Menšie bábo v 24. týždni

zanetakovacsova
6. máj 2021

Ahojte baby som 23+4 TT a dnes mi lekár povedal že bábätko je o čosi menšie. Všetko ostatné je vraj v poriadku sono prebehlo v poriadku a lekár mi iba povedal nak papám trošku viac. Stalo sa vám niečo podobné? Jem pravidelne a normálne porcie.

barus26
6. máj 2021

@zanetakovacsova áno stalo, aj ja som mala menšiu malú o cca 2 týždne. Nie každé bábätko rastie tabuľkovo 😊

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@barus26 ďakujem za odpoveď. 😇

mariska1989
6. máj 2021

@zanetakovacsova presné tak nie každé dieťa rastie tabuľkovo ktomu stačí milimeter zle odmerať a urobí to hneď svoje . Ktomu do ďalšieho merania skús viac pojesť alebo niečo zdravšie si dať.a ďalšie meranie ukáže či ti bábo priberá či ide dostatok mu výživy

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@mariska1989 v poriadku 😇😇Ďakujem 🙏🙏

mariska1989
6. máj 2021

@zanetakovacsova pokiaľ to niesu moc veľké odchýlky je ok .hlavne aby bolo zdravé rodia sa aj 2a pol kolové deti ktoré sú narodené v termíne

barus26
6. máj 2021

@zanetakovacsova nie je začo. Podstatne je, aby pekne dieťatko rástlo z poradne na poradňu 😊

monro
6. máj 2021

rozdiel +- 2 týždne je úplne v poriadku, treba počítať aj s chybou merania. Nechápem niektorých doktorov, že majú takéto poznámky....tak buď je skutočne menšie, zaostáva, je tam problém...ale potom treba vysvetliť, alebo nie, je to v normálnom rozmedzí a teda nehovoriť nič, neznervózňovať....

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@monro no veď vravel mi že je všetko OK len aby som viac papala lebo je malá menšia. Tak teraz je OK alebo nie 🙄🙄akože neposielal ma na žiadne vyšetrenia ani nič ani mi nič nepredpísal takže tajne dúfam že je to naozaj OK

monro
6. máj 2021

@zanetakovacsova ...Čo znamená, že je menšia? Na aký týždeň bábo zodpovedá podľa merania?

nttnnt
6. máj 2021

@zanetakovacsova netrap sa, som inac presne na den ako ty :D :D moje je zas vacsie o tyzden ale poviem ti radsej mensie ako by som mala porodit takeho valibuka ako mojho prveho syna, toho sa vyslovene desim..ja potichu dufam ze bude mensie a lahsie 🙂

henrietkatr
6. máj 2021

@zanetakovacsova je to uplne normalne, ze niektore deticky su mensie. Nemusis z toho robit ziadnu tragediu, pokial vsetko ostatne je v poriadku.

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@monro a vieš že mi ani nepovedal? Len že je o niečo menšie ako by malo a ja som zbledla a nenapadlo ma ani spýtať sa o koľko ale myslím si že to nebude vysoké číslo keďže mi lekár povedal nech nestresujem len nech papám a bude všetko v poriadku.. Je to aj moja nezodpovednosť ale v danom momente mi to ani nenapadlo

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@henrietkatr lekár ma uisťoval že všetko iné je v poriadku aj krvné testy aj sono. Len proste že je trošku menšie.

ewelinka21
6. máj 2021

@zanetakovacsova mne na morfo UZV povedala dr. ze babo je zase trochu vacsie a vahovo je popredu... ptm som sla ku koncu tehotenstva na UZV do nemocnice kde som chcela rodit, tam ma Dr. 6 dni pred porodom vystrasil, ze babo je mensie ako je dany tyzden... bola som v 39 tt babo bolo ako keby v 36 tt...
a narodil sa uplne idelany 🙂

zanetakovacsova
autor
6. máj 2021

@ewelinka21 ďakujem veľmi pekne za odpovede dosť ma to upokojilo❤️❤️

ewelinka21
6. máj 2021

@zanetakovacsova ja si myslim, ze vbc netreba robit paniku pokial sam dr povie, ze je vsetko ok, tak netreba riesit, moje chlapca bolo jedno z tych najmensich, z nemocnice som si brala cca 3kg vtacatko teraz v pol roku je uz riadny kus chlapa a ma skoro 8kg....
kazde dieta sa rodi ine, niektore 3 kg niektore 4 kg a obe su zdrave...
inak kamoska bola rodit v kochovi a chodila tam od 36 tt a tam sa jej dr sekol vo vyslednej vahe o vyse 800g a vsetci sa cudovali, co za valibuka porodila

llull
15. nov 2022

@zanetakovacsova ahoj náhodou čítam tvoju diskusiu, môžem sa spýtať ako to dopadlo? Ja som 22+0 podľa menštruácie a malá je o týždeň menšia. Nasadila mi Fraxiparine bojím sa

zanetakovacsova
autor
16. nov 2022

@llull ahoj. Gynekológ sa mi sekol o 2 týždne v nemocnici mi to vypočítali ináč keďže som mala ťažko (nie s plodom) aj keď aj v nemocnici mi vraveli že je o čosi menšia ale že to je úplne v poriadku,nenarodí na 4 kilová ale 2 aj pól. A tak aj bolo narodila sa 2870 gramová 50cm...ale našťastie jej chutilo a po 3 mesiacoch uz predbehla rovesnikov vo váhe o 3 dni má 15 mesiacov..už chodí rozpráva prvé slová je veselá..dokonca sme nikdy nemali ani koliky ani nič. Spokojné bábatenko. 😇😇 všetko bude úplne v poriadku treba papať viac a nie len šalaty ale aj slaninu a tak mne to pomohlo na váhe malej😃😃😃... držím palce,bude to OK uvidíte ;)

llull
17. nov 2022

@zanetakovacsova som rada že vám to dobre dopadlo a dúfam že aj nám to dopadne dobre 🙂.

zanetakovacsova
autor
17. nov 2022

@llull určite áno 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre