Mimomaternicové tehu

lemon_99
18. okt 2022

Ahojte som 6+3tt na USG doktor videl gestacny val 7.5mm ale plod nie … vystrašil manzel bud potrat alebo mimomaternicove. Brali mi HCG ale nedal vediet vysledky. Myslite ze aj ked mam tak velky gestacny v maternici moze ist o mimomaternicove? 😓 kontorlu mam az o 6dni a velmi sa bojim aby mo to neprasklo alebo nieco … aby som to vobec rozoznala ked tak

sendy55555
18. okt 2022

ja si myslím že to nebude mimo ale skor sa bude rozbiehať potrat nie že by som to priala ale kamarátka to tak mala vieš poviem ti to na rovinu tu na koníku ti niekedy pravdu tiež nepovedia…držím palce aby som sa mýlila veľa štastia❤️

kimina21
18. okt 2022

@lemon_99 ja som bola tiez cca tak tehotna a tiez doktorka videla prazdny gestacny vak.nespominala,ze by to mohlo byt mimomaternicove tehu,ale ze to moze byt bezplodove tehu,ale nastastie som bola na kontrola v 11tt a uz tam bol plod.drzim palce🍀

lemon_99
autor
18. okt 2022

@kimina21 nebali ste sa ze moze ist aj o mimomaternicove? On mi povedal ze moze ist o bezplodove, o potrat ale aj ze mimomaternicove ze je vo vajcovode a vytvori sa pseudo gestacny val ci co - ciste psycho citala som na interne a bojim sa ze do rana umriem 😅 kontrolu mam o tyzden

cecilia29
18. okt 2022

Preco mimomaternicove ked gestacny je v maternici ? 6+0 som mala iba gestacny. A to som nemala posunutu ovu. Takze kludne to moze byt ok

lemon_99
autor
18. okt 2022

@cecilia29 mali ste uplne prazdny gestacny? Prikladám fotku moju. Mne povedal ze co ak nahodou mam gestacny v maternici ktory je pseudo vytvorený a inde plod vo vajcovode sa normalne bojim zasoat ze sa nieco v noci stane .. kontrolu mam o tyzden

macko1007
18. okt 2022

@lemon_99 moze to byt anembryola aj … uvidis co rano,osobne si nemyslim ze je to mimomaternicove

lemon_99
autor
18. okt 2022

@macko1007 idem az v pondelok :/ mna nic neboli ani nekrvacam ani nic :( aj tak ma vystrašil ale nemyslim si ze ked je GS v maternici plod by bol mimo..

cecilia29
18. okt 2022

@lemon_99 mala som aj zltkovy vak ale bez plodu.

lemon_99
autor
18. okt 2022

@cecilia29 ja nemam ani zltkovy zatial :/ tak sa bojim ci nahodou mimo maternice nieco nieje

kimina21
18. okt 2022

@lemon_99 nebala som sa,ze ide o mimomaternicove,lebo to mi doktorka ani nespomenula.mne iba to povedala,ze je prazdny a teda,ze ak tam nebude plod,tak budem musiet do nemocky na cistenie.kontrolu som mala az o 3tt a nakoniec mi ju este posunuli.takze ked mi v tom 11tt robila sono,tak sa mi tak nohy klepali a modlila som sa,aby tam bol plodik a bol a dokonca zodpovedal velkostne podla poslednej menstruacie.Drzim palce,nech aj u teba to dopadne stastne♥️

kimina21
18. okt 2022

@lemon_99 ani ja som nemala zltkovy,iba prazdny gestacny

lemon_99
autor
18. okt 2022

@kimina21 a ktory si bola tyzden ked bol len prazdny?

lemon_99
autor
18. okt 2022

@kimina21 mna strasne vystrašili nech nemam mimomaternicove

kimina21
18. okt 2022

@lemon_99 ja som bola 6+2

kimina21
18. okt 2022

@lemon_99 neboj,nebude♥️

lemon_99
autor
18. okt 2022

@kimina21 to som presne aj jaa! A len gestacny bez nicoho zatiaľ

nikool701
20. okt 2022

@lemon_99 ja som to tak mala, ze na usg nieco bolo vidiet. Hodnota hcg bola na dany tyzden nizka, tiez mi bolo povedane, ze bud pojde o potrat alebo mmt. Ja som mala silne bolesti v oblasti vajecnika, vystrelovali mi do krizov a nohy, sustavne som krvacala a aj som sa citila velmi slabo. Na pohotovosti mi urobili kontrolny odber, hcg stuplo len o kusok, tak ma hospitalizovali. 2dni mi potom hcg este stupalo a klesalo a to uz vedeli, ze ide o mmt. Tak nakoniec operacia.
V druhom pripade to iste, no to islo o potrat.
V tretom pripade bol vak v 7tt este prazdny, o tyzden na to uz bolo vidiet plod aj akciu srdiecka.
Drzim palce 🙂

lemon_99
autor
21. okt 2022

@nikool701 a ked islo o mimomaternicove mali ste gestacny vak v maternici?

nikool701
21. okt 2022

@lemon_99 ano, no bol prazdny.

bykaterina
21. okt 2022

@lemon_99 mmt nemôžeš mať keď videl vak v maternici . Keby si mala mmt nenechal by ťa takto ale poslal by ťa do nemocnice lebo by hrozilo nápr prasknutie vajcovodu keby tam bolo.
Ak to dobré muž pochopil tak určite by som menila gynekológa. A určite máš aj správu a tam musíš mať napísaný záver

bykaterina
21. okt 2022

@lemon_99 preto ten názov mimomaternicové že je mimo maternice.

lemon_99
autor
21. okt 2022

@bykaterina ja chaoem mne ale povedal ze moze byt pseudo vak v maternici a vak s plodom aj mimo nej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre