Makrozómia a patologické IPP v 31: týždni

katulienka8654
19. jún 2020

Dnes som bola na ultrazvuk a lekár mi povedal, že prietoky jednej z bábätiek sú zlé (čakáme dvojičky). Že musím do nemocnice. Lenže v správe sa píše, že makrozómia a patologické IPP plodu 1.
Makrozómia je väčšie dieťa to mi našlo, ale čo znamená patologické IPP plodu? Neviete mi poradiť niekto ? Som už zúfalá s toho, lebo prišla náhodou aj pani doktorka a jej tam hovoril niečo o plodovej vode a bojím sa, aby sa malej nič nestalo

bebotka
19. jún 2020

Podľa mna to znamená, že jedno dieťaťko má zlé prietoky a asi veľmi zlé, ked napísala patologické, lebo IPP sú prietoky. Ak sa nezlepšia, tak ťa čaká asi sekcia, lebo pri zlých prietoch sa bábatko nemá dobre. Osobne som to zažila pred rokom,ale už som bola 38tt.

katulienka8654
autor
19. jún 2020

@bebotka no ja by som na sekciu išla aj tak od začiatku tehotenstva mi to vravel lekár, lebo jedna bola väčšia a druhá menšia. A tým že nie sú jednovaječné ale dvoj nechcel riskovať že jedna plodová voda praskne a druhá nie že ich výberu naraz... Nevadí mi keď ich aj skôr vyberú len nech sú v poriadku

katulienka8654
autor
19. jún 2020

@bebotka chcela by som sa spýtať, že po sekcii bolo potom všetko v poriadku? Neboli nejaké komplikácie potom

bebotka
20. jún 2020

@katulienka8654 ja som nakoniec sekciu nemala, malá išla prirodzene, ležala som od 39tt v nemocnici, mala som aj vysoký tlak dopovali ma magneziom, dostávala som oxantil a dva krát denne som chodila na pásy. nakoniec pri pôrode zistili, že mala malá šnúru okolo pliecok, pri porode je velmi schádzali ozvi, ale chvala Bohu je v poriadku

katulienka8654
autor
21. jún 2020

@bebotka to som rada že je v poriadku potom prišla na svet ... A je všetko v poriadku... Ja mám kus obavy neviem čo sa deje prečo nás tam hneď nenechali, keď je problém ... Dúfam že už budem vedieť viac zajtra keď prídu na vizitu ráno ...

dzovanna
21. jún 2020

@bebotka ako zdravotnik si dovolim poopravit, vsetko,co sa nachadza mimo normy,sa v zdravotnickej terminologii oznacuje ako patologicke (nejakym sposobom zmenene) neda sa preto z tohto pohladu "starsit" a chapat to ako nieco VELMI zle...je dolezite pytat sa na informacie od kompetentnych, pytat sa vela a vsetkemu,comu nerozumiete.Pretoze len oni vam mozu dat k vasmu stavu najadekvatnejsiu odpoved...

katulienka8654
autor
21. jún 2020

@dzovanna už som sa dnes spýtala este sa budem zajtra veľa pýtať

diana1uhrova
12. aug 2020

@katulienka8654 dobrý deň , ako ste to nakoniec zvládli ?? Aj ste boli hospitalizovaná ?? My riešime momentálne to isté a ležím v nemocnici na pozorovaní .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre