Krvácanie v 8. týždni

sabbub
20. nov 2021

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či nemáte niektorá skúsenosti… som cca v ôsmom týždni tehotenstva a začala som krvácať. Začalo to predvčerom večer, s priateľom sme mali sex a po tom som trochu zaspinila na toaletný papier, nebrala som to vazne a ani nestresovala keďže to neni moje prvé tehotenstvo, dala som si vložku a cakala čo bude ráno. Ráno som viac spinuska na papier a tak som volala gynekologičke (keďže som kovid pozitívna a v karanténe od soboty, nemohla som zájsť osobne), ta mi povedala, že ak by som stále splnila, prísť po karanténe na konktrolu, ak by som sa viac rozkrvacala, tak mám ísť na pohotovosť. Poobede sa mi spustilo väčšie množstvo krvi na vložku (bez akýchkoľvek bolesti alebo iných príznakov), no potom so mna šla krv uz len pri moceni (nie spolu s mocom), bola to riadka ale aj hustá krv, cervena až bordova, a tak som utekala na pohotovosť, keďže som kovid pozitívna musela som na oddelenie pre kovid pozitívnych pacientov, zobrali mi krv a cakala som asi hodinu kým má prídu vyšetriť. Prišla doktorka so sestričkou, spravili mi sono, dieťa var vporiadku, srdiečko bilo, potom má vyšetrila klasicky, tiež vraj vporiadku. Na moju otázku prečo krvácal mi povedala, že vraj to bude asi kvôli pohlavnému styku, dali mi nejakú infúziu s liekom na zastavenie krvácania a dali mi lieky (cyclonamine). Dnes, krvácal stále rovnako (ako počas menštruácie) a začalo má pobolievať brucho, nie stále. Moja otázka na vás teda, či máte nejaké skúsenosti s takýmto niečim, a neviete asi čo by to mohlo byt, a za ako dlho vám to pri užívaní liekov prešlo, zienky moc ďakujem za odpovede, ktoré mi pomôžu a možno aj ukludnia 🙂

barbora0308
20. nov 2021

@sabbub u mna sa krvacanie pri prvom tehotenstve tiez 1x objavilo cca. v 8 tt. Na pohotovosti mi vtedy nevedeli cim to je, nemala som pritom ani pohlavny styk...nasledne som dlhsie spinila a cca. v 11 tt som zacala krvacat zmova, to mi uz diagnostikovali hematom. Zial u mna to cele nedopadlo dobre, ja som napriek vsetkej snahe v 16 tt potratila, ale tvoj pripad to vobec nemusi byt, takze nechcem strasit! 🙂
Poznam mnoho zien, ktore krvacali viackrat pocas tehotenstva a donosili zdrave babo. Krvacanie na zaciatku tehotenstva je zial celkom casty jav. Lekarka mi raz na pohotovosti povedala "Ak je plod dostatocne silny, tak sa plod udrzi aj ked budete krvacat cele tehotenstvo." Drzim palce, hlavne vela oddychuj, nohy vylozene a mysli pozitivne. Drzim palce 🙂 🍀!

thoughtfulweirdo
20. nov 2021

Ja som tiež v 8.tt krvácala, na vine bol hematóm. Krvácala som jeden deň silno, potom ešte asi 3 som spinila a dosť. Nakoniec všetko dobre dopadlo, tehotenstvo bolo úspešné. Tebe veľmi držím palce, aby to aj u vás malo šťastný koniec 🙏

kkovacovak
20. nov 2021

@sabbub ja som dosť krvacala a bol to hematom. U mňa to našťastie dopadlo dobre aj keď som krvacala celkom masívne. Ale myslím si že keby tam nejaký hematom bol tak by to videli už vtedy. Ak si sa ale zase rozkrvácala a pribudli aj bolesti asi by som na tú pohotovosť zašla znova.

sabbub
autor
20. nov 2021

@kkovacovak ja práveže krvácal stále rovnako, možno aj viac, tiež som myslela či to nemôže byt hematóm keď som si aj citala iné príspevky na tuto tému, pretože sem tam sa objavia aj take akoby krvné zrazeniny v tej krvy, tak som myslela, že mi to budú vedieť zistiť, ale povedali, že asi z toho sexu to môže byt, aj keď si myslím, že to príčina nebude, keďže si myslím, že by to netrvalo stupňujúco pomaly 2dni, ale to len môj osobný, néekarsky názor, preto som sa chcela informovať tu na podobne zážitky, skúsenosti. Na pohotovosť by som šla rada, ale keďže som pozitívna a v karanténe, normálneho vyšetrenia sa asi nedočkám, usudzujuc včerajšou návštevou pohotovosti,pri ktorej má doktorka len rýchlo tých vyšetrila, ani plod nezamerala, vraj jej to nešlo….

kkovacovak
20. nov 2021

@sabbub to je strašné že ťa nevedia normálne vyšetriť. Tebe možno nič vážne nie je lebo by to asi už videli ale neviem si predstaviť keby tam príde niekto s niečím vážnym a život ohrozujúcim a odbijú ho. Počkaj teda ešte a uvidíš či to nebude slabnúť. Nejde mi do hlavy že zo sexu by bolo toľko krvi. A nie je možnosť že by to bola krv ako pri menštruácii? Niektorým ženám sa stáva že takto krvácajú a aj tak je všetko ok. Známa krvacala 3 mesiace v dňoch predpokladanej ms a preto ani netušila že je tehotná.

sabbub
autor
20. nov 2021

@kkovacovak to veru neviem, menstruacia mi vychádza na 10teho, a poslednú som mala 10.9… ano 10.9, len týždeň tehotenstva mi vypísala 7my podľa veľkosti bábätka. Tak ten ich prístup bol ukážkový, a to nehovorím o tom že som sa nemala ako dostať domov, keďže som pozitívna a cakala na prevozove papiere vonku pred nemocnicou skoro 4 hodiny a ani sa ich nedočkala… ale asi nebudem mat na vyber, a budem musieť ich pozrieť znova, aj keď sa mi vôbec nechce vzhľadom k milému prístupu

kkovacovak
21. nov 2021

@sabbub držím palce a hlavne pevné nervy v tej nemocnici

sonka333
5. apr 2024

@sabbub ahoj ako si nakoniec dopadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre