Hematóm a krvácanie v 16. týždni

betka1712
29. dec 2021

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, momentálne som v 15 + 1 tt. Tuším v 8tt sa mi vytvoril hematóm, rozmery neviem, ale lekár vravel že je malý, párkrát som slabšie krvácala a potom už len spinenie, nakoniec ustúpilo aj to, po krátkom chodení v obchode som začala opäť trošku špiniť hnedo, nakoniec aj to ustúpilo,v 12 tt som bola na ultrazvuk v myslave o hematome ani zmienka,to som už ani nespinila, všetko bolo ok. No včera som mala poradňu, hneď ráno na wc zo mňa vytieklo trochu tmavej krvi, po tomto zase nič ... Lekár na poradni vravel že hematóm tam už nieje ale ostali po ňom malé krvné zrazeninky, nepáčilo sa mu že stále mierne spinim a krvacam. Po jeho vyšetrení som sa znova trocha rozkrvacala ale dnes je to už len znova spinenie. Beriem duphaston, kyselinu listovú a magnézium. Moja otázka je z čoho môže byť to krvácanie? Keď hematóm už nieje? Môže to byť ešte z tých zvyšných krvných zrazenín? Na vyšetrenie som objednaná, chcem vedieť, či mal niekto podobnú skúsenosť. Vopred ďakujem za odpoveď.

ivik4
29. dec 2021

Vsak ano z toho co ostalo to moze byt . Aspon fajn ze ho uz nemas. Ja som aj lezala v nemocke, aj brala na udrzanie lieky a aj tak nepomohlo , V 18tom tyzdni.
Inak ja som mala hematon na placente a z toho som krvacala. Doktor o nom vobec nevedel,nevideli ho, zistilo sa to az potom

sante81
29. dec 2021

@betka1712 hematom som mala tiež, v 5.mes. dnes má moja princezná 9 rokov. Držím palce

barbora0308
29. dec 2021

@betka1712 tazko povedat, ja som na tom bola velmi rovnako ako ty...nakoniec uz ani lekari nevedeli preco stale krvacam. U mna to zial nedopadlo dobre, ale v nemocnici so mnou bolo mnoho mamiciek, ktore to napriek tazkostiam dotahli do uspesneho konca. Poviem ti tak ako mi povedala lekarka v nemocnici: "Ak je plod dostatocne silny, tak sa udrzi aj ked prekrvacate cele tehotenstvo, ak nie tak si priroda zariadi posvojom." Drzim palce nech to vsetko dobre dopadne, hlavne bud v klude (ano viem, lahko sa to hovori...), vela oddychuj, nechaj vsetko na partnera a mysli pozitivne! 🍀

mariska1989
29. dec 2021

A nebral ti výter či nemáš nejaký aj zápal ? .Ja som špinila v 21 tt a mala som zápal dostala som ATB zo spodu a do konca tehu som musela z dola brať probiotiká 🙈

zuzike123
29. dec 2021

Hematom, spinenie, krvacanie v kazdom tehotenstve 😪

betka1712
autor
31. dec 2021

@zuzike123 a ako to nakoniec dopadlo?

zuzike123
1. jan 2022

@betka1712 Caste navstevy pohotovosti, raz pobyt v nemocnici, kludovy rezim, ale pri synoch som vydrzala do konca, dcerka narodena predcasne ale uplne z ineho dovodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre