Genetické trombofilné mutácie pri dalších tehotenstvách

martinocenocka
15. júl 2021

Ženy, ake mate skusenosti s tym,ze ste uz mali jedno pripadne viac bezproblemovych tehotenstiev (bez akejkolvek speci liecby, narodene zdrave dieta )a az pri dalsom tehotenstve vam zistili nejaku trombofilnu mutaciu?

stefka33
15. júl 2021

@martinocenocka mám 18 r syna a teraz 7 m dcérku. Medzitým dve neúspešne tehu. Vrodenú trombofiliu mi zistili pred dvoma týždňami.

evinka3007
15. júl 2021

Ja som uz pred tehu mala diagnostikovanu tromb.mutaciu ale tehu som mala bezproblemove, akurat ze som si musela cele tehu pichat fraxiparin / clexane a chodit kazdy mesiac na hematologiu na kontrolu 😊 a teda ak by som planovala dalsie dietatko tak viem ze to iste ma caka znova 🙃

pininka1
15. júl 2021

Mne to zistili v tretom tehu, lebo ma poslal lekar ktoremu sa nezdali prietoky a ze dcerka je mala na dany tyzden. Zistili mi toho tolko ze sa cudovali ze som mala iba jeden potrat a ze som donosila bez nicoho dve deti. Mam to dedicne z oboch stran, aj od otca aj od matky. Akakolvek operacia,cestovanie a pod si picham clexane.

andrejocka36
17. aug 2021

@evinka3007 liečbu ti predpísal hematológ s tým, že si už vedela aj tie hodnoty, aké máš pichať alebo gynekológ?

evinka3007
18. aug 2021

@andrejocka36 ja som gynekologovi povedala ze mam tuto mutaciu a predpisal mi hned on 2 krabice fraxiparinu s tym ze nech sa cim skor objednam na hematologiu, zvysok tehotenstva mi potom injekcie predpisoval hematolog 🙂

andrejocka36
18. aug 2021

@evinka3007 ja som sa na to pýtala gynekologičky, tak mi povedala, že keď zistím, že som tehotná, mám za ňou prísť a potom je potrebné aj kontrolné hematologicke vyšetrenie, tam rozhodnú, kedy začať s liečbou podľa výsledkov z krvi. Tak teraz neviem, či mi gynekológ predpíše heparín alebo ma pošle na hematológiu... U mňa už došlo k 2 skorým potratom s tým, že som nevedela, že mám trombofilné mutácie.

evinka3007
18. aug 2021

@andrejocka36 joj tak to ma moc mrzi, asi dost zalezi od postoja gynekologa, mne ho predpisal okamzite. Po tom co sa ti stalo by som najskor isla na hematologiu a nechala si predpisat lieky nech ich mas doma uz pripravene...ja som bola tento rok na kontrole a predpisal mi "do rezervy" keby nahodou niekam dalej cestujem alebo ostanem tehotna...

andrejocka36
18. aug 2021

@evinka3007 ďakujem. Veď práve neviem, aký bude mať postoj gynekológ. U mňa to boli včasné straty, tak sa toho obávam, aby to potom nebolo neskoro

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre