Herpes na ústach v tehotenstve

tajomnaaaa
13. dec 2012

Dobrý deň som v 12.týždni tehotenstva a bola som v 11.týždni tehotenstva keď som dostala herpes na perách,mám to už týždeň a neviem sa toho zbaviť ale viac ma trápi to že sa bojím aby to neuškodilo mojmu plodu,prosím Vás nemá s herpésom niekto skúsenosť? Veľmi sa bojím aby to neuškodilo tehotenstvu .Prosím poradte mi..

galaxy
13. dec 2012

bež do lekárne tam ti dajú takú vodičku a do dvoch dní máš pokoj.

diusik
13. dec 2012

@tajomnaaaa ja som tiez mala a nic sa nestalo,podla mna herpes simplex nema na plod dopad,ine je keby si mala herpes zoster pasovy opar...si myslim

sissmiss
13. dec 2012

@galaxy tie "vodicky" sa nesmu v tehotenstve.
@tajomnaaaa Ja som si davala compeed naplast aby som si to nerozniesla inde. Mas prvy krat herpes alebo si uz predtym mala? Vo vacsine pripadov nic nesposobi, neboj. Ked sa babato narodi, nech skontroluju dobre ocka, dbaj na to. Nasmu sa spravil sedy zakal a prave herpes simplex v prvom trimestri moze byt dovodom. Ale ty uz prvy koncis, ja myslim ze to bude v pohode vsetko. Skus si dat B vitamin, a nejake multivitaminy, po porade s lekarom. Nechcela som ta plasit ohladom toho zakalu, ale radsej vediet ako potom to nezistit a zanedbat.

tajomnaaaa
autor
13. dec 2012

@sissmiss -ďakujem pekne aj mi trochu odlahlo ale bojim sa toho.

tajomnaaaa
autor
13. dec 2012

@sissmiss ano mám to prvý raz bola som s babami v jednom podniku kde m dali spinavy pohar vsimla som si to az neskoro a o 3dni som to dostala...

vadimka
13. dec 2012

@tajomnaaaa
ja som mala herpes a nic sa nestalo...ani som tomu neprikladala dolezitost..kazdy ma v sebe ten virus, len ludia so slabsou imunitou s tym bojuju aj vizualne....daj si vyssie davky magnezia a b komlex....

bibi21
13. dec 2012

ja som tiež mala v nose herpes ked som bolav 7tt a nič sa nestalo. Mne gyn dr. vravela že ak herpes prebehne bez teplôt tak by to nemalo mat vplyv na plod.

monikajaco
13. dec 2012

@tajomnaaaa ahoj ja mam herpes uplne bezne ..aj v prvom tehotenstve som mala aj v druhom teraz mavam niekolko krat uz ... nic sa nestalo nikto z toho nestresuje takze ani ty nestresuj ... 😉

tajomnaaaa
autor
13. dec 2012

Tak teploty neboli tak je dobre ale je to naozaj neprjemne a nieco poradit na herpes v tehotenstve co sa moze a je osvedcene .

sissmiss
13. dec 2012

@vadimka nema ho kazdy v tele 😔 95%ludi ho ma, ale tych 5% nie...ak vybehne prvy krat v tehu neni to dobre
Ja som do 30 rokov nevedela co to je herpes, az potom som sa nakazila...

@tajomnaaaa chod k lekarovi, zavolaj mu prosim, povedz o co ide, on ti poradi najlepsie.

zuzi0911
13. dec 2012

Ja som ho mavala bezne aj teraz ho mam .pocas tehu nie ale po kazdom porode sa mi na treti den vyhodil neviem preco.no a to som musela chodit s ruskom.lebo je to pre babo nebezpecne.no do dvoch tyzdnou zmizol. 🙂

cerez
13. dec 2012

@tajomnaaaa Ja som ho mala ak si spomínam v 6 tt a rovnako boli chytené aj uzliny v podhrdline. Je to vírusového pôvodu. Dieťatko sa narodilo v poriadku.

petka55555
13. dec 2012

Ja mam prave teraz velky na lici, ale uz som 22 tt. Aj v prvom tehotnestve som mala v 17 tt velmi velky ale nastastie maly je v poriadku.... Ale ak ho mas prvy krat, skutocne sa treba poradit s lekarom, lebo rady ze herpes neskodi su moc pravdive neni:/ a hlavne pokial ho mas prvy krat... Prajem vel stastia
@tajomnaaaa

adkasmolka
13. dec 2012

@tajomnaaaa ahoj pise ti dlhorocna odbornicka na herpesy..Ja mozem o nich pisat kroniky co na ne, co to spusta a pod. Tehotenstvo je celkovo zataz na imunitu, to znamena, ze telo ma oslabenu imunitu. Pokial si mavala herpesy aj pred tehu, je to Ok. Ja som mavala herpesy cely 6 mesiac. Davala som si nato vodicku tea tree. Akvsak je to tvoj prvy herpes v zivote treba to konzultovat s Dr.

tajomnaaaa
autor
13. dec 2012

Tak volala som doktorovi a povedal mi ze ze ak je to na ustach je to v poriadku ,horsie by bolo keby to bolo tam dole a upozornil ma aby som si davala pozor na to aby som si to z tvare nepreniesla tam dole napr.jednym uterakom .

tajomnaaaa
autor
13. dec 2012

Mate niekto aj s tymto skusenosti s prenesenim s pier tam dole .Dakujem za odpovede

sissmiss
13. dec 2012

@tajomnaaaa povedala si mu aj to, ze doteraz si hepres nemala a prvy krat teraz? To je dost dolezite, lebo naozaj ak by si mala doteraz, tak to nemusi byt nic vazne. K herpesu sa spravaj jednoducho tak, ze zvlast uterak na tvar ale oblast pier si sus, utieraj papierovym obruskom ktory zahodis. Herpes ak uz ti vysiel na pere, nemal by vyst inde na tele. A stale sa ti uz bude tvorit na tom istom mieste na pere ako prvy krat. Je to vysoko infekcne, nebozkavat sa s nikym, ani na lice, nic. Ziadne pitie s rovnakeho pohara po tebe, pouzivanie uteraka na tvar, ci pribora, taniera...nicoho. Musis sa spravat tak, ze je velka sanca nakazy, staci preneseny kontakt s tvojimi ustami...

dudi30
26. feb 2013

ahojte, tiež som dostala herpes... a to som v 27tt.... tak som sa velmi vystrašila... lebo co počúvam, že to není dobréé a podobne... :(

patri20
23. mar 2013

Dobry den, minuly tyzden som dostala svrbivku na vonkajsich genitaliach tak som sa mastila detskym olejcekom a prestalo to, no po tyzdni je naspat a uz dva dni si dávam zo spodu mast na svrbenie Gyno-Pevaryl 50, ktorý mi odporučil môj gynekolog no dnes ráno sa mi na pere vyhodil herpes. Bojim sa že by to mohlo uskodit bábätku som práve v 25 týždni tehotenstva.prosim poraďte mi

mija99
23. mar 2013

Neboj sa.Ja som mala herpes medzi 11. a 12. tt.Lekárka mi povedala,ze njhoršie sú tie úplne prvé týždne tehotenstva keď dostaneš herpes.Teraz by to nemalo uškodiť babu.Tak len pokoj a nestresujte sa lebo aj to má vplyv na imunitu.Papajte veľa ovocia a zeleninky,vyhybajte sa preľudnením miestnostiam a malo by to byť ok.

daduska666
23. mar 2013

ahojte babulky..........ja som v 10 t a mam pocit ze dostanem opar.........mozem na to pouzit Compeed???dakujem

katkakovac
23. mar 2013

@daduska666 copeed moze pomoct. ja mam dobre skusenosti s mastičkou herpesin a s aloe vera gélom alebo sprejom. hlavné je ošetriť to po prvom zasvrbení, potom to má slabší priebeh. viem o čom hovorím, ja to mávam na spodnej pere a niekedy sa mi zväčší pera ako po nepodarenej plastike 😀 ešte jedna dobrá rada. treba striktne dodržiavať hygienu. ak sa dotkneš herpesu. hneď poriadne umyť ruky. dá sa to ľahko preniesť na iné časti tela...

daduska666
23. mar 2013

@katkakovac dakujem velmi pekne.............ja mavam herpesy casto, mne vzdy pomohlo compeed, len som nevedela ci je mozne ho pouzivat aj v tehotenstve........hladam k tomu nieco na nete, ale nic som nenasla.......a nemoze to mat nejaky vplyv na tehotenstvo???

enya00
23. mar 2013

baby skuste si pozriet na nete navod,moja teta robi taku vodicku je to z nejakeho domaceho alkoholu a lalia tusim,to sa len zamiesa a natiera,je to super hned to vysusi opar ale neviem naisto aky kvet tam dava 🙂

sissmiss
23. mar 2013

@tajomnaaaa ahoj, ako ti to dopadlo? Vsetko ok?

zmal22
23. mar 2013

ja mavam herpes odjakziva bud na perach, pod nosom alebo na brade, najlepsie mi na to zabera vajicko z oriflame ako nahle citim ze ma svrbi pera hned dam poriadnu vrstvu a herpes je do 3 dni fuc. momentalne som tehotna v 24tt, v 20tt som bola prechladnuta a namiesto teploty sa mi vyhodi herpes, inak pouzivam herpik super je to taka vodicka ale teraz som si ho nedala. jednoznazne odporucam ten hojivy zazrak.

daduska666
23. mar 2013

@zmal22 a nevies ci compeed sa moze?

zmal22
23. mar 2013

to veru neviem skus to vajicko

daduska666
23. mar 2013

@zmal22 som z toho uplne mimo...........niekto hovori, ze nic si nemam davat, potom ze je dobre davat si herpesin, potom ze nie.........uz som z toho magor.........

alenka777
23. mar 2013

@daduska666 ja som mala prvý krat herpes ked som mala 29 rokov, bola som asi v2-3 tyzdni tehotenstva- len som ešte o tom netušila, odvtedy mávam herpes, má ich aj dcéra asi od 3 rokov - naposledy mi v lekárni poradili že na to len zinkovu masť a riboflavin...mam odskušane 1x na sebe, a 2x na dcére - prešlo za cca 3-4 dni, ale neurobil sa ten obrovský pluzgier ako pri tých všetkych herpesinoch a pod. , myslím že zinkovu masť by si mohla - skús sa opýtať v lekárni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre