Mykóza v tehotenstve

mmama
20. feb 2021

Tehulky trapila niektoru neustala mykoza pocas tehotenstva?ako ste to riesili?uz som z toho nervozna.Dakujem

zuzka251
20. feb 2021

@mmama canesten a ak nezaberalo, tak gynekolog.

mmama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
20. feb 2021

@mmama mne pomohli zarabane čipky borax glycerol. Dovtedy sa mi to stale vracalo od začiatku tehu az cca do 3.mesiaca kym mi Dr.nepodaril toto.

mmama
autor
20. feb 2021

@nikpa a po tych cipkach sa ti to uz nevratilo?ja uz som mala cipky ,krem od gyn ale vzdy sa mi to po par dnoch vrati.A to dodrzujem hygienu,pouzivam intimny gel ,sladke nejem.

nikpa
20. feb 2021

@mmama nie, praveze po tomto sa mi to uz nevrátilo ako po jedinom

simonka1161
20. feb 2021

Jednoznačne mne pomohlo gynazol 3ni a je to preč odporúčam viem čo teraz prežívate je to strašne

mmama
autor
20. feb 2021

@simonka1161 ved to, je to neprijemne.obcas som to mavala ale ako som tehu tak stale :(

junovedievca
20. feb 2021

Tiez sa s tym trapim ale zatial nic nepomohlo :(

mmama
autor
20. feb 2021

@junovedievca tiez to mate pocas tehu take intenzivne?

stanulienkat
20. feb 2021

@mmama muz je prelieceny?

mmama
autor
20. feb 2021

@stanulienkat s tym od vtedy nemam styk.Cize z jeho strany to nieje.

stanulienkat
20. feb 2021

@mmama tak prasok,avivaz,prilisne mydlenie..... Rozhodne to liec cez lekara ked si tehotna a nepouzivaj babske recepty,aby si neuskodila babu.

junovedievca
20. feb 2021

@mmama hej v kuse to mam a to uz 2x mi naordinoval mqcmiror vaginalne gulicky :(. Aj stravu som uz zmenila a nic

lulka321
20. feb 2021

Mne dr keď som bola tehotná odporučil multigyn actigel a nedám naň dopustiť. Za dva dni som mala po probléme a do pôrodu už nebolo po mykóze ani stopy. A samozrejme mi zakázali jesť sladké, čo bolo pre mňa najťažšie 🙈🙈🙈

martina123s
29. mar 2022

@mmama ahoj, pomohlo ti nieco? Ja sa trapim od zaciatku tehu…nic nezabera, teraz som 16 tt 😔 uz som zufala…nejem sladke, som na pnk tak nenosim nohavicky, no proste vsetko co sa da a aj tak nic nepomaha, ani macmiror nezabral 😔

janezz
29. mar 2022

Ja som mala od začiatku v 1.tehu až do konca. Sex sme mali zakázaný, keďže som mala rizikové. Preliečila som a za 2 dni bola naspäť, Dr skúšal všetko čo som mohla, ale nezaberalo nič.

martina123s
29. mar 2022

@janezz no to asi caka aj mna cele tehotenstvo, len sa bojim aby to nemalo nejaky negativny vplyv 🙉

janezz
29. mar 2022

@martina123s v 2.hom tehu som užívala Progestanelle a nemala som, možno to bolo aj vďaka tomu. Mala som ale zasa iné problémy a komplikácie, aby mi nebolo ľúto 🤦‍♀️🙈 čo sa týka mykozy, najlepšie sa spýtať Dr ale myslím, že by to nemalo nejako ohrozovať bábo.

linetka123
29. mar 2022

@mmama Ja som tiež mala mykózy celé tehotenstvo. Nič nezaberalo, až pôrod 😁 Teraz som druhýkrát tehotná a nie je to také hrozné. A dnes mi gynekologička poradila probiotiká Gynophilus. Berú sa raz za štyri dni, potom tuším raz za týždeň a pôsobia dlhodobo. Ešte som ale dnes len kúpila, takže ešte nevyskusane.

andyka105
13. apr 2022

@linetka123 ahoj, prosim ta uz mas vyskusane tie probiotika? Zabrali?

linetka123
13. apr 2022

@andyka105 Ahoj. Akurát dnes beriem tretiu. No, čo ja viem? Asi je krátko hovoriť. Celkovo teraz až tak kvasinky nemám. Tak možno je to aj tým 😉. Asi treba odskúšať. Má to výhody, netreba každý deň dávať.

martina123s
14. apr 2022

@andyka105 tak mne nakoniec zabral ten macmiror 6tbl. a probiotika gynimun intim care 😉

andyka105
14. apr 2022

@martina123s no ja tym ze som v I. Trimestri tak lekar vravel ze lieky da az od II. Trimestra tak skusam daco volnopredajne lebo teda toho vytoku je neurekom a je mega neprijemny.

martina123s
14. apr 2022

@andyka105 v prvom trimestri mozes canesten zvonku krem a nystatin galvex cipky ale tie su na predpis

andyka105
14. apr 2022

@martina123s v lekarni mi dali tieto probiotika tak zatial skusim tieto a potom uvidime 🤷‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre