Hemolytická choroba novorodenca

buginki2016
31. máj 2021

Ahojte baby.chcem sa vás opýtať,min týždeň mi volala sestrička z gynekológie,že mi vyšli pozitívne protilatky.Som v 25tt,mám RH A neg.musela som ísť na ďalší odber krvi.Co to presne znamená? Ako to môže ovplyvniť bábätko? Ako budú ďalej dr.postupovat? Budú mi pichať nejaké injekcie?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
31. máj 2021

@buginki2016 myslim ze budu podavat rhophylac a sledovat co sa bude diat. Urcite checknu babatko. Da sa v najhorsom pripade podat transfuzia cez pupocnik dietatka a po porode tiez. Myslim, ze toto je zmaknute v medicine. Nemas sa coho bat. Tiez som B neg. mne pichali rhophylac v 28tt a potom do 24hod po porode. Hoci problem v tomto tehu nebol .

buginki2016
autor
31. máj 2021

@kiki68 ďakujem pekne za odpoveď😉Tak obavy trochu mám,keďže toto je moje 3. tehotenstvo.Nechcem,aby moja malinká bola chorá🥺

kiki68
1. jún 2021

@buginki2016 to by malo byt naozaj oki. Nemyslim, ze by nieco v tomto smere zanedbali. Ale chapem, ja som sa tiez bala

kristinapolusinova
20. júl 2021

@kiki68 Dobry den,napiste mi sukromnu spravu.Tiez som mala protilatky pocas 3tehotenstva.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre