Kútiky v 3. trimestri

domin9
12. dec 2015

Ahojte,chcela by som radu na kutiky :( .. posledny mesiac sa s nimi trápim... A nic nezaberá,fungicid mi dali v lekárni,teraz mi dali zase olej z konope,po nom to bolo este horšie,ale kúpila som si bkomplex,ale ten berem len druhy den.. stretol sa s tym niekto? Vyzerám hrozne,oba kutiky zapálené :( ...

jeennyv
12. dec 2015

@domin9 je mast lips na kutiky, stala ma 2 eura a zatial najlepsie co som mala, kutiky su v tvojom pripade asi oslabenie organizmu ked si tehtona, ale zvykne to byt aj virus raz sa po niekom napijes alebo niekde nieco zjes a je to tam.... nepisu ziadne problemy v tehotenstve...tu je aj ako vyzera 🙂 https://www.adcc.sk/web/kozmeticke-vyrobky/deta...

domin9
autor
12. dec 2015

@jeennyv aj v lekárni povedali,ze oslabená imunita,ale neviem sa toho zbaviť.. pozriem to,dakujem 🙂

jeennyv
12. dec 2015

neviem, ake mas navyky, kde a co jes, ale pokojne si to mohla mat v sebe uz dlhsie, len tym ze cakas babatko to vsetko prepuklo lebo sa organizmus meni, ja som sa raz po niekom napila alebo pila z pohara v restike a hygiena sak vieme, neviem sa kutikov zbavit, ale vyklopat pouzivam tak dva tyzdne kazdy den a je to uz povedzme ok...su k tomu aj tabletky ale to by sm urcite v tehotenstve neriskovala 🙂 snad pomoze 🙂

svetielocko
12. dec 2015

Ahoj,ja som s kutikmi dlhsie nemala problemy a teraz v 3.trimestri stale bojujem... Najskor mi vzdy zabral bkomplex, nasadila som ho, hned ako som videla,ze sa nieco deje a do 2 dni bolo po, ani sa to nestihlo nastasite poriadne rozvinut. A teraz, asi 2 tyzdne dozadu, bkomplex nasadeny stale ziadna reakcia, len sa to zhorsovalo... Nakoniec mi v lekarni dali masticku Lips, tym som si to tak 3x denne potierala a spravilo sa to. Tak dufam, ze uz budem mat pokoj. Drzim palce 🙂

8291
12. dec 2015

Pokial mavas na kútiku aj biely povlak hlavne ráno tak je to kvasinkoveho pôvodu.vtedy najlepší candibene spray je voľno predajný nastriekaš na vatovu tycinku a potieras počas dna,mne kutiky potom uplne zmyzli za 2-3 dni.a ešte som si to potierala s tycinkou aloe vera s jojobou,aby sa mi nevysusovali lebo potom praskaju.a teraz tiež ked citin ze sa mi robia uz ich aj potieram a stiahnu sa.premna B komplex absolútne nezabral nikdy,

jarmillka
12. dec 2015

kutiky sú prejav podraždeneho pankreasu... Nasad si repíkový čaj..nejest citrusove plody, tažke mastne jedla, čokoladu... mastičkou sa to neporieši..treba riešit príčinu nie nasledok 🙂 vačšina si myslí, že kutik je ako herpes..čo je sprostost...keby si nebola tehotna, tak by pomohol aj pancreolan.. ale aj repíkový čaj je super 🙂

8291
13. dec 2015

@jarmillka neviem či je prejav podrazdeneho pankreasu,pretože mi preslo rukami xxxx pacientov s pankreatitídami,aj veľmi tazkym a teda nepamatam si ze by počas hospitálizácie niekedy aj pol ročnej😞 bojovali ešte aj s kútikami.ci na začiatku,priebehu alebo konci ochorenia.Inak som to ani nepočula.

jarmillka
13. dec 2015

@8291 to je možne..ja ale nehovorím o zapale pankreasu ale o bežnom podraždení v dosledku stravovania... Ja som o tom tiež počula len par rokov dozadu a možem ti povedat,že odvetdy ma ani raz nesklamal pancreolan alebo repíkový čaj 🙂 hned na další den bolo po...taktiež kopec ludí okolo ktorí to vyskušali,takže niečo na tom bude.. 🙂

domin9
autor
13. dec 2015

@8291 ano ,mávam biely povlak :( .. jak..slahne ma z toho..

8291
13. dec 2015

@domin9 tak to máš jednoznačne kvasinkoveho pôvodu,kúp si ten candibenne sprey a potieraj si to viac krát denne uvidis 2 dni a mas pokoj a este si to aj premastuj aby sa ti to veľmi nevysusovalo a nepraskalo.mne pomahala tá tycinka s alea vera a jojobou.

domin9
autor
14. dec 2015

Dnes som bola v lekárni a abi lips a ani candibene sprej uz neni,je pozastaveny predaj :( ..dali mi,ze oparstop..no uvidime... :/

8291
14. dec 2015

@domin9 opar stop je nzla bodov niečo na kvasinky by bolo dobré,

martina27777
14. dec 2015
Používateľ martina27777 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od martina27777.

ja mavam kutiky kazdu chvilu a hlavne ked sa omylom po niekom napijem.. :/

domin9
autor
14. dec 2015

@8291 mam canesten aj fungicid, ale nebere mi to.. vobec...

domin9
autor
14. dec 2015

@martina27777 len ja som to pred tym nemala vobec.. tak preto som taka vydesena z toho.. a ze nic na to vobec nezabera.. je mi to take cele divne..

slavka1307
14. dec 2015

Zoberte si prameň vlasov a pretrite si kútiky hore dole pri otvorených ústach.

domin9
autor
14. dec 2015

@slavka1307 a vy ste to skusali? to naozaj zaberie?

slavka1307
14. dec 2015

Ja to robím iba tak. Baby majú dlhé vlasy, tak sa to robí ľahko 🙂 Zoberiem prameň do prstov a pošúcham hore-dole 2-3 x a je to. Ak nepomôže, skúšam znova ďalší deň.

svetielocko
14. dec 2015

@slavka1307 aj ked mas otvorene rany si to suchas vlasmi? Ja som si myslela, ze uz som zahojena, tak som ten Lips kremik vysadila a zase sa mi vcera spravili ranky... :(

magdulik
14. dec 2015

ahoj. mne sa tiez v tehotenstve robili castejsie a pomohlo mi, ked mi dr. nasadila zelezo. dovod bol, samozrejme, kvoli krv. obrazu, ale vyriesilo mi to aj toto. sama som bola prekvapena...

jeennyv
14. dec 2015

@domin9 lips je aj nejaky sprej alebo co, lebo ja mam tu masticku normalne som kupila v lekarni a ty hovoris, ze ti povedali, ze je pozostavane ci co ?

slavka1307
15. dec 2015
luxus10
15. dec 2015

dievcata, na kutiky a herpesy jednoznacne a jedine co skutocne pomoze je nabrat na vatovu tycinku vyter z ucha a niekolko krat dennne zopakovat, vacsinou vsak ked uz clovek kutik ma, nema maz v uchu, vtedy si treba vypytat od rodinneho prislusnika zdravej osoby, najlepsie su detske...alebo nepytat, jednoducho zobrat a potriet.

ked sa kutik vyhodi na pusu, vtedy odstranenie takymto sposobom trva cca 2 dni, ked to uz mas taketo zdlhavejsie moze to trvat o den 2 dlhsie.

a chyba vitamin B myslim ze riboflavin.

luxus10
15. dec 2015

a samozrejme tou tycinkou potriet kutiky 🙂

domin9
autor
15. dec 2015

@magdulik ja idem na krv v piatok, tak tiez som zvedava, ci to zelezo vazne mi chyba... lebo zatial bolo vsetko ok.. tak uvidime..

domin9
autor
15. dec 2015

@luxus10 uz beriem bkomplex... toto je 4 den, ale este nejako nezabera...

domin9
autor
15. dec 2015

@jeennyv hej, ze sa to momentalne nepredava.. mi povedali, ze to mavali, ale nevedia, kedy sa to opat spusti...ci vobec...

svetielocko
15. dec 2015

@luxus10 o tom maze z ucha som uz pocula, ale nenapadla mi suvislost, ze ked mam problemy s kutikmi, mam menej mazu v usiach 🙂 ale na mna to sedi 🙂

@magdulik zelezo som dnes opat nasadila, tak snad pomoze aj to 🙂

luxus10
15. dec 2015

@domin9 skus forte, a mrkni sa kolko je tam riboflavinu, lebo je dostat kupit aj sam riboflavin, lebo v b komplexe su velmi nizke davky...

jeennyv
15. dec 2015

@domin9 tak to potom ako sa vravi ziiram..lebo u nas to maju skoro v kazdej lekarni a na nete je to vsade aj som sa pozrela do toho ciselnika liekov a tam to stale bez problemov figuruje...ale u nas sa uz necudujem nicomu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre