Môžem užiť Paralen v 9. týždni?

modrinka_
27. dec 2014

Som na konci 9tyzdna chcen sa opýtať či si môžem dať paralen či to nejako neuškodí mimču... Trápi ma zapchaty nos bolesť hrdla

miku1
27. dec 2014

@modrinka_ Môžeš 🙂

pribinak
27. dec 2014

Na zapchaty nos a bolest hrdla si daj nieco ine, paralen je skor od teploty, na hrdlo aj nos mas mrte inych veci

nanervy_2
27. dec 2014

paralen si daj ked budes mat teploty.. radsej daj na stare dobre veci ako zazvor, med, cesnak, kloktaj repikovy caj, do nosa mozes tie spreje s morskou solou.. na hrdlo je dobra aj harmancekova tinktura... no proste mas kopec moznosti z prirody, chemiu si setri ked bude ozaj zle 😎

jana_eyre
27. dec 2014

@modrinka_ paralen mozes kludne v celom tehotenstve - najvyssia denna davka pre tehotnu je 1000mg za 24h.. paralen si skor davaj pri teplote, alebo bolesti hlavy, na bolest hrdla by som skusila nieco ine.. tehotna moze napr. septisan - ten pomahal mne.. no a na upchaty nos skus vincentku - je taky spray, tiez mi pomahal..

iwesska
27. dec 2014

Na to, co ti je, sa Paralen nedava a uz duplom v 1.trimestri. Mne ho ani v 12tt nechceli v lekarni predat, ze kym nemam viac ako 38,5 , nech sa mi vyhybam.

janinah
27. dec 2014

som zdravotník a liekom som sa celé teh. vyhýbala ako čert krížu,nikdy nevieš......a lekári v mojej rodine ma doslova v tomto strážili-žiadne lieky!...na tvoje problémy sú celkom dobre pôsobiace babské "lieky"

liz_lemon
27. dec 2014

Parelen predsa nie je na hrdlo, ani upchaty nos

sun123
27. dec 2014

paracetamol je kontraindikovany v prvom trimestri,cize neodporucam...na hrdlo septisan,bioparox,kloktat solou..nos,vitamin c,pinosol,solne roztoky..

misiakovci
6. dec 2018

@modrinka_ zázvor, čaje, med, naparovanie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre