Hydrops plodu v 17tt?

bambulkaivanka3
28. nov 2018

Ahojte dievčatá, stretli ste sa niektorá s diagnózou hydrops plodu? Ja som v 17tt a na sone mi dr.potvrdil,že maly je celý opuchnutý a naliaty tekutinou, už som bola aj ja odber plodovej vody,ale tri týždne sa čaká na výsledky. Infekčné testy mi vyšli negatívne. Prešli ste si niektorá tým? Dá sa s tou diagnózou donosit zdravé dieťa? Čo robiť ďalej? Som už fakt zúfala, prosím o akékoľvek skusenosti a rady.

bobricek1979
30. nov 2018

@bambulkaivanka3 ahoj ako ti dopadli testy screanigu a triplle testy po prípade skús ísť ba morfologický uktrazvuk. A ako sa konkrétne k tomu vyjadril dr? Držím moc prsty

bambulkaivanka3
autor
30. nov 2018

@bobricek1979 testy mi vyšli down.syndrom 1:180,dr. mi povedal,že je to vysoké číslo. Bola som aj na morfo.ultrazvuk,kde mi dr. potvrdil diagnózu: hydrops plodu a odporučil mi odber plodovej vody, teraz čakám a zožieram sa. O jedno babo som už prišla,kedy som spontánne potratila (missed abored) Toto malo byť naše prvé vytúžené dieťatko.

bobricek1979
30. nov 2018

@bambulkaivanka3 to ma veľmi mrzí držím moc moc prsty💕

nikuska111
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 mne v 26tt skončilo tehotenstvo malickemu žiaľ prestalo biť srdiečko ... Tiež mal hydrops ... Vraj to bol následok nedokyslicenia a anemie

bambulkaivanka3
autor
4. dec 2018

@nikuska111 a mala si potom ešte detičky? Mne už volal doktor,že testy z plodovej vody vyšli pozitívne :'(, všetka moja nádej skončila.

nikuska111
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 teraz som tehotná 9tyzden mám strach a obavy riadne ... Tak uvidím ako všetko dopadne .... Moja veľmi mi to je ľúto .. a dávajú ti nejaké moznosti ze by si s hydropsom donosila to bábätko ... lebo veľa prípadov konci zle a nedonosia bábätká do konca ....

bobricek1979
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 ahoj moc mi to je ľúto a dali ti aspoň nejaké možnosti sú nejaké vyhliadky?

bambulkaivanka3
autor
4. dec 2018

@nikuska111 bobricek1979 teraz som v 18tt, lekár vravel,že také detičky po 20tt väčšinou zomrú, že srdiečko to nevydrží, zajtra idem za genetikom aj za mojím lekárom sa porozprávať a rozhodnúť sa čo ďalej :(

bambulkaivanka3
autor
4. dec 2018

@nikuska111 a po akom case si otehotnela? silno držať prsty, nech ti to už vyjde a máš zdravé bábätko

nikuska111
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 veľmi ti držím palce ... Máš pred sebou veľmi ťažké dni ... Budem na teba myslieť ... Daj vedieť čo ti povedali zajtra ... Ja som porodila minulý rok 31.jula môjho chlapceka anjelika ... Podarilo sa otehotnieť až teraz v októbri ... Ale snažiť sme sa začali iba tento rok v januári ... Ja som mala dosť hodne problémy po pôrode ... 2xsom bola ešte na čistení ... A máš už nejaké detičky alebo je toto prvé

bobricek1979
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 och moha ani nevieš ako mi je to ľúto strašne ti budem držať prsty myslím na teba nech to zvládneš a nech máš čím skôr zdravé babetko💕

bambulkaivanka3
autor
4. dec 2018

@nikuska111 v marci 2018 som spontánne potratila v cca 9tyzdni,toto je druhé tehotenstvo, nemám žiadne deticky, toto mal by nás vysnívaný chlapček :'(
bobricek1979 ďakujem, bojím sa čo bude ďalej

nikuska111
4. dec 2018

@bambulkaivanka3 moja veľmi mi to je ľúto o to viac že ešte doma nemáš žiadne dieťatko ... Je to neskutočná bolesť ktorú žena prežíva keď sa niečo takéto deje ... Príčinu toho hydropsu nevedia zatiaľ

bambulkaivanka3
autor
7. dec 2018

Maličký má Down.syndrom + hydrocefalus, v pondelok ráno idem do nemocnice, kde mi budú vyvolavat pôrod :'( Dr. vravel,že hydrops mohol spôsobiť veľmi ťažký Down. :(

bobricek1979
7. dec 2018

@bambulkaivanka3 ahoj moja a babetko je ako na tom ak sa môžem opýtať ke to nezlučiteľné zo životom či je ešte nejaká šanca

bobricek1979
7. dec 2018

@bambulkaivanka3 v každom prípade sa drž moc na teba myslím

bambulkaivanka3
autor
7. dec 2018

@bobricek1979 Dr. vravel,že vo vyššom mesiaci ho ten hydrops zabije, neviem ja už nevládzem cakat

bobricek1979
7. dec 2018

@bambulkaivanka3 no hydrops je vážna diagnóza, veľa síl nech sa čím skôr tešíš z malinkého zdravého babetka

bambulkaivanka3
autor
8. dec 2018

@bobricek1979 ďakujem, po ničom inom netúžim, len po zdravom bábätku

bobricek1979
8. dec 2018

@bambulkaivanka3 verím tak oresne, ako ja neboj budeš mať zdravé babetko. Čiže pondelok ideš ukončiť tehotenstvo? Myslím a posielam veľa síl

bambulkaivanka3
autor
8. dec 2018

@bobricek1979 ešte sa chcem v pondelok poradiť a našim primárom, ale viacmenej je rozhodnuté,že tehotenstvo ukončím, diagnóza mi vyšla z plodovej vody a potvrdil mi to aj Prof. Dankovcik z KE,jeden z najlepších v okoli, on mi zistil ten hydrops už v 16tt bol malý celý opuchnuty, cele telo má v edeme,v hlavke a brušku nahromadenú tekutinu + DS. Nie je minúty kedy nato nemyslím, veľmi sa zožieram a rozmýšľam ,čo ak čo ak sa stane zázrak :'( manžel má však radikálny nazor, postihnuté dieťa v žiadnom prípade a ja aj keď ma to neskutočne boli, tiež si neviem predstaviť,žeby sme sa všetci trápili a bábätko by len trpelo s takou diagnózou.

bambulkaivanka3
autor
8. dec 2018

@bobricek1979 ty si si tiež tým prešla? Máš nejaké detičky?

bobricek1979
8. dec 2018

@bambulkaivanka3 nie nemám na prahu 40tky sa nám konečne podarilo spontánne otehotnieť takže viem čo je túžba po zdravom dieťatku len sa modlíme aby bolo zdravé a aby som ho donosila v zdraví

bobricek1979
8. dec 2018

@bambulkaivanka3 také bábätko by asi ani neprežilo.. A chápem ťa je to strašné trápenie inak aj my sme boli na morfo u dr Dankovčíka

bambulkaivanka3
autor
9. dec 2018

@bobricek1979 a v akom týždni si? Budem tiež držať prsty a modliť sa nech máš zdravé bábätko. Ja som počula,že on je jeden z najlepších

bobricek1979
9. dec 2018

@bambulkaivanka3 som v 27+4tt teraz tak sa modlíme a trasieme každý deň dosť mi tvrdne brucho tak len ležíme, ďakujem zajtra budem moc držať prsty daj vedieť potom myslím na teba

bambulkaivanka3
autor
11. dec 2018

@bobricek1979 Ahoj, včera rano mi primár oznámil, že srdiečko nebije, hneď mi vyhŕkli slzy, Boh to zariadil, aby sa maličký už viac netrápil. Nasadil mi tabletky na vyvolanie pôrodu a v noci to na mňa prišlo. Teraz som v nemocnici a prosím Boha nech mi za môjho vytúženého anjelika pošle zdravé bábätko

bobricek1979
11. dec 2018

@bambulkaivanka3 ahoj moja tak to malinký vyriešil za vás je to smutné viem, ale máš hore anjelika, ktorý ti isto prinesie zdravunké babetko a uvidíš príde to ani sa nenazdas drz sa myslim na teba modlim sa nech to je uz vsetko v poriadku

bambulkaivanka3
autor
12. dec 2018

@bobricek1979 ďakujem, aj ty sa drž nech ti čochvíľa robí radosť malý prírastok, ja ešte ostanem pár dní doma nech sa zotavim po potrate a potom späť do práce,návrat do stereotypného života.

bobricek1979
12. dec 2018

@bambulkaivanka3 ďakujem krásne odychuj a ono troška si dajte čas a potom šup na babetko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre