Kontrakcie v 5. mesiaci

lamadea
11. aug 2014

Zdravím Vás žienky, dnes som bola u lekárky s tým, že mám silnú a pichľavú bolesť v podbrušku, povedala, mi že sú to kontrakcie, sťahy maternice, je to vôbec možné???? chce mať dať ležať do nemocnice, má tu niekto s tým skúsenosti?????? ☹ ☹ ☹

niki101988
11. aug 2014

@lamadea ak s tým má aj niekto skúsenosť tak bude rovnaká smer nemocnica nohy hore nejaké dávky magnézia a to je celé

magic08
11. aug 2014

Ano mam,a nebudem jedina 🙂 urcite ist lahnut do nemocnice. Ja som lezala 3 tyznde, zvysok doma. Robili aj serklaz, nakolko som mala skrateny krcok. Nie je to sranda, aj ked sa to stava casto, netreba to podcenovat

piacere
11. aug 2014

@lamadea v prvom rade si myslím, že na základe "pichania" v podbrušku lekárka nevie určiť, či to skutočne kontrakcie sú alebo nie, jedine, že je veštica 🙂

Ja som mala silne dráždivú maternicu pri prvom aj pri druhom. Pri prvom mi tvrdlo brucho a sťahovalo sa od nejakého 18tt, lekárka mi dala týždeň s magnéziom a potom znovu kontrola, kde sa kŕčok nemenil, takže som mala len kľudový režim doma a vysoké dávky magnézia do 36tt (potom som rodila v termíne 🙂 Ale ak sa jej čokoľvek nepozdáva, mala by ťa poslať do nemocnice, kde ti zistia, či máš kontrakcie alebo nie a žiaľ, aj keď to nie je nič príjemné, ak treba, tak treba.... ležať v nemocnici, nohy hore, infúzie a ťahať čo najdlhšie. Si ešte len 19tt, nepodceňuj nič, čo sa ti nepozdáva...

Držím palce.

milka2008
11. aug 2014

@lamadea možné to je, ak navrhuje hospitalizáciu, tak netreba podceňovať. ako píše prvá prispievateľka, nohy hore, magnézium a možno serkláž (len tá neviem, či sa robí aj ked sú už kontrakcie) .. a kľud. nič nestratíš, iba získaš. Takže kľud , pohoda a nohy hore. do januára je ešte daleko. Drž sa.

barbora59
11. aug 2014

@lamadea ja som mala kontrakcie uz v 23 tyzdni, dali ma lezat do nemocnice vysoke davky magnezia, nohy hore a po tyzdni sa robila serkláz. Drzim palce

xara1233
11. aug 2014

ja osobnu v 20tt ked som cakala malu. v nemocke som bola tri dni a iba magnezko mi dali a infuzky a bolo dobre nakoniec som prenasala 11 dni. v nemocke som si uvedomila ze to mohlo byt so stresu ktory som si ani neuvedomila no svadba svokra a prilizne tesenie sa na babo ma tam dostali neboj nic dobre to dopadne. Len si chod polezat ber to ako oddych s plnou penziou 🙂

niikolka
11. aug 2014

ja mam osobnu skusenost uz 6 den len lezim zatial len doma ale musim len lezat nohy hore berem magnezium a duphaston a tak byt 10 dni ked nepomoze tak nemocnica. tvrdne mi brucho mam skrateny krcok otvara sa mi vonkajsia branka a maleho velmi nizko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre