Horúčka v tehotenstve

lucialieskovska
31. jan 2013

Ahoj dievcata...chcem Vas poprosit o jednu radu. Od minuleho tyzdna som nejaka chorlava. Zacalo to hrdlo. Doktorka mi dala.bioparox, co odsuhlasila aj maja gyn. Za tri dni bolo po bolesti...no o dalsie dva dni to prepuklo v podobe nadchy...strasne sople, upchate horne dychacie cesty...vcera som sa citila uz takmer fit....no do dnes rana som sa.prebrala s.horuckou 37.8, bolestou vsetkeho (svaly, zaludok, hlava)....hned som volala svojej gyn. ako postupovat...poradila paralen, homeopatika, vitam., caj.....jo ja a.velmi bojim nakolko.som za 12 tyz. ci by to mimi.nemohlo nejak ublizit. Toto je moje prve tehotentvo...doterz som necitila ani rannu nevolnost...ani odpor ci cht.do.jedla a.toto ma.velmi vystrasilo.prosim poradte....dakujem maminky a tehulky

cerez
31. jan 2013

@lucialieskovska Dobre ti dr. poradil. Ak sa nemýlim paralen môžu aj tehotné. Kľudový režim, čaj a pekne vyležať. Dieťatku by to určite nemalo ublížiť. Ja som prekonala na začiatku tehotenstva herpes a okolo 25 tt zápal priedušnice. Brala som Bioparox a Stodal.

hruska82
31. jan 2013

@lucialieskovska Ja som bola tiez chora minuly tyzden. Gynekolog mi vypisal antibiotika, ktore som nakoniec ani nebrala, kedze u mna paralen zabral. Hovori sa, ze niekedy je lepsie si dat tabletky, ako mat zapal v tele. Pocuvaj doktorku, pi teply cajik s medikom a citronom, 100% -ne ovocne stavy a oddychuj! Skore uzdravenie!

zuzulica
31. jan 2013

@lucialieskovska paralen v pohode môžeš, ten neškodí, malému by nespravila dobre teplota nad 38. Tak sa pekne lieč 😉 Ja som tiež bola chorá v 11tt, tiež mi trocha stúpla teplota, ale stále to bolo tesne pod 38, tak som si ho ani nedávala, často som si ju merala, aby som vedela, či nestúpa, ale keď ťa aj všetko bolí kľudne si ho daj, neboj.

lucialieskovska
autor
1. feb 2013

Este sa vas chcem opytat na studene sprchy....vcera mi teplota stupla dost nad 38 tak som skusila studenu sprchu.....trosku pomohla..no dnes mi doktorka povedala ze ziadne sprchy...ze mozem malemu uskodit. Myslite
Ze som tou jednou sprchou mohla nieco pokazit a tak malemu ublizit?

elbereth88
5. feb 2013

@lucialieskovska Ahoj, studenu sprchu asi nie, ale citala som niekde, ze take vlazne mozu pomoct. Ja som som momentalne v 8tt a od vcera sa snazim teplotu drzat pod 38, no velmi sa mi nedari, samozrejme, cely den klud v postely, homeopatika, bioparox, caj.... inak chripka a tehotenstvo, hrozna kombinacia 😉 u mna je momentalne paralen najvacsou zachranou, ale tak tiez netreba prehanat. Namiesto sprchy bude mozno lepsie davat obklady. tak skore uzdravenie 🙂

kvietok47
10. feb 2013

ahojte, ja som dnes zistila, ze som tehotna🙂 no pred piatimi dnami som mala zapalene hrdlo, teraz mam upchaty nos, naparujem sa harmancekom, hrdlo som si potierala propolisom a zoparkrat strekla aj tinkturovy salviovy sprej. stale citim ze mi stekaju hlieny. zajtra idem ku gynekologovi.. bojim sa, ak je to virus, ublizi babatku:(

martini
18. jún 2013

ja sa tiež trápim s teplotou 38,3 C. koľko paralenu v tehotenstve môžem? a ako často? dakujem za rady...

dankako
18. jún 2013

@martini aj tak ako je napisane v navode, myslim, ze je tam kazde 4 hodky, tak kludne mozes, hlavne je, aby si ju zrazila, paralen neskodi babu, aj ja som bola na paralenoch, ked som bola vo februari chora, tak som si davala a potom aj ked mi trhali na stomatochirurgii (v aprili) stolicku, tak bolesti som mala potom riadne, tak som si davala Panadol Novum, ten je tiez dobry, rychlo ucinkuje, do par minut, aspon teda mne. A vela vela vela pi a ak sa zvysi nad 38,5, tak sup k doktorovi alebo nemocky, ale to ti prejde...a to mas prechladnutie?

martini
18. jún 2013

@dankako dakujem. už som si dala ten paralen a tiež obklady, tak verím, že ju zrazím. no mám nádchu alebo niečo podobné - hrdlo, zapchaty nos, bolesť hlavy...a teraz to prešlo do horučky a zimnice. ešte raz dík.

dankako
18. jún 2013

@martini prve dva dni su najhorsie, a vecerom sa vsetko zhorsuje a stupa teplota, ale to do rana klesne, davam si ten paralen, tym nic nepokazis, radsej dva paraleny ako teplota 😉 , presne toto som aj ja mala v tom febr., na hrlo som kloktala Florsalmin, niektore nazoru su take, ze je to salvia a to sa nema, ale mne doktorka povedala, ze sa to klokta a to je lokalne a neprehlta sa a teda aj pomaha, je super, sem - tam som vycmulala Septisan, to je pre tehotne, na nos jednoznacne Nasivin, ten sa moze aj v tehu a na bolest hlavy ten paralen, do tyzdna si fit uvidis, ja som tiez lezala ako lazar, teraz som v 30tt, ale v tom febr. som bola okolo 15tt, asi tak ako ty teraz...tak sa drzkaj a neboj to prejde a hlavne vela vitaminov a pit pit pit...pa

martini
18. jún 2013

@dankako dufam, že zajtra mi už bude lepšie. je to naročné, ked ledva stojím na nohách a ešte musím behať za drobcom, ale zajtra mi už príde pomocť mamka. septisan si tiež sem tam dam. kloktam tamtum verde, tiež to viem tak ako ty, že ked sa to kloktá, tak do tela prechádza len minimum. ale pozriem aj to tvoje kloktadlo. dík za tip. 🙂

katka221205
19. apr 2016

Ahojte. Som v prvých týždnoch tehotenstva a pred pàr dňami mi vyšiel herpes, občas si fùkam nos a dnes mi je zima a màm 37,5 teplotu. Stači ak si dàm paralen? Neuškodím tým bàbätku?"

angiemajko
15. júl 2016

ahojte. priatelka je v 3tt ,mala teplotu 39,6 tak si dala paralen a pred pol h jej klesna na 38,5.. je to v poriadku?

evittam
15. júl 2016

@angiemajko Áno je, v tehu sa paralen môže - samozrejme primerane..A inak toto je otázka na lekára - čiže treba zavolať buď obvodnému alebo gynekológovi - určite poradia lepšie ako niekto na - MK....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre