetike, to je uplne o nicom, tak len tlacia na amnio. proste pokec, a ja partnerov rodokmen zas az tak nepoznam (a mala som ist bez neho). vysledkom genetiky bolo odporucenie na amnio.

hviera81
8. sep 2022

@domca1408 lebo to su take odhady. kamoske den pred porodom odmerali a povedali ze 3,2 a narodil sa maly 4,2 takze tolko.
aj mne furt hovorili, ze je maly, aj bol mal 2,9 pri narodeni. a co? nic. bol ok

januska12323
8. sep 2022

Naštuduj si čo je pravdepodobnosť, zo 100 žien s rovnakým vekom a inými vecami čo sa zohľadňujú sa jednej narodí dieťa s DS. Či to budeš práve ty sa z toho nedá povedať.

krisstina_em
autor
8. sep 2022

@hviera81 asi prvý, dnes som začala 17tt, krv mi brali včera. V utorok som objednaná do nemocnice na genetiku

bielavila
8. sep 2022

Kamoska mala 1:5, syn je zdravy ako buk

any_soj
8. sep 2022

@krisstina_em počuj... Za prvé 1:180 nie je vysoká pravdepodobnosť. Za druhe... keby aj tvoje dieťa malo Downov syndróm, nie je to tragédia. Odporúčam kvalitné sono, kde sa ukážu prípadne problémy, ktoré by bolo treba riešiť operačne, to je fajn pripraviť sa vopred, aj pôrodom prípadne v špeciálnej nemocnici. Pridávam na povzbudenie jednu žienku tu z koňa a jednu moju obľúbenú zahraničnú. Tá vraví "keby som sa mohla vrátiť späť do dňa, keď mi povedali, že bude mať DS, znovu by som plakala, ale tentoraz od šťastia. Nepočúvajte všeobecné veci, ale konkrétne príbehy." Ak by sa potvrdilo, odporúčam zažiť ešte počas tehotenstva skúsenosť vzťahu s niekým s DS. To inak by som odporúčala preventívne všetkým rodičom 🙂 Mnohým by to ušetrilo kopec stresu a strachu z neznámeho. A super vec je platforma rodín. Sú tam na poradenstvo vyškolené maminy rôznych špeciálnych deti. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfb...

any_soj
8. sep 2022
hviera81
8. sep 2022

@krisstina_em to je asi druhy screening uz
drzim palce, pozistuj si info od partnera, ci mali v rodine nejakych postihnutych... a cely rodokmen

krisstina_em
autor
8. sep 2022

@hviera81 bohužiaľ tam sa nič nedozviem, keďže otec ho opustil ako mesačné bábätko a odvtedy nulový kontakt a nič nevie o svojej rodine z jeho strany

krisstina_em
autor
8. sep 2022

@hviera81 vlastne hej, asi druhý. Pri prvom zisťovali rubeolou a neviem čo ešte

krisstina_em
autor
8. sep 2022

@any_soj ja viem, že existujú omnoho ťažšie postihnutia a ochorenia ale každá z nás túži po zdravom dieťatku

kiki68
9. sep 2022

Nifty alebo trisomy Test a mas jasno .

jana005
9. sep 2022

@krisstina_em neboj sa, je to len štatistika.
Ja som mala riziko 1:20, mala som vtedy 34.
Malý je zdravý

parcelka
9. sep 2022

@krisstina_em Ahoj, ja mam 1:100 DS, idem v stredu na Amino do Bratislavu na Antolsku. Aj ja sa bojim ale dufam ze vsetko bude v poriadku 🙂 noc ine ti neostava, bud podstupis dalsie krvne testy, kde tak isto budu zavadzat s cislami, bud pojdes na istotu a pojdes na amino a tam uz ziadne dohady nebudu. Pri dcerke som mala 1:370 a to som mala 26 rokov, isla som na amino, všetko v poriadku a ja cela šťastná, stres zo mna opadol a dozvedela som sa ze cakame zdrave dievčatko 🙂

any_soj
9. sep 2022

@krisstina_em jasné, že túži. Ale choré bábätko znamená, keď je nejaký chorý orgán - a to sa odhalí na sone, nie na amnio ani iných genetickych testoch - a potom sa ten orgán lieči. Samotný chromozóm navyše neznamená nič. Je to tak široké spektrum... Okrem fyzických problém (srdiečko) treba pri DS často cvičiť vojtovku - čo teraz cvičí mám pocit každé 5.dieta aj bez DS. A je väčšie riziko problémov s učením - čo tiež každé pomaly 3.dieta na školách má nejaké dis... A priznám sa, že ja napríklad netúžim po zdravom dieťati. Túžim po živom (po tom, ako nám zdravé zomrelo v 38.tt - ani v ďalšom tehotenstve sme neriešili genetiku, len kvalitné sono, obe dcéry boli zdravé, len prvá sa nedozila pôrodu a druhá na mne práve spí) a šťastnom dieťati. A DS rozhodne nie je niečo, čo by bránilo sibalskemu úsmevu v detských očiach 🙂
Rozumiem, že je dôležité zdravie aj že sa bojíš a tak. Nechcem to nijako znižovať. Len proste ak sa potvrdí diagnóza, tak lekár ti vyjadrí sústrasť a väčšina ľudí v tvojom okolí tiež. Lebo nevedia. Nemajú skutočnú skúsenosť vzťahu s ľuďmi s DS. Preto som tu napísala, v takom prípade také reakcie neboli to prvé a jediné, čo sa k tebe dostane. Netreba počúvať sústrastné reči ľudí, ktorí nemajú šajnu. Ani žien, čo mali dieťa s DS ale išli kvôli tomu na potrat - lebo ony žiaľ tiež netušia, aké to je mať takéto dieťa. O tom sa treba rozprávať s rodičmi, ktoré ho maju. A žiť vzťah...

e3v3a3
9. sep 2022

@krisstina_em ja som mala to isté aj s rubeolou aj s výsledkom testu. Bola som na amnio, malý sa narodil zdravý

majki_ki
9. sep 2022

@krisstina_em ahoj, včera si bola na krv len druhýkrát ? Lebo ak áno, tie výsledky z prvého odberu a toho druhého sa ešte budú spolu nejako vyhodnocovať.. ja som mala pri prvom odbere riziko 1:1300, teraz v utorok mi brali druhý odber a výsledky z neho budú nejako dávať dokopy s tými prvými až vyjde definitívna pravdepodobnosť.. neklesaj na duchu, máš stále možnosť morfo ultrazvuku (odporúčam MUDr Grochal v Martine), Nifty alebo Trisomy (to si ale platíš a nie je to pre niekoho málo peňazí) alebo amniocenteza...

jane1987
9. sep 2022

@krisstina_em je to jedno zo 180.....to je ako ihla v kope sena, tak klud. Ja som mala 1:8 a tu spinka vedla mna krasne dietko bez tejto dg

krisstina_em
autor
9. sep 2022

@majki_ki ahoj, áno druhý krát. Prvý krát mi zistili slabú nákazu rubeolou a teraz tento výsledok na DS. V utorok ideme na lekársku genetiku a ak sa im čosi nebude zdať, chcem ísť do Martina. O mesiac ma čaká aj morfologický skríning

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre