Missed abort v 6. týždni

tinka526
1. aug 2014

Ahojte mamičky...chcem sa spýtať, som v 6tt tehotenstva, a moj doktor mi na kontrole povedal, že dietatku nebije srdiečko a keď do týždňa nebude mam si priniesť pyzamo a pojdem hneď na zákrok...veľmi som sa zlakla a ešte viac keď mi dal do rúk papiere na anestéziológiu a na interne na predoperacne vyšetrenie..moc som za zlakla a odišla som aj bez vysetreni...je to normálne poslať ma na kyretaz koncom 6tt? Ďakujem

mirkava
1. aug 2014

@tinka526 ja som mala podobný rpoblém, ale už teraz neviem v ktorom týždni to bolo... dr. mi povedal, že nebije srdiečko a chcel ma poslať na zákrok, ale ešte mi predtým bral krv tri dni za sebou aby zistil či sa zvyšuje tehotenský hormón.... o týždeň som prišla a srdiečko už pekne bilo a ten hormón krásne rástol.... a už má 4 mesiačiky 🙂 takže asi by ti mal brať krv každý den pár dni za sebou....

matulinuska
1. aug 2014

Urcite by som este pockala. Mozte pockat aj do ukonceneho 8tt. Nie vsetkym babatkam je vidno srdiecko v 6tt. Hlavne ziadna panika,treba oddychovat,byt kludna,vsetko bude v najlepsom poriadku. Ak si chcete byt ista,naozaj pockajte ten tyzden dva a ked vtedy nic tak vtedy by som suhlasila so zakrokom inak nie. Lekar by vas nemal strasit,zbytocne vas vystavuje stresu. Prajem vela stastia 🙂

bajana
1. aug 2014

Asi je to bezna prax, ale normalne to nie je...nesla by som bud.tyzden k dr. a uz vobec nie na kyret...mam za sebou MA v 11tt, mimi zaniklo uz v 7tt, ale moja skvela dr. mi doporucila tyzden pockat, ci sa potrat nerozbehne sam...rozbehol, bol bolestivy, ale zvladla som ho...snad to nebude tvoj pripad a srdiecko naskoci, ale ozaj este pockaj...aspon 2 tyzdne do toho 8+tt, drzim palce

nini1010
1. aug 2014

A nie je to nejako skoro?doktor mi kazal prist na potvrdenie tehotenstva az v 7-8 tt aby uz bolo pocut bit srdiecko.urcite by som este pockala minimalne tyzden.

sarinka2012
1. aug 2014

Ahoj podla mne je to skoro a pockala by som aspon dva tyzdnne a potom opakovala ultrazvuk ,ja som bola na moje mimi taka natešena že ked mi tri dni meskala menštruacia a mala som pozitivny test tak som nabehla doktorke a ta sa na mna len usmiala nech si idem domov vyložiť nohy a prijdem za 8 tyzdnov,že dovtedy by aj tak nic neriesila ,jasne ze mi odporucila spravat sa ako tehotna,cize klud,ziadne lieky,alkohol a podobne a potom v 8tt mi spravila sono a rovno vystavila aj knizku,ja som musim sa priznať bola najprv nahnevana prečo mam prijst tak neskoro,ale teraz uz viem ze vedela preco mi to hovori,čo sa srdiečka tyka malo by začat bit okolo 6tt ale nikto nepovedal že to musi byt na den presne

tinka526
autor
1. aug 2014

ďakujem za podobru baby...určite počkám preto že dieťatko strašne chceme a kým je o čo bojovať,budem..Len byť kludna v takejto situácii je moc ťažké...a ešte k tomu doktor mi dal do ruky papiere s diagnózou MA keď bude o týždeň všetko ok veď ja ho môžem aj udať keď ma chcel poslať na kyret bezdôvodne a predčasne...

sarinka2012
1. aug 2014

@tinka526 V každom prijpade by som pouvažovala či ho nezmeniť,taketo zbrkle rozhodnutia (aj keby mal v danom prijpade pravdu - ide o princip) možu byt fatalne nie len na začiatku tehotenstva,ešte ta čaka kopa testov,na vrodene chyby,sonografie a vyšetrenia a neviem či by som ja osobne dokazala po tejto skusenosti plne doverovat jeho rozhodnutiam alebo informaciam

tinka526
autor
1. aug 2014

@sarinka2012 No pravdepodobne spravím to,že nab. Týždeň pojdem na vyšetrenie k inému doktorovi a ak bude všetko ok ukážem jej lekársku správu od môjho byvaleho doktora a ešte raz ho navštívim s mojim priateľom ale to bude asi jeho posledná návšteva v zivote, lebo ten je vážne nabruseny za takýto prístup...

dasaa
1. aug 2014

@tinka526 určite počkaj. Srdiečko môže začať byť aj v 7 tt.

sarinka2012
1. aug 2014

@tinka526 Tiež by som postupovala podobne a ked si nahodou spomenies tak prijd sem dat vediet ako na tom mimi je 🙂 budeme drzat palce

monikapindjakova
1. aug 2014

neboj sa urcite to dobre dopadne,len musis mysliet pozitivne a hlavne nemysliet na to najhorsie,psychika robi svoje a chces aby tvoje babo bolo v poriadku,fakt vyloz nohy,urob si dobry caj,zapni hudbu a relaxuj.a co sa tyka doktora taaak ja by som ho urcite vymenila a nasla si ineho lebo jeho pristup sa mi zda maximalne neprofesionalny a zbytocne ta len stresuje.no drzim ti palce nech ti to dobre dopadne a ze o par tyzdnou budes na ultrazvuku pocut tuk tuk srdiecko tvojho drobca.drz sa 🙂

tinka526
autor
1. aug 2014

Jeeej baby ste fakt milé...dakujem za fakt veľkú oporu..napriek tomu čo mi povedal,som neprestala pozityvne myslieť a často ked lezim tak sa s bábätkom aj rozprávam...veď viete ako to vnímame...😉 ste božské a budem vás určite informovat...

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
celasapremenim
1. aug 2014

od tohoto lekara utekaj, to je neuveritelne, co si si tam vypocula v 6t, v 6t este vobec nemusi srdiecko bit
dobre, ze pozitivne myslis, ale lepsie od neho ist prec

sisaha
1. aug 2014

@tinka526 preco mas v pase uvedene ze si v 8tt? Tehotenstvo sa pocita od prveho dna menzes, takze ak si v 8tt a srdiecko nebije, mozno lekar mal pravdu..No mozes este tyzden pockat..

lucy125
2. aug 2014

Mne už od začiatko druhe babo,rastlo pozadu tak v 8+5 som išla na kyret,kedže miesto babatka a srdiečka tam bol len zarodočný terčik,ktorý byva v 6tt,pritom hcg z krvi som mala 36500 ale dalšie sono mi robili pred kyretom a tiež nič ☹ držim palce,určite ešte počkaj minim.7dni

bonaqa2013
2. aug 2014

Niekedy nechápem prečo žienky chodia tak skoro k lekárovi. Ja som pri 3 tehu prišla len s tým že nemám menzes, ale žiadne príznaky. Že čo s tým. Výsledok? 15 tt. 2krát sa ma lekárka pýtala či ozaj žiadne príznaky nepociťujem. Moja odpoveď, nie. Tak bol to šok. Ale prežili sme. V súčasnosti dcéra má 6 rokov a ide do 1 triedy.

gabika827910
2. aug 2014

@tinka526 vobec nieje nikde napisane ,ze srdiecko musi byt v 6tt,u kazdej zeny je tehotenstvo ine,niekedy su doktori moc tabulkovy sa mi zda.Myslim,ze ta zbytocne vystrasil a nemal by takto jednat s tebou,ved si predsa tehotna a zbytocne ta stresuje co ti vobec nerobi dobre!Urcite pockaj aspom tyzden a urcite skus ineho doktora!Drzim silno palceky az je vsetko v poriadku a na buducom utz vidis krasne blikat srdiecko 🙂

miminka89
2. aug 2014

@tinka526 ja som po spontánnom potrate v 5tt... veľmi veľmi ti držím palčeky, nech je bábo v poriadku ;)

kiki68
2. aug 2014

srdiecko nabehnute v 6tt este byt nemusi, to len na SK chcu uy 5tt to dieta snad aj odrodit...aspon mam ten dojem z toho. V zahranici sa prve sono robi tak v 8tt,ked uz je jasne,co sa deje,ci to ma ci nema zmysel. Ale v 6tt davat papiere na predoperacne a pod. je velmi skoro a dost opovazlive,lebo ked sa o tyzden srdiecko rozbehne tak akurat pride doktora nejaka buduca mamicka preplesknut,ze co sa opovazil jej siahnut na dieta...
Ja mam za sebou MA a moj gyndos mal velmi citlivy pristup a pokial to este malo sancu tak ma nestresoval.

sunny170
2. aug 2014

@tinka526 urcite to nieje normalne, ale stalo sa zo aj mne. Ak ti možem poradiť, nikam nechod, počkaj do cca 10tt a potom skús.
Mna tak bývala gynekologička tiez poslala na kyret v 6 tt, lebo nevidela srdiečko. Naštastie ma v nemocke poslali domov s tym, tiez počkáme. A dnes ma môj maly 18 mesiacov, je zdravý a krásny;)

sunny170
2. aug 2014

Absolútne tých lekárov nechápem, do riti, ked si predstavím, kolko matiek šlo takýmto štýlom na zákrok a možno ani nemuseli!!!! Kurva, ti my na koniku to vieme a oni nie?? Je mi smutno z toho.

janais3
2. aug 2014

@tinka526 určite to neni normálne takto ťa vystrašiť a pritom si neni istý na 100 %, ale deje sa to bohužial. viem, že si vystrašená, ale skús veriť, že to bude dobré a nemyslieť na to čo povedal nejaký debil s titulom Dr. ja mam za sebou 3x MA v 1 trimestry, vždy to začalo spontánne až na tretí krát, tiež sa dr, rozhodol že treba zákrok. keď som potom zmenila doktora tretí krát a zostala som tehotná po 4x hneď som letela doktorovi, mohla som byť tiež v 6tt a nič, srdiečko nebilo, videl len gestačný vačok. to bolo 19.12. a povedal, aby som sa mu prišla na silvestra ukázať. boli to najhoršie dva týždne čakania, ale vtedy som počula biť srdiečko a na ten zvuk nezabudnem do konca svojho života. slzy sa mi kotúlali po tvári od šťastia. takže sa nevzdávaj a ver. veľmi ti držím palce a prajem všetko dobrééé 🙂 🙂 🙂

tinka526
autor
4. aug 2014

Babulky moje, zajtra idem k druhej doktorke tak držte palceky...aj keď na najhoršie pripravená som, stále dufam....aaaach som nervózna to čakanie je strašne...☹

sunny170
4. aug 2014

@tinka526 aj ked este nebude nic počuť, tak vydrž fakt do toho 8-9 tt aspon. Ak tu píšeš, ze si v 4tt, fakt este nemusí byt nic vidieť. Ja som ležala v nemocke a každý den chodila na USg až jedného dňa bilo! A bola som v takom 7tt

tinka526
autor
4. aug 2014

@sunny170 no to ze v kolkatom tt som mi tu píše priblizne keďže moj doktor je expert...a ja som to mala celé posunuté posledný deň menstruacie som mala 30 mája a podľa veľkosti malickeho a hcg v krvi som na začiatku 7 tt..ale určite počkám..

sunny170
4. aug 2014

@tinka526 ja ti držím palce!!

rokkisu
4. aug 2014

6tt je urcite skoro. Nam bolo vidiet srdiecko az v 8tt. Doma mame uz dvoch chlapcov, ale tiez sme si presli zhruba pred rokom kyretom. Ak by to snad nevyslo,echcem ta znepokojovat, skuste opat po prvej menstruacii.nazory su rozne. Ja som sa drzala toho,ze do troch mesiacov od cistenia, je najvacsia pravdepodobnost otehotniet. Tak mi povedal moj lekar. Vravel ked nebudu problemy pri prvej menstruacii od kyretu tak mame skusit. A podarilo sa. Odvovodnil to tym, ze vtedy su steny maternice najviac prekrvene a po kyrete nie je stena uplne hladka a preto ma vajicko vacsiu sancu sa zachytit. Dosslova ho citujem: "maternica je tak pripravena, ako keby ste pohnojili pole." drzim palce aby si sa coskoro mohla tesit z maleho chrustika.

tinka526
autor
5. aug 2014

Tak baby dnes som bola u druhého doktora a potvrdil že dieťatko sa nevyvija...takže v ak sa do pondelka nevycistim sama musím ísť na zákrok...Bohužiaľ možno ďalší pokus výjde...

miminka89
5. aug 2014

@tinka526 to ma veľmi mrzí :( ach... Ale hlavu hore, bude dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre