Nízko položená placenta v 13. týždni

timea397
21. jún 2022

Ahojte baby, chcem sa vás spýtať mala niektorá z vás tento problém ? Dnes mi to oznámila doktorka s tým že sa tým vôbec nemám stresovať lebo že placenta sa tak do 2 týždňom zvykne vytiahnuť a k tomu že nemám dvíhať ťažké veci a žiaden pohlavný styk …Ale naozaj iba toto stačí ?

paulahr
21. jún 2022

@timea397 ahoj, mala som rovnaký problém, placenta mi siahala až po bránku. Nedvíhala som ťažké veci, žiaden sex (ani orgazmus keďže spôsobuje sťahy maternice) a teraz som v 22tt a placenta sa mi pekne vytiahla hore ako rástla maternica 🙂

emalka
21. jún 2022

Ma pravdu, placenta dost "cestuje po maternici" pocas rastu a nizka poloha sa zvykne sama skorigovat. Kym sa tak stane tak si treba dat pozor podla jej rad.

sojorez
21. jún 2022

Budes chodit na kontroly, povie Ti. Ja som mala v 23.tyzdni placentu praeviu + hematom, kludovy rezim a rodila som normalne v 40.tyzdni.

vedvieskto
21. jún 2022

@timea397 v nízkych týždňoch bývajú placenty cez krčky, ale keď nemáš príznaky ako špinenie môžeš mat aj styk, po 30.tt sa dá určiť až či sa jedna o placentu preaviu alebo nie, lebo placenta je bud na prednej alebo zadnej stene tak sa to vytiahne vyssie, aj nízko nasadajuca placenta sa dá porodiť spontánne, len centrálna preavia je indikácia na cisársky rez

kiki68
21. jún 2022

@timea397 ja som mala a je to bezny nalez, od 20tt to musi byt lepsie. U mna az 26tt sa vytiahla trosku.

veronika946
21. jún 2022

V 13tt sa ešte nedá dobre hodnotiť umiestnenie placenty, pokrýva ešte veľkú časť maternice, veľmi pravdepodobne sa vytiahne hore. Nestresuj sa zbytočne 🍀

maybe888
21. jún 2022

@timea397 ja som mala to iste v 13 tyzdni, nizko polozena placenta, ale lekarka mi nezakazala ani sex, ani neodporucila setrenie, len povedala, ze je to bezne…dcerka je bez problemov na svete

lejluska
21. jún 2022

Myslím, že ty sa ešte nemusíš stresovať, iba dodržiavať, čo ti povedala dr.v takom týždni ako aj baby vyššie píšu sa ešte nedá s istotou hodnotiť umiestenie placenty takže tebe sa môže pokojne vytiahnuť 🙂
Mne v 20tt na morfologickom sone zistili placentu preavia centralis....mne sa už ale placenta nevytiahla...
Držím palce ❤️ nech je u teba všetko v najlepšom poriadku 🙂🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre