O 2 týždne menšie dieťa

beata110
27. mar 2024

Maminky prosim o skusenosti.🙏 v 20tt mi grochal povedal ze mam o tyzden mensie dieta ako podla poslednej ms. Co je je ok. Ale dnes mi moj gynekolog povedal, ze mam o 2 tyzdne mensie dieta mala by som byt 28tt a som 26tt co uz nieje ok. Povedal ze ma chce vidiet o 2 tyzdne ak to nedobehne tak ma posle do nemocnice na infuzie. Pribrala som cele tehu zatial 4kg. Moje prve dieta malo pri narodeni 2400g takze bolo tiez mensie. Prosim poradte mi co by som mala jest popripade ake vitaminy aby mi mala narastla🙏 alebo ak ste mala podobnu skusenost tak ako ste to mali vy. Momentalne uzivam ladyvita2.

nika11103
27. mar 2024

Ahoj ja napíšem iba názor ako obyčajný človek nevzdelaný medicínsky takze nemusí byt pravdivý , ale za mna dva týždne v takejto tehotnosti je fakt taký rozdiel ? Pamätám si keď ja som bola tehotná a ako tie čísla skákali, jeden ultrazvuk to sedelo presne , druhý bola o týždeň menšia, tretí o týždeň väčšia . Nikdy sa nikto nad tým nepozastavil a to má videlo veľa lekárov , aj genetika nepusti, ak si drobná a muž neni obor tak ani malé nebude valibuk, no neviem , podľa mna dva týždne hore dole už v 28 tt je zanedbateľne , ale opravte má baby ak sa mýlim . Držím moc palce podľa mna bude všetko v poriadku , vieš aj tie merania nemusia byt úplne presne , tam 2 mm odchýlka porobi veľký rozdiel

deti95060810
27. mar 2024

@nika11103 to len strašia ženy...
aj mne povedali raz menšie o týždeň ,potom zas väčšie... našťastie ja som si z toho nerobila vôbec nič - jedným uchom dnu , druhým von...

marianarem
27. mar 2024

@beata110 Ja si tiez myslim, ze to nie je nejake dramaticke. Ved deti sa rodia rozne velke. Len v mojom blizkom okoli, co si pamatam miery, boli rozmery donosenych deti: hmotnost tak 2800-4500g a vyska 48-59cm. A vsetko to boli nornalne zdrave deti.

beata110
autor
27. mar 2024

@nika11103
@deti95060810 bodaj by ste mali pravdu🙏 kazdopadne tie 2 tyzdne do dalsieho sona budu hrozne. A chcela by som nieco preto urobit a uzivat co by pomohlo na podporu vyvoja ak je nieco take co by pomohlo

dzejsik
27. mar 2024

@beata110 v niektorych diskusiach zeny pisali ze im lekari posledne tyzdne kazali vysadit tehu vitaminy typu Femibion, lebo ze babo je uz privelke odhadovanou vahou, ze aby nerodili potom viac ako 4kilove … ci ozaj to bolo z tych vitaminov posudit neviem, ale nic nimi nepokazis ak uz ich nahodou neberies

guudy
27. mar 2024

@beata110 chyba merania🤷🏼‍♀️

michaela329
27. mar 2024

@guudy Grochal má až desivo presné meranie. U mňa išlo o dni a meral to presne.
@beata110 niekedy to bábätko dobehne neskôr, moja sesternica tak mala stále malého syna a nakoniec rodila 4.5 kg bábo. Skús sa upokojiť, dobre sa stravovať a uviio 2 týždne 🍀

guudy
27. mar 2024

@michaela329 druhe meranie, kde je dieta mensie o 2 t jej nerobil Grochal, ale jej gynekolog. Treba poriadne citat ;)

anketkarka
27. mar 2024

To nič. Oni si urobia svoje merania a keď má dieťa malých rodičov, tak nemôže byť veľké. Vitamínmi nič nepokazíš, tak ich skús tie dva týždne pekne papkať, aby bábo malo dosť potrebných látok na stavbu telíčka. Keď prvé dieťa bolo maličké isto vieš, že to nie je nič zlé. Držím palce a určite bude všetko ok. Dobrého veľa nenarastie 😉

marhulka13
27. mar 2024

@beata110 tento problém som mala aj ja, v prvom tehotenstve som stresovala, no syn sa narodil maličký ale zdravý. V druhom ma zase plasili ako dcéra zaostáva no už som bola pokojnejšia. Vážila ešte menej, než syn, no tiež úplne zdravá. Teraz majú 13 a 10, dcéra je stále drobnucka, no chvalabohu stále zdrava

maryetta
27. mar 2024

Ja som mala pri prvom. Termin podla ms a podla urz takmer 3 tyzdne rozdiel. Teda viac ako 2to bolo isto.
Maly sa narodil presne na datum podla utz. A mal 3200.
Ono tie merania nie vzdy su uplne presne. Grochal je ozaj spicka. Ked by som sa isla k nemu pozriet. Nech skusi porovnat tie merania.

beata110
autor
28. mar 2024

@anketkarka
@marhulka13
@maryetta dakujem za skusenosti a za podporu. Asi mi nic ine neostava len sa modlit aby o 2tyzdne ten velkostny rozdiel nebol este väcsi🙏 meral jej hlavicku a stehennu kost o vahe mi nehovoril nic tak neviem😔

syslik81
28. mar 2024

moja mala kazdy tyzden inaksiu velkost ..tiez podla ich oprepoctov bola mala .. a ked sa narodila bola naozaj mala - ved po mne ... ale uplne zdrava .. stale je krpec vyhudnuty a to ma uz skoro 10 rokov ... hold deti nerastu podla tabuliek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre