Kedy je samovoľný potrat najčastejší?

shmaniac
1. nov 2014

Ahojte, asi každá žena má počas tehotenstva isté obavy. No ja mám veľký strach z toho, že z ničoho nič potratím..som len v 6tt a neviem ako sa mám tej myšlienky zbaviť, dúfam že všetko prebehne v poriadku..viem že prvý trimester je najrizikovejší a niektorým ženám sa tehotenstvo odrazu ukončí, no som zdravá, otehotnieť sa mi podarilo po troch mesiacoch snaženia, nikdy som nemala antiku,som pomerne mladá,nefajčím, nepijem, nikdy som neužívala nejaké lieky, nanajvýš od bolesti. Neviete kedy je samovoľný potrat najčastejší? máte s tým nejaké skúsenosti? ☹

magic08
1. nov 2014

@shmaniac mam skusenost s potratom zamlknutym. Tiez som bola zdrava, vsetko v poriadku, otehu osm hned ako sme sa rpzhodlj ze chceme dieta a aj tak to skoncilo potratom. Cize, moja rada, zamestnaj si mysel prijemnejsimi myslienkami, ako su myslienky na potrat. Nedokazes, nemozes a nevies to ovplyvnit, nech robis cokolvek. Pozitivne myslenie je, si myslim, to najviac, co mozesv tejto chvili pre svoje dieta urobit 🙂 drzom palce

livocka21
1. nov 2014

@shmaniac ja mam za sebou tri potraty...pricinou bola vyssia zrazanlivost krvi....hematologicka pricina je velmi casta, ale je na nu liecba....pricin je mnoho, ale najdolezitejsie je pozitivne myslenie...nesmies sa takto stresovat....vsetko bude fajn 🙂 🙂 🙂

bahira1962012
2. nov 2014

@shmaniac nikdy si nepotratila a uvažuješ o tom? nechápem,ale dobre no,ani zo zvedavosti by som sa niečo také nepýtala ,ak by som si to nikdy ešte neprežila 😨

u kamoška hypoplastická maternica sposobuje viac potratov 😢
u mňa prepážka-anomália bola dovodom, ale to sa dá operovať 😔

bonaqa2013
2. nov 2014

Najčastejšie potrat vzniká do 15 tt. Nespomínaj čerta, lebo sa Ti ukáže. Nespomínaj potrat, lebo ....

piacere
2. nov 2014

To je ten internet nešťastný...

Pred štyrmi rokmi, pri prvom by mi bolo ani nenapadlo riešiť, že plodu nemusí začať biť srdiečko, že sa môže prestať vyvíjať, že môžem začať krvácať.... Proste sladká nevedomosť, koľkých zbytočných stresov som bola uchránená.... Tehotenstvo bolo našťastie bezproblémové.

Pri druhom som od začiatku špinila, neskôr som v 20tt skoro potratila, začala sa mi odlučovať placenta, nakoniec som rodila v 37tt akútnou sekciou, keď sa pôrod spustil a počas prvej doby pôrodnej došlo k abrupcii placenty, išlo o sekundy pre mňa aj malého....

Takže potrat môže prísť (žiaľ) v ktorúkoľvek hodinu počas 9-tich mesiacov.....

Načo sa tým vôbec zaťažuješ? Predsa nemôžeš 9 mesiacov stráviť v týchto myšlienkach.... pokiaľ nemáš problémy zdravotné (prepážka v maternici, niekoľko potratov za tebou, problémy s krvou), nešpiníš, tak načo sa trápiš? 🙂

marinamoja
11. nov 2014

shmaniac....mas obavy aj my sme mali,a naplnili sa...bohuzial...uz druhykrat...ale ideme dalej...pozitivne mysliet je super vec,ale nie vzdy sa to da a prirodu nepremozeme,nech je ako chce...prvy potrat spontanny,druhy teraz zamlcany...posielaju nas na vysetrenia ako hematologicke,endokrinologicke,geneticke....je velky problem sa dostat hlavne na endokrinologiu,hlavne v bb okrese...terminy na druhu polku buduceho roka! je to normalne?mali by nas brat ako trosku ako akutne pripady,ved co ak zas otehotnieme a ...rada by som sa opytala dievcata,ktore ste mali uz jeden ci dva potraty,ked ste potom absolvovali tieto vysetrenia a zistili vam nejaky problem...preliecili liekmi atd...bola pootm dalsia sanca a donosenie dietatka stastnejsie?dakujem 🙂

chokma
13. nov 2014

@shmaniac ked sa narodi malicke, taj budes mat opat strach, aby bol zdravy, stastny a dokola. Tes sa z kazdej krasnej chvile, mozes teraz jest viac listovej zeleniny alebo kyseliny listovej, ci inych prenatalnych vitaminov a pekne preplavat z mesiaca do mesiaca.

liviaba
13. nov 2014

Ja som prave po spontannom potrate,udajne 5-6 tyzden,dnes mi robili kyretax a zajtra by mi mali este odobrat krv na hcg, lebo som mala dost vysoje hodnoty,ale pomaly klesalo,tak aby sa pripadne vylucilo mimomaternicove tehotenstvo. Takze som teraz nie velmi stastna,predcasne sme sa tesili....ale po troch mesiacoch skusime znova....mam obavy....

mirpo
13. nov 2014

@marinamoja ja mám za sebou 3 spontánne potraty. Najprv dva, potom som absolvovala všetky vyšetrenia. Keď som bola 3. raz tehu, tak som dostala od endokrinologičky Euthyrox, na hematológii zase Fraxiparin injekcie, na začiatku som aj ležala v nemocnici... bolo toho trochu viac :( No teraz sa tešíme z krásneho a hlavne zdravého 2-ročného synčeka 🙂
Potom keď sme chceli skúsiť druhé bábo opäť spontánny potrat štyri dni pred Vianocami. Ale teraz v už piatom tehu to je lepšie. Od začiatku pohodové tehu (teda až na tie nevoľnosti), až ku koncu mám tehu cukrovku, musím brať železo a aj injekcie vit. B12. No už za mesiac mám termín pôrodu a verím, že všetko bude OK. 🙂
Hlavne treba myslieť pozitívne a veriť, že všetko bude OK. A keď zistíš, že si tehotná, nenechaj sa odbiť, mne moja endokrinologička povedala, že keď budem tehu, tak ma zoberie aj keby objednávala až o rok (čo je u nej inak bežné).

marinamoja
14. nov 2014

@liviaba viem ,ako sa citis...ale pomalicky to prejde a dalsi krat tu uz budeme pisat ine pocity 🙂 verim tomu 🙂 drzkaj sa vsetko dobre 🙂

marinamoja
14. nov 2014

@mirpo zazila si toho uz dost,uf...drzim palceky,nech su to tie najkrajsie vianoce a najkrajsi darcek pod stromcek a tvoje malicke zdrave 🙂 vsetko dobre 🙂

hwiezdinka
14. nov 2014

@shmaniac ja by som ti tiez odporucila na potrat radsej ani nemysliet, prvy trimester je taky, aky je, vela sa tam urobit neda, pretoze ak nieco nie je v poriadku, tak priroda si to zariadi po svojom...a suhlasim, niekedy je nevedomost naozaj to najlepsie, lebo cim viac clovek toho precita, tym viac sa potom boji. Drzi palce, aby bolo vsetko v najlepsom poriadku 😉

margarita
14. nov 2014

ja mam tiez 3 potraty a 3 porody, a ci som sa stresovala alebo nie, vyslo mi to narovnako...potratila som aj ked som sa neobavala, ze mozem, a dalsie tehu som sa nervacila celych 9 mesiacov, ale donosila som...je to jedno...co ma prist, pride, ci uz na to budes mysliet alebo nie.
o pozitivnom mysleni mozu podla mna vraviet len tie, co to nezazili...mne sa nepodarilo donosit vdaka sile pozitivneho myslenia, ale vdaka Bohu 😵 a liecbe.

to sa potom ale priprav, ze az sa Ti babo narodi, budes sa cely zvysok zivota strachovat,ze sa mu nieco stane, ze smrtelne ochorie, ze ho zrazi auto a pod....?

moja babka na to mala krasny bonmot > Hlavne klud a nohy v teple
😀
zelam stastne tehu.

hwiezdinka
14. nov 2014

@margarita ja mam zial tiez za sebou opakovane potraty, ale nastastie ma pozitivne myslenie neopusta a ani viera, ze raz aj ja budem kocikovat zdrave babulko. Ale nikdy som sa nestresovala (a uz vobec nie pri prvom tehu), ze co ked potratim. Naopak, vzdy som do toho isla, ze tentokrat to musi vyjst.

margarita
14. nov 2014

@hwiezdinka
sorry ak to vyznelo blbo s tym pozitivnym myslenim, len mne sa prieci ten pojem samotny, ja totiz tiez som skor naladena, ze uz to vyjde a bude fajn, ale nie vzdy si aj moje telo, priroda, Boh, nazvi to ako chces, myslelo to iste 😒
ja som zase vsade vyhlasovala stale, ze kym nebudem v prechode, ja sa nevzdam a skusime opat,
a aj tak bolo.
aj Tebe moc drzim palce, nech sa zadari uspesne
😵

hwiezdinka
14. nov 2014

@margarita ja som to nezobrala v zlom 😉
A ani ja sa tak lahko nevzdam 🙂
Ozaj, ak sa mozem spytat, u teba bolo co pricinou? Lebo pises, ze sa to podarilo vdaka liecbe.

margarita
14. nov 2014

@hwiezdinka
no tazko povedat, oficialne mam trombofiliu a subklinicku hypotyreozu, ale potratila som 2x aj s liecbou oboch tychto diagnoz a ine 2x s liecbou nie. Preto si myslim, ze sa o tom rozhoduje aj "inde", teda nielen "aj" ale inde.
Ja som skratka prirodny ukaz, aj moj lekar to tvrdi 😀

hwiezdinka
14. nov 2014

@margarita a kedze mne nezsitili vobec nic, prave take pribehy ako tvoj a podobne mi dodavaju nadej, ze vsetko je mozne 😵

margarita
14. nov 2014

@hwiezdinka
mne to pekne vysvetlila teta doktorka na reprodukcnej genetike, ze som v tomto smere v poriadku a teda pricina mojich potratov je len v tom, ze ked ine si vytiahnu cervenu gulicku a donosia, ja si vytiahnem tu ciernu a potratim...je to 50 na 50. moc ma to sice neupokojilo, ale odvtedy sa nam zdarne narodili dalsie 2 deti, takze asi treba len stastlivo tahat 😅

bandikovajana
28. nov 2014

Baby neviem ci tu pisem spravne neviem najist ziadnu skupinu do ktorej by som patrila a bola by aktulana som v 9tt3 a lekar mi povedal ze dietatko je malicke a nebije mu srdiecko o tyzden mam ist na kontrolu ze ci sa nieco zmenilo alebo na kyretaz, vzivote som nemyslela ze sa to stane preve mne prve tehu bolo bez akej kolvek komplikacie som drava... je sanca ze o tyzden sa akcia objavi alebo uz je to vysoky tyzden 9tt na to ze nebije srdiecko a je mensie ako by malo stalo sa niekomu ze sa to este rozbehlo aj napriek takemu katastrofalnemu scenaru neviem co mam robit som z toho sokovana jednu babu som citala uz ani neviem kde jej akciu nasli az koncom 9tt a druhej v 10tt ale vacsina bab o babo prisla co myslite je realne ze by este zacalo bit srdiecko alebo je to strane akosi sa neviem vymotat z otazok :(

trgypadl
28. nov 2014

@bandikovajana ahoj a bola si u lekara prvy krat,ci uz druhy??

bandikovajana
28. nov 2014

@trgypadl druhy

trgypadl
28. nov 2014

@bandikovajana a prvy krat si bola v kt.tyzdni?

bandikovajana
28. nov 2014

@trgypadl prvy krat som bola v 6tt a teraz v 9tt babo od vtedy narasto ale nie dost uz na prvej kontrole bolo mensie ako malo a teraz troska podrastlo ale malo na 9tt podla menzesu. A nebolo pocut ani srdiecko

trgypadl
28. nov 2014

@bandikovajana no za 3 t by mala byt uz viditelna zmena ☹

bandikovajana
28. nov 2014

@trgypadl hm ja to nechapem ;( je mi z toho zle preco sa taketo veci deju zdravim bars aka brzdomovkyna co nema ani zivotospravu donosi dieta bars akym fetakom sa udrzi a my co sme zdravy a tuzime mat krasne zdrave vonave babo nepochopitelne prestane rast ;(

trgypadl
28. nov 2014

@bandikovajana no bohuzial urcite veci neovplyvnime...je nieco silnejsie medzi nebom a zemou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre