Ketóny v moči tehotenstve

10. okt 2021

Ahoj mamicky..
som v 17tt.v piatok som bola v nemocnici na infuzie nakolko som tri dni mala silne bolesti hlavy, zvracala som viac nez obvykle . Na gynekologii mi brali aj moc kde mi vysli pozitivne ketony tri kriziky. Mali ste to niektora ? Povedali ze to moze byt z toho zvracania a z.toho ze malo pijem. Pustili ma domov s tym ze musim viac pit a snazit sa pravidelne papat, ale v utorok mam prist opat vezmu vzorku mocu a ak by som tam stale mala tei kriziky ketonov musela by som ostat na dva az tri dni v nemocnici na infuzie. Chcela by som len vediet ze ci sa vam to niekomu upravilo aj doma ked ste si davali pozor na pitny rezim a sravu? dakujem

luci_ba
10. okt 2021

Ja som raz mala a bolo to z dôvodu, že som v ten deň ešte nejedla. Zaspala som rano a nestihla som. Jedla si pred tym ako ti vyšetrili moč?

autor
10. okt 2021

@luci_ba praveze asi dva dni vobec som nejedla aj ked som rano skusila vsetko som vyzvracaka von koli tej velkej bolesti hlavy som v sebe nic neudrzala.ale od piatku vecera som nezvracala .takze hadam je mozne ze uz ich nebudem mat pozitivne 🙏

bluemoon24
10. okt 2021

Vysvětlili ti, co to vlastně znamená, že máš ketolátky v moči? Primárním zdrojem energie je glukóza (nebo jiné cukry, které v ní přechází nebo se rozštěpí za uvolnění glukózy), pokud je tento zdroj vyčerpaný, např. zvracením, dietou atd., tak dochází ke štěpení mastných kyselin právě na ketolátky jako poslední zdroj energie pro tělo a z tohoto důvodu se objevují v moči. V těhotenství to v podstatě funguje tak, že miminko si bere vše co potřebuje a tobě prostě něco zbyde. Takže ano, pokud najedeš na kvalitní stravu s dostatkem ovoce a zeleniny a budeš dostatečně pít, budeš zase spotřebovávat cukr a ketolátky se v moči objevovat nebudou 🙂.

autor
10. okt 2021

@bluemoon24 dakujem 🙂 nie praveze nevysvetlili mi to vobec iba mi povedali ze ak ich este budem v utorok mat tak ze si tam par dni polezim .uz potom som si len ja nieco.o tom.precitala na nete ale ked je to lepsie ked to niekto vysvetli urcite 🙂 noo budem sa snazit papat vyvazene a zdravo aby bolo vsetko ok .... dakujem

bluemoon24
10. okt 2021

😡😡 toto mě vždycky akorát dokáže naštvat, řeknou pacientům, že mají něco špatně, ale že by jim vysvětlili proč a jak to napravit k tomu buď nemají čas nebo se jim nechce. Když se budeš stravovat “normálně” a nebudeš velmi zvracet, už bys je mít v moči neměla 🙂.

nevenka
10. okt 2021

Ano, presne, nase deti toto mali pri crevnej chripke, ako prve kontrolovala moc a mali ich tam plno. Ked sa mi podarilo zastavit zvracanie, a dostatocne pit, tak to bolo v poriadku a nemuseli do nemocnice na infuzie. Proste sa treba najest a zavodnit. Hlavne, aby si vela nezvracala. Drzim palce 😉

autor
10. okt 2021

Super 🙂 dakujem Vam zienky velmi pekne🙏 🙂

luci_ba
10. okt 2021

aha tak to bude preto. No a čo ti povedali na to že v sebe nič neudržís? Nepomaha ti ani cola? Po malých duškoch, mne ked bývalo na vracanie kola mi zvykla pomôcť. (viem ze to nieje napoj cislo 1 v tehu ale ked inak nešlo).

autor
10. okt 2021

@luci_ba vyskusam tu colu 🙂 . No viesco jedna sestricka sa cudovala ze preco mi nik nedal doteraz tabletky proti zvracaniu ze tie sa mozu v tehu. Ja som ani netusila ze take existuju tak najblizsie v utorok na kontrole ai ich budem pytat aby mi predpisali a vyskusam aj to

luci_ba
10. okt 2021

nech sa ti čím skor ulavi, držím palec 🍀

autor
10. okt 2021

@luci_ba dakujem🌹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre