Glukóza - odber v 22. týždni

17. jan 2023

Ahojte prečo nemôžem vypiť glukozovy prášok doma na lačno silu mocu sestrička chce aby som si ho doniesla a že to mi pripraví tam 🤷

doriiis
17. jan 2023

Lebo keď ho vypijes tak do ďalšieho odberu nemáš extra moc chodiť ani nič také...Budeš sedieť a čakať a cakat

autor
17. jan 2023

@doriiis no lenžé u nej to vypijem s že vraj pôjdem domov a zas budem mať prísť o dve hod

pribinak
17. jan 2023

Ak by ti hneď po vypití zostalo zle, tak aby tá mohla ratovať
A mizno ti chce urobiť odber ešte pred vypitím roztoku

bluemoon24
17. jan 2023

Spravne tam mas prijit, vzit ti krev, pokud je lacna ok, tak vypijes, sedis, nehybes se moc, nepijes moc vody a odber je po hodine a dvou.

autor
17. jan 2023

@pribinak a myslíš že si to môžem spraviť aj doma do fľašky a potom to pred ňou vypiť ???🙂 No proste že si to donesiem už vo svojej fľaške zmiešané

pribinak
17. jan 2023

Ja neviem, nie som sestrička na ambulancii kde chodíš

A v čom je vlastne problém že ti ten roztok nemôže urobiť ona?

tanyan
17. jan 2023

To si sa mala opýtať sestričky prečo na tom tak bazíruje.
Chceš si do toho niečo pridať alebo dať menej alebo ti nechutí ich voda?
Veď si môžeš doniesť aj prášok, aj vodu vo fľaši, aj citrón na vyžmýkanie...
Možno má sestrička iba nakázané od doktora, aby pacientky nepodvádzali (ako v škôlke).

beky223
17. jan 2023

Kúp si roztok glucosepro a máš to vyriešené.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzi0911
17. jan 2023

Prídeš nalačno...zoberu ti krv(u nas sa toto nerobi)...namieša ti to ona..kde je problém?

dada13288
17. jan 2023

Lebo rano na lacno prides na krv, nasledne vypijes cukor a cakas 2 hod pomaly bez pohybu a curania na odber dalsej krvi. Niekde beru aj po 1 hod a 2 hod.

petamich
17. jan 2023

ambulancia je zodpovedna za to, ze je test spraveny korektne - to akoby som sla na ockovanie a priniesla si vlastnu striekacku niecim napustenu, no nie sestricka by mi to nepichla, lebo netusi co v nej je (mne to pride celkol logicke)

trgypadl
17. jan 2023

Nie, mala by ti to zarobit sestricka, aby si vedela overit spravne množstvo glukozy, aby bol test spravne prevedený

simonka15513
17. jan 2023

Tak mne brala odber pred a po 🙂. A kupovala som si tento uz spravený

evickuska
17. jan 2023

Ja som to mala o 7 vypit a na 9 prist na odber. Sla som tam autom, nic viac cize to tie sestricky hrotia.

bluemoon24
17. jan 2023

@evickuska ano sestricky to hroti proto, aby byl test proveden spravne a na hodnoty se dalo spolehnout. Tvuj test bohuzel nevypovida o nicem.

trgypadl
17. jan 2023

@evickuska no to je sice pekne, ale je to nespravny postup.... Tebe mali najprv zobrat krv nalacno, ak by si mala hyperglykemiu, tak by Ta pekne odpalili.... A asi si nezazila kolapsove stavy u tehotnych pri tomto teste, odpadavajuce a vracajuce... Nie nadarmo sa tomu hovori zatazovy test... Ak by sa ti nieco stalo v aute??

lilope
18. jan 2023

@evickuska ja som to mala tak isto. Len som to vypila doma o 5:00 hod. a prišla na krv na 7:00 hod. Tiež sa čudujem, že inde brali krv aj pred vyšetrením. Dôležitá hodnota je predsa po požití glukózy.

bluemoon24
18. jan 2023

@lilope dulezita je jak hodnota lacne, tak hodnota po hodine a po dvou hodinach. Po dvou hodinach ma vetsina zen s tehu cukrovkou hodnotu v poradku. A hlavne se clovek nema hybat, pokud jdes pak na odber pesky, tak by jsi musela mit fakt tezkou cukrovku, aby ti neco namerili.

lilope
18. jan 2023

@bluemoon24 hodnota nalačno nemá byť z čoho zvýšená, keďže nepríjmeš žiadnu potravu, aspoň ja tomu tak rozumiem. Keby bola hodnota nalačno vysoká, to by už musela mať žena naozaj ťažký diabetes a ja som pri predošlých odberoch krvi nalačno mala vždy výsledok dobrý. A nie, nešla som na odber peši. Myslím, že doktor vie lepšie ako sa má vykonať vyšetrenie ako laik.

trgypadl
18. jan 2023

@lilope 🤦‍♀️je to o tom, ze potom maju s tym menej roboty....
Ogtt by mal byt test nalacno plus vysetrenie mocu a odber krvi plud moc po hodine a po dvoch po vypiti glukozy...
Kedze nie su zavedene standardy tak kazdy gynekolog si to robi po svojom.. Ale aku to ma vypovednu hodnotu??? Nikde sa na ogtt posia priamo k diabetologovi... Aj to svedčí o tom, ze na svk nic nie je jednotne

bluemoon24
18. jan 2023

@lilope ja nejsem laik. A se zvysenou lacnou hodnotou bojuje vetsina zen, kterym byla tehotenska cukrovka diagnostikovana. Hodnoty po jidle ma zvysene mensi procento zen.

bluemoon24
18. jan 2023

@trgypadl to je jako boj s vetrnymi mlyny :D

zuzi0911
18. jan 2023

Môj dr napr nerobí odber na lacno...co som bola prekvapená kebo kedysi ho robil...čiže ja som ráno vypila doma tu malinovu vodu a po 2 h isla k dr na odber z prsta.
Hodnota bola cez 8...
Odoslaná na diabet. Odbery na lacno aj doma mám 4-5 ...uz som mala aj 3.7...no po jedle som mala opat cez 8...
Obe bráne z prsta...zo zily mi bol brány jedine glykovany hemoglobín a inzulin...tieto hodnoty som mala vraj vyborne....
Ale dôležité je stále merat ráno nalačno a teda 1.5 h po jedle mam merat ešte 6x denne a 3x denne ...

Niekde u dr ani nedávajú vypiť ten roztok ,aké sa pacientka iba naje.. Niekde merajú aj po 1 h aj po 2 ...plus nalacno a Niekde iba po tom roztoku...
Každý dr to ma inak no...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre