Môžem užívať Panadol počas tehotenstva?

lilla23
16. nov 2021

Chcela by som radu ze ci si môžem uzivat panadol v tehotenstve, som v 10 tyzdni. Začalo ma bolieť zub a paralen nezabera. Poradte mi. Ďakujem

lenicka777
16. nov 2021

@lilla23 panadol určite nie môže sa len paralen :( nechceš ísť radšej k zubárovi?

lilla23
autor
16. nov 2021

@lenicka777 hát neviem, ale ani zubár mi nemôže dat nic ked mi bude robiť zub keď som tehotná

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi16
16. nov 2021

@lilla23 dá ti v pohode lokálku, daj si zub do poriadku, aby si sa netrápila v bolesti. Ja som šla pre istotu na druhú preventívku, keďže v tehotenstve máme na to nárok a dobre som spravila. Dala som si do poriadku problémové zuby teraz ešte pred pôrodom. Potom na to nebude toľko času.,

yanni
16. nov 2021

@lenicka777 ty si ina srandistka. ked nevies, tak nedavaj "rady". Vzdy ide o ucinnu latku: Panadol a paralen je stale ta ista ucinna latka. Paracetamol. A paracetamol sa v tehu moze. neodporuca sa ibuprofen.

yanni
16. nov 2021

@lilla23 Ale jasne, ze ti moze zubar dat aj nieco proti bolesti. Dokonca je lepsie ist s bolavym zubom k zubarovi (aj pocas tehu) ako sa trapit neviem ako dlho a pchat do seba mnozstvo liekov. Z nejakeho dovodu ta ten zub boli, tak si to daj osetrit.

cariad
16. nov 2021

@lilla23
Jasnačka že môžeš!!! Ale aj tak ti nepomôže keď ti paralen nezaberá. Je to totižto to iste = paracetamol.

lilla23
autor
16. nov 2021

Ďakujem všetkým za rady, iba preto lebo som pocula ze pocas tehu ti zubar nedá nic ked ti bude robiť zub. Ale ak dá normálne tak pôjdem

lenicka777
16. nov 2021

@yanni tak mne moj gynekológ zakázal panadol tak asi nie som srandistka inak by skm to nepísala vieš?

pandorra
16. nov 2021

@lilla23 teraz som bola na zakrok u stomatologa. Cakala som do druheho trimestra a jasne, ze mi dal injekciu, len bola slabsia. Tie, ktore su vhodne pre ludi s kardio ochoreniami alebo ich beru alergici.

nevenka
16. nov 2021

@lenicka777 preco nie? Vsak obycajny Panadol je to iste, co Paralen s ucinnou latkou paracetamol a sila 500 mg...🤔
@lilla23 no ak Ti nezabera Paralen, tak Panadol nezaberie tiez podla mna. Na toto su najlepsie ine lieky, ktore sa teda povacsine nekozu v tehotenstve 😔

nevenka
16. nov 2021

No nemoze sa napriklad Panadol Ultra Rapide, obsahuje toto: kofeín, paracetamol, kodeíniumfosfát hemihydrát...
Ale pokial je to obycajny, kde ucinna latka je cisty paracetamol, tak to by som vobec neriesila. Len horsie je, ze autorka dufa, ze jej zaberie, ale kedze je to to iste, co Paralen, tak asi nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre