Nespavosť v tehotenstve

nikasekese
5. jún 2022

Ahojte. Od 20.tt som začala mat problémy so spánkom. Spím trhane, stále sa budím, pripadne neviem vôbec zaspať. Vyskúšala som všetky možné babské recepty, nič nezaberá. Skúsila som fyzickú aktivitu, jogu, nič nerobenie, spanok cez deň. NIČ nezabralo! Viem, že je to v tehu normálne, len hľadám trosku upokojenia a podpory od niekoho kto si tým prešiel/prechádza. V noci mám pocit, ze som na všetko sama, pretože dcérka ak muž spia, avšak to sú len moje domnienky 😔 tuto noc som prebdela celu, niekedy mam pocit, ze to ďalej už nezvládnem… nájde sa niekto kto má povzbudí? Pripadne mi poradí čo ešte robiť 😔

vladkototh
5. jún 2022

@nikasekese Musíš mať pozitívnu myseľ všetko zohráva len tvoja myseľ keď nevieš späť tak si čítaj knihu alebo napr niečo študuj na nete v tehotenstve je to normálne všetko robia hormóny prešla som si tým tak držím palce nech to zvládneš

andreatytler
5. jún 2022

@nikasekese Zevraj to ta matka priroda pripravuje na prve mesiace po narodeni babatka, ale to ty urcite poznas, kedze uz dieta mas.
Mala som to tak isto ale koli bolestiam brbta. Druhu polovicu tehotenstva som spavala 4 hodinny denne. Presuvala som sa 3x za noc aby som aspon nieco pospala.
Ja som sa snazila ignorovat vacsinu svojich negativnych myslienok a nalad, lebo som vedela ze su nafuknute hormonami. Proste neodrazaju realitu a tak ich netreba brat az tak vazne. Poradim to iste, ked pridu na teba stiesnene myslienky, poved si ze ich nebudes pocuvat.

nikasekese
autor
5. jún 2022

@vladkototh týmto sa ukludnujem aj ja, že sú to len hormóny. Uz som prečítala za ten čas tri knihy, mne sa začne driemať, ale akonáhle knihu odložím som čulá 😔

@andreatytler Prvé tehotenstvo bolo bezproblémové, toto druhé je kvôli nespavosti hrôza 😔 potom ti to prešlo?

andreatytler
5. jún 2022

@nikasekese No bolesti chrbta po porode presli, ale stale som spavala malo, vsak vies ake su prve mesiace s babom... potom zacal k synovi vstavat v noci muz a ja uz nemam problem zaspat ani posediacky rozpravajuc so synom, alebo pocas pracovnej porady. Este ze to druhe je cez vidio a tak sa utesujem ze si to nevsimnu.

mata0076
5. jún 2022

@nikasekese ahoj tiez si tym prechadzam, ked si dam vecer maly pohar pivka do 1,5 - 2 deci spim ako babo 😆 minule som si povedala ze konecne po 10 dnoch som sa vyspala a bola som kludna ani na zachod som nebehala. Take veci ako kamilkovy caj, teple mlieko pred spanim nic mi nezabera.

nikasekese
autor
5. jún 2022

@andreatytler joj dúfam že mi to tiež prejde, už ani nedúfam že to bude skôr ako po pôrode 😔

nikasekese
autor
5. jún 2022

@mata0076 ahoj a si tehu?

mata0076
5. jún 2022

@nikasekese ano teraz v 35 tt, aj teraz na cez vikend som si dala capovane pivko (maly pohar) a super som spala asi na nejak uvolnuje 😂 ale pytala som sa aj znamej, tiez je tehotna a lekarka, ze kludne si mozem dat 1 pivo, ze tam je mnozstvo alkoholu. Ja mam problem ze aj idem spat unavena ako kon a neviem zaspat ale mam pocit ze je to uz lepsie posledne tyzdne takze mozno sa ti to zlepsi.

nikasekese
autor
5. jún 2022

@mata0076 kiežby🙏🙏 ďakujem za podporu. Asi si normálne dnes to pivo dám! 🤣 to si dávaš pred spaním?

mata0076
5. jún 2022

@nikasekese ano vecer, vies ako spytam sa manzela ci si neda pivko a odlejem si od neho, jasne ze raz za cas 😆

nikasekese
autor
6. jún 2022

@mata0076 už to máš zachvilu za sebou 🙂 ja by som to už tiež brala 🙈

andreatytler
6. jún 2022

@nikasekese Prosim nepi pivo. Je to velmi zly napad.
Jednak je alkohol nebezpecny pre tvoje dieta a jednak je alkohol droga. Nikdy nepouzivaj alkohol v tazkych chvilach na ulavu. Presne tak vznika zavislost. Zacnes s jednym malym poharokom raz za cas...

nikasekese
autor
6. jún 2022

@andreatytler kdeže, dala som si nealko radler, mne sa celkovo po alkohole veľmi zle spí mimo tehu, takže to nechcem riskovať ani teraz 🙂

petkasaurus
6. jún 2022

@nikasekese ked nemozes spat, mysli na nieco pekne a uvedom si, ze aj ked to nie je plnohodnotný spanok, je to tiez forma odpocinku. Mozno je to ciastocne podvedome aj z psychiky uz..

nikasekese
autor
6. jún 2022

@petkasaurus je to možné. Nikdy som nemala problém so spánkom

maminkapb
21. aug 2022

@nikasekese ahoj, ako. Si napredovala s tym spankom, ja som este len v 7tt,ale je to des 😭

nikasekese
autor
21. aug 2022

@maminkapb joj moja silno držím palce, trvalo mi to až do pôrodu. Porodila som v pondelok a včera bola prvá noc co som celkom spala v rámci možnosti pri bábätku…

maminkapb
21. aug 2022

@nikasekese gratulujem, vela zdravicka prajem.

nikasekese
autor
21. aug 2022

@maminkapb ďakujem želám ti pevne nervy ono to prejde, ja som dokonca noc pred pôrodom komplet celu prebdela aj tak som našla silu porodiť 🙂

maminkapb
22. aug 2022

@nikasekese ked ja uz neviem co so sebou, aj sa snazim vecer ukludnit, ale ono to nejde a len sa prehadzujem stale a nespim skoro vobec, dokonca mam pocit, ze som stale hore aj ked sa mi cosi prisnije, rozmyslam ze by som asi vyhladala nejaku pomoc, lebo sa zblaznim, bola som aj u obvodnej dnes mi brala krv, zajtra maju byt vysledky, ale podla mna to uz ma psychicky charakter a obvodna, ze mi ziadne lieky na spanie dat nemoze ked som tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre