Hroziaci MA v 7. týždni

jaja8_9
30. mar 2021

Ahojte, poslednú ms som mala 26.1. Ale viem ze ovulácia prebehla okolo 18.2. Takže dneska by som mala byt cca 7tt. Pred 2 týždňami to podľa utz bol 5tt pekný gestacny vacok aj hcg zodpovedalo 5tt. Dnes som po tých 2 týždňoch prišla na utz s nádejou že bude aj plodik a srdiečko. Zase bol len väčší gestacny vacok so zltkovym vackom a plodovym tercikom žiaľ nič viac. Povedali mi ze je to cca 6tt. Zobrali mi krv na hcg a vo štvrtok sa budú odbery opakovať a podla toho sa rozhodne. Doktorka ma pripravovala na najhoršie, že by sa musel stat jedine zázrak. Tak nič mi neostáva len dúfať. Bol by to 2xMA a detičky žiadne nemáme. Je tam ešte podľa vás šanca? Ráno som trosku zakrvacala, potom nič a pot len ružový výtok a znova nič. Beriem ascorutin.

cookie29
30. mar 2021

sanca je vzdy, inac by Ta dr neposielala na kontrolny odber, ako stupa HCG... ale nechcem davat falosne nadeje. A zakrvacanie moze byt dosledkom UTZ, pokial robila endovaginalne.

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@cookie29 krvácanie som mala ešte pred vyšetrením, na sonde bilo trosku krvi ale inak teraz vôbec ne krvacam ani po utreti 🙂🙏

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@jaja8_9 tak znova po utreti krv... Ja neviem

len_nig
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja8_9
autor
30. mar 2021

@len_nig ďakujem, pripravujem sa lebo ma začínajú aj kríže dosť bolieť 😭tak keď už nič iné len dúfať ze to pôjde prirodzene a ze neskončim na kyretazi ako minulý rok 😭🙏

ivver
30. mar 2021

@len_nig aj u mňa...

len_nig
30. mar 2021

@jaja8_9 daj vedieť 😟 budem držať palce aby sa stal ten zázrak 🙏

jaja8_9
autor
30. mar 2021

@len_nig áno 🙏 dúfam, ďakujem ze na mňa myslíte

andrejocka36
30. mar 2021

@jaja8_9 u mňa to isté. Po utretí krv a neskôr sa to stupňovalo a o bábätko som prišla 😢 Zažila som to už 2x (december a teraz marec) a chvála Bohu som nemusela ísť na čistenie.

Držím palce aby to bol zázrak a bábätko sa udržalo. V mojom prípade sa zázrak nekonal 😪 Takisto nemám žiadne detičky 😪

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@len_nig
@andrejocka36
Tak zázrak sa nekonal 😔 včera som spontánne potratila naše ďalšie vytúžené dieťatko... 😭 Je to veľmi ťažké, ale aspoň tentokrát nemusím ísť na čistenie

len_nig
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 ach 😪 Je mi to veľmi ľúto 😢 čo sa stalo. Teraz je to ťažké, hlavne po psychickej stránke. Zažila som to už 2x 😭 Ja sa z toho ešte stále neviem spamätať 😢 Lekárka ma už posiela na vyšetrenia od hematológie, endokrinológie a genetiky až po reprodukčnú imunológiu.

Verím a dúfam 🙏, že sa raz staneme mamami a budeme sa tešiť z vytúženého bábätka

smoulo33
1. apr 2021

@jaja8_9 a aj ostatné dievčatá, ktoré máte za sebou 1 alebo viackrát MA. Pýtajte sa od gynekologičky na Hematológiu, možno tam je problém. Ja som mala MA 1/2019. Potom som išla na Hematológiu a teraz mám 9-mesacné dvojičky párik. Ale už som dieťa predtým mala, syn bude mať 12 rokov. Pomohlo mi to veľmi. Prajem veľa síl ❤️❤️❤️

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@len_nig v poriadku😔 ja neviem ci sa niekedy dočkám keďže každým ďalším potratom klesá možnosť mat detičky 😭
@andrejocka36 ja som z toho úplne hotová 😭😔 tak veľmi som verila že prvýkrát je to náhoda a teraz toto... To už náhoda nebude... Budúci týždeň idem k mojej gyn na konzultáciu aké vyšetrenia bude treba zatiaľ že určite hematologia a možno genetika.... Ale s manželom uvažujeme už rovno nad návštevou reprodukčného centra len oni sa ani nevenujú opakovaným potratom len keď sa vôbec nedarí 😔 ja neviem co mam spravit

andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 nie si sama 😔 Ja som si tiež myslela, že 1x je to náhoda a príroda to zariadila takto. Prvýkrát som prišla o bábätko v 5 tt 😢 Otehotnela som 2x, verila som, že tehotenstvo bude v poriadku, ale opakovalo sa to isté ako pri prvom a o bábätko som prišla 2x v 6 tt teraz nedávno 😢

Lekárka povedala, že to už sranda nie je, keď sa to stalo 2x. Vypísala mi výmenné lístky na vyšetrenia ako som už spomínala vyššie. Dúfam, že sa príčina nájde a nebude to naozaj nič vážne :( Strašne sa bojím 😢

jaja8_9
autor
1. apr 2021

@andrejocka36 kľudne mi napíš správu ❤️ budem rada

len_nig
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrejocka36
1. apr 2021

@jaja8_9 máš správu

niuss
7. apr 2021

@jaja8_9 presne akoby som o sebe citala :( presne som na tom ako ty, tie iste tyzdne, bez akcie srdiecka a plod vyzera na 6tt a mal by byt 9tt...dnes mi to bolo oznamene, kyret ma caka v utorok :( zatial ale ziadne krvacanie nemam, ani som nemala, proste bez varovania 😕

ariess
10. apr 2021

Ahoj, my sme mali minuly rok tiež veľmi krušný. Najskôr som otehotnela v decembri 2019 a potratila som v 8 TT , teda museli ma čistiť. Špinila som už od 6 TT a plod sa nevyvíjal😢.Otehotnela som hneď 2x v apríli, v 8.TT mi potvrdili , všetko v poriadku, srdiečko bilo, v 11.TT v júli už bohužiaľ bolo odumreté bez akýchkoľvek príznakov dokonca som mala aj HCG hodnoty odpovedajúce danému TT. Veľmi som to ťažko niesla🥺. No potom som otehotnela hneď v auguste a to sme naozaj nečakali, doteraz si to nevieme vysvetliť, lebo sme si dávali ako-tak pozor, teda sme nešli na plno😉takže to bolo pre nás prekvapenie no zároveň veľký strach, že takto skoro a ešte aj po dvoch MA. V 8. TT masívne krvácanie také, že keď som sa postavila ani vložka nestíhala a kvapkala som kade som chodila. Pohotovosť- Plodik v poriadku, kľudový režim 1 týždeň + Duphaston, ascorutin. Teraz sme už 34. Týždeň a všetko v poriadku. Chcem tým povedať, že zázraky sa dejú a prajem , aby sa aj u vás udiali a aby sme si o pol roka takto napísali aj s bábätkom v brušku. ✊✊😊

petraseligovaplac
2. mar 2022

@jaja8_9 prosím vás ako k tomu prišlo iba ste krvacali alebo? Ja som v 8tt v piatok ale nevidno srdiečko a Dr. Mi povedala ze keď začnem krvácať nemám sa čudovať lebo som potratila bojím sa toho snažím sa nič nedvíhat lebo stále mam špinenie keď ste začali krvácať ste šli k Dr.? Keď ste napísala ze ste nemuseli na čistenie..
Dakujem za odpoveď vôbec sa v tomto nevyznám a už som zufala ci ne začnem krvácať.

nika_val
2. mar 2022

@petraseligovaplac ja som si tým prešla pred niekolkými tyždnami.. ja som iba raz zašpinila a pre istotu som išla na kontrolne sono a už nebolo vidno ♡ tak mi dali na vyber bud to nechám prirodzene alebo pôjdem na kyret
Nechala som prirodzene o 4dni som sa rozkvacala ako pri ms ale mala som silne bolesti tak som išla na pohotovost, už som krvacala ako pri važne silnej ms a bolesti ešte silnejšie
Tak si ma tam nechali, asi o hodinku po bolestiach zo mňa vyšiel ten plodovy obal normalne na wc ked som bola
Ale krvacanie mi zostalo aj bolesti, išla som na na sono a mala som v sebe nejaké zvysky ešte tak zase som dostala na výber bud to necham prirodzene pričom mozem krvacat ako ms aj 10dni alebo pojdem na kyret a vyčistia to
Ja som si vybrala kyret a po zakroku som už nemala žiadne bolesti ani krvacanie iba slabulinke špinenie

petraseligovaplac
2. mar 2022

@nika_val prosím vás a pri tom kyrete vás uspali alebo ako to prebieha? A potom môžete otehotnieť po akej dobe alebo po akej dobe ste to skúšali?
Ja sa len bojím toho ze pôjdem na WC a príde krvácanie ani nespím nič :(

nika_val
2. mar 2022

@petraseligovaplac ja som sa tiež toho velmi bala že to pride ked budem doma, krvacat som začala doma ale ja som išla hneď ako prišli bolesti do nemocnice
Tak ma vyšetrili a nechali si ma tam lebo vraj už potrat prebieha. Dostala som infuziu na zastavenie krvacania ale moc nepomahala a potom to prišlo hrozne silne krče a velmi silne krvacanie a o približne pol hodinu som išla na wc iba na malu a vyšlo to zo mňa (nijak to nebolelo ani nebolo nepríjemné iba psychicky). Potom som ešte krvacala taka silnejšia menštruacia
Dostala som injekciu od bolesti lebo mi klasicke lieky nezaberali..
Na druhy den mi urobili kontrolne sono a dr tam videl v maternici nejake zvyšky.. sam mi dal na vyber a povedal vyhody a nevyhody oboch variant a nechal ma nech si vyberiem.
Spravili mi predoperacne vysetrenie a cakala som. Pri kyrete ma uspali normalne celkova anesteza takze neviem ako to prebiehalo ani co sa dialo.
Co viem tak kyret prebieha tak ze ti otvoria krcok maternice a povyberaju takym dlhym nastrojom z maternice to co treba vybrat. Znie to strasidelne ale na to nemysli ty nebudes o nicom vediet ani nic citit.
Zobudila som sa o 2hodinky na prebedzacej izbe s infuziou.. ja som mala mensi problem s anestezou mala som nejaku reakciu koznu tak mna si nechali na pozorovanie celu noc tam ale zvycajne po prebrati take 2hodinky si este polezis a posielaju domov
Ja som nemala ziadne bolesti po zakroku ani som nekrvacala iba spinila.
Tyzden po zakroku som stale spinila ale to preslo a teraz iba cakam.
Momentalne som 3tyzne od kyretu takze cakam na ms a mne bolo povedane ze po 1 ms sa mozeme zacat snazit (dovtedy ziaden pohlavny styk)
Neboj sa zakroku za mna je to lepsia volba ako krvacat 14dni doma

nika_val
2. mar 2022

@petraseligovaplac mne ten gynekolog povedal takto
Najhoršie mám za sebou (to že zo mňa vyšiel ten plodový vak) a teraz keď sa rozhodnem neisť na zákrok budem krvacať tak ako menštruacia možno o niečo silnejšie a budú zo mňa vychádzať už "len" zrazeniny (tie zvyšky).
Vyhody prirodzeného postupu sú: nemusíš ist pod anestezu (na ktoru môže mať každy iné reakcie - niekto žiadne, niekomu býva zle, niekto vracia, ja som mala kožnú), nie je to zásak do tela (pretože kyret je pomerne silny zasah nakolko ti musia otvoriť ten krčok maternice a vyškrábať z teba to čo v maternici nemá byť - znie to hrozivo ale netreba to tak brať)
Nevýhody prirodzeneho postupu:
Žena môže dlho, silno krvácať a aj tak sa nemusí úplne vyčistiť sama a môže niečo v nej zostať, byť z toho napr zápal alebo iné problémy.

Nevýhody kyretu: anestéza, silný zasah do ženského tela
Výhody kyretu: kompletné vyčistenie maternice, a následne bez silných bolestí a bez silného krvácania

Ja som si radšej zvolila ten kyret pre mňa to vychádzalo lepšie a chcela som mať za tým. Ale ja som mala naozaj silné bolesti.. niektoré ženy to zvládajú pekne aj samé sa vyčistiť

petraseligovaplac
2. mar 2022

@nika_val ďakujem veľmi pekne no znie to naozaj hrozivo..
Ja som pri malom nemala žiadne problémy ani krvácanie áno mala som 20 rokou ale chodím na vyšetrenia a všetko bolo v poriadku vo februári som mala 26 chápem ze už nie som mlada ani nič ale bojím sa toho ze po tom zákroku ako som aj čítala ak nieje dobre odvedená práca a ako ste napísala je to zásah do tela lenže bojím sa aby sa niečo nepokazilo..
Všetko bolo super a zrazu toto a ta Dr. Úplne od meraná v utorok mam ísť na sono a povedala ze aj keď bude byť srdiečko tak sa nemám tešiť lebo sa môže stať čokoľvek keďže podľa všetkého by som mala byt v piatok 8tt a podla nej som len v siedmom plod videlo ona mi ho ukázala ale ze za 4dni moc ne narástol viem ze psychika robí svoje ale neviem to niako v sebe potlačiť..
Dakujem vám aj tak veľmi pekne za vysvetlenie dúfam ze sa nič nestane a modlím sa za to..
Veľká vďaka

nika_val
2. mar 2022

@petraseligovaplac hlavne treba myslieť pozitívne čo najviac sa dá..
Ja mam 24 a toto bolo moje prvé tehotestvo, keď som bola na kontrole kde som mala byť v 8tt tak mi dr povedala že podla velkosti plodu som len 6tt ale videla biť srdiečko..o 6dní som iba ružovo zašpinila keď som bola na malej toalete a prišli krčové bolesti.. viac som nešpinila to bolo jednorázové išla som na druhy deň pre istotu na kontrolu a už srdiečko nebilo.. a o 4dni na to som sa rozkrvacala ako som písala vyššie
Ja som mala naštastie ten zákrok bez problemov žiadne silné krvacanie, žiadne silne bolesti
Ale vela žien tu píše že sa pekne vyčistili samé bez kyretu ak máš dobrú dr ktorá bude ochotná ta pravidelne kontrolovať či si sa naozaj vyčistila sama dobre tak skús tak a samozrejme ak si na to trúfaš doma hlavne po psychickej stránke..
Ja som nakoniec rada že som išla do nemocnice a nelutujem ani ten kyret..zatial uvidíme ako to bude keď sa začneme znovu snažiť o bábo
Ale pokial bolo bábatko na kontrole v poriadku (to že bolo menšie vôbec nevadí) a bilo mu srdiečko len mysli pozitívne, hladkaj bruško, prihováraj sa k bábu ako sa tešíte na neho nech je silné a zvládne to a bude všetko v poriadku 🙂 nestresuj sa , stres je v tehu velka sviňa..držím palce nech ste okej
PS: nie si stará vôbec nie !! Akurát vek na bábo 😊

petraseligovaplac
2. mar 2022

@nika_val tak to ma naozaj mrzí... Ako stará sa cítim keď sa ma aj pýtajú koho mam dieťa malý bude mať 5 rokou teraz v marci..
Len dosť ma toto položilo čítala som tu veľa príspevku ze veľa žien sa vyčistili samé ale asi by som zvolila ak by náhodou co dúfam ze sa nestane do nemocnice...
V utorok mam ísť na kontrolu len ma zneistila keď povedala ze no ak uvidíme srdiečko to neznamená ze to bude v poriadku úplne bezcitne mi to povedala..
Bruško si hladkam aj sa prihováram a verím ze to bude v poriadku ale niečo v hlave mi hovorí presný opak :(
Dakujem naozaj sa tieto slová veľmi mi pomáhajú priateľ sa teší veľmi a stoji primne vo všetkých smeroch ale stále sa mi v hlave opakujú tie slová Dr.
Aj ja držím palce a dúfam a verím ze sa ty to podarí si ešte mladšia ako ja 🙂

nika_val
2. mar 2022

@petraseligovaplac niektoré dr vedia byť pekne necitlivé a asi nechápu čím si tie mamičky prechádzajú hlavne emočne v tej dobe..
Nás to tiež velmi zasiahlo, tešili sme sa veľmi ale bohužial nebolo nám dopriate no hneď ako sa bude dať chceme skúsiť znova
Ja som tiež čítala extremne vela diskusii článkov že čo je lepšie ale nakoniec mi najlepšie poradila mamina ktorá si v minulosti tým prešla a povedala mi "Radšej choď do nemocnice, oni ta nevyhodia od tade pretože aj keď všade sa píše ako sa to dá zvládnuť doma nie je to také lahké ako sa píše. Áno potratiš, vyjde to z teba ale potom to čo sa deje so ženskou psyhickou je neuveritelné. Ja 25rokov od toho čo som potratila keď prídem k mojej mame na toaletu vidím to pred očami ako sa to deje a to je to tolko rokov a mám od vtedy 2 zdravé deti."
Toto ma ubezpečilo v tom že viem ako som ja citlivá a keby sa mi to stane doma tiež by som si zbytočne stále iba pripomínala a trápila sa nad tým. Takto sa všetko odohralo v nemocnici, keď som mala bolesti vedeli čo mi dať a nemusela som hadzať do seba tabletky ktoré by na tak silné bolesti ani nezabrali..
Ale držím moc palce nech je bábo v poriadku a keď ti aj dr povie že je menšie akoby malo byť tým sa netráp pokial bude byť srdiečko je všetko v poriadku 🙂

petraseligovaplac
3. mar 2022

@nika_val ja opatruj dve 80 ročné pani zažila som kade co ale toto by som nezvládla ako píšeš a ta krv všade maminu koli tomu čistili a som povedala všetko by som zvládla ale toľko krvi a kriku nikdy a ešte na vlastnej kozí takto som videla svoju maminu a bolo to ešte horšie..
Dúfam ze v utorok bude byť ako ma lebo moja Dr povedala ze ho počula ale ona nie tak neviem..
Len ten pocit toho čakania.. Bojím sa aj cikat :( ďakujem moc a určite vám to vide..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre