Extrémna únava v 3. trimestri

13. feb 2024

Baby mali ste? V prvom som mala také krátke únavové stavy, zdriemla som a bolo ok. Teraz s 3. trimestrom prišla extrémna, ale fakt extrémna únava. Ledva držím otvorené oči, zaspať mám ale problém. V noci spim katastrofálne, možno tak 2 hodiny súvisle, zvyšok rozkúskovane. Max ale pospim 5-6hodín. Som strašne vyčerpaná. Výsledky krvného obrazu sú dobré, nechýba mi nič🤷‍♀️ Užívam aj vitamin D, Bčka, magnézium, železo, ale nič nepomáha.. Príde mi to ako keby sa mi to spojilo aj s takou “predjarnou” únavou😅 nejaké tipy ako to zvládnuť? Mali ste to?

autor
13. feb 2024

Ešte dodám, že až oči mám totalne opuchnuté, boľavé, krvavé🙈

natalia2007
13. feb 2024

moja zlata ja som 34+5 tt a ledva sedim v kancli a drzim hlavu dohora a oci otvorene :D aj ja mam extremnu unavu, najradsej by som si lahla a spala, a vecer a v noci samozrejme to nejde...magnezium som uz tiez vysadila...kavy som mala uz 2 dnes.....asi len to prezit do porodu 🙏 Kolega uz mi pocita kollko krat som zivla :D

autor
13. feb 2024

@natalia2007 no ja s tebou plne súcitim, ja neviem vstať z gauča ani z postele, ako fakt jeden extrém únava🙈 a to som len 28tt…nechapem čim to je, že až taký extrém… žeby kombinácia hormónov a taká skorá jarná unava aj? Všade čitam o jarnej únave už, tak keď sa nam to počasie takto zbláznilo🤷‍♀️😅

natalia2007
13. feb 2024

Zelezo beries? Ja aspon to si davam...

autor
13. feb 2024

@natalia2007 áno beriem a bola som aj na odbery či nekleslo ale hodnoty mam fajn🙁 už z tej unavy až odpadavam, nezvladam moc dobre takéto vyčerpanie a 3-4týždne bez spánku ma celkom ovládajú po psychickej stranke😔

natalia2007
13. feb 2024

Si aj na PN?

autor
13. feb 2024

@natalia2007 nie, ale robim z domu, takže si to viem zariadiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre