Odlúčenie kúska placenty a krvácanie v 13. týždni

ivankamaminka
17. mar 2021

Ahojte mamičky a tehuľky, snáď mi pomôžete, dnes som začala krvácať, utekala som k dr, ten povedal že sa mi kúsok placenty odlepil od maternice a preto som krvacala, kým som za hodinu prišla k nemu krvácanie ustalo, ostalo len špinenie. Bábätko je vraj nateraz v poriadku, mam bolesti v podbrušku. Ihneď na vypísal na PN s tým, že by ma aj poslal do nemocnice ak by nebola epidémia ale ze sa mu všetky pacientky nakazili koronou keď tam dlho ležali. Tak mam radšej dodržiavať nemocničný režim doma a to nevstavať z postele. Mate niektorá s tým skúsenosti? Ako ste to zvládli, ako prebiehalo tehotenstvo?

cookie29
17. mar 2021

hlavne kludovy rezim, aby sa placenta dalej neodlucovala. Dal Ti aj nejaku liecbu? Aspon ascorutin na posilnenie ciev? Drzim palceky

mariska1989
17. mar 2021

Len dodržuj čo ti dr kázal a ešte viac ak dal lieky tak ich ber .nerob fakt nič ak nechceš až sa neodluči placenta aby si o to neprišla .hlavne to aspoň dotahnut do 24 potom už vedia bábo zachrániť do vtedy nie .takže ležať, ležať, ležať

ivankamaminka
autor
17. mar 2021

@cookie29 ahoj áno mám predpísaný ascorutin, duohanston a dicynone 500, už ležím v posteli, len som chcela vediet ako také mamičky dopadli, snažím sa myslieť pozitívne že to s mojim chlapcekom dotiahneme do konca

e1i
17. mar 2021

@ivankamaminka mne sa zacala odlucovat v 29tt a dopadlo to porodom,akutna sekcia este v ten den. drzim palce aby ste to dotiahli aspon cez hranicu 24tt.

paulushka
18. mar 2021

Mám s tým skúsenosť.. Prvé dieťa som porodila v 28.tt koli odlúpeniu placenty. Teraz čakám 2 bábätko a som v 16. tt. V 13.tt dom tiež začala trošku krvácať. Mám problém s vysokým tlakom a to bol aj pravdepodobne dôvod prvého pôrodu v tak skorom tt. Momentálne mi predpísali depegyt, duphaston a dycinone na tlak a na zrážnlivosť krvi. Naordinovali kľudový režim a merať si tlak. Na to všetko som pred pár dňami dostala covid takže nie je to bohviečo ale zatiaľ to zvládam.. Museli mi však odložiť prehliadky u gynekológa na ktorej som bola naposledy pred 5 týždňami. Takže nebojte sa ste na tom ešte v pohode.. Odporučila by som kľudový režim a naozaj si merať občas tlak lebo ževraj veľmi často sa odlúči placenta koli tomu. Držím Vám palce.

ivankamaminka
autor
19. mar 2021

@paulushka ďakujem pekne za tvoju skúsenosť, mam kľudový režim, cely deň ležím v posteli. Dúfam, ze sa z toho dostaneš a covid prejde bez problémov. Veľmi so sa zľakla keďže som v takom skorom týždni a na googli žiadne informácie. Ležím doma lebo v nemocnici sa vraj najskôr nakazím a ani psychike to nepomôže. Pri prvom bábätku keďže si rodila v 28tt, mala si už skôr túto diagnózu, či tak náhle? A ty a bábätko ste sa ako dlho zotavovali? Verím, že obe to dotiahneme do úspešného konca bez väčších problémov.

paulushka
19. mar 2021

@ivankamaminka no ja by som tiež do nemocnice nešla ležať pokiaľ by som naozaj nemusela.. Určite je tam väčšie riziko nakazenia i keď vidíš tiež som doma v kludovom režime a nakazila som sa od dcéry ktorá to doniesla zo školy... No dúfam aj ja, že to prežijeme bez ujmy a hlavne ze triplle test bude v poriadku a covid nenarobil babatku pri vývoji zle...
Pri prvom bábätku som nemala žiadne diagnózy... Zistila som, že som tehotná v 20. tt (menzes som mala do 15 tt ako pred otehotnením) takže som ani nemala ako vedieť, ze krvácam koli placente alebo niečomu co ma súvis s tehotenstvom) ..
Pár dní pred tým ako som doma začala krvácať a následne sekciou porodila som bola v poradni a všetko bolo v poriadku... Tak neviem čo bolo naozaj príčinou ale je pravda že som nemala takýto kludovy režim ako teraz a mala som 2 práce.. Momentálne sa internista a gynekológ môžu iba domnievať že to bolo koli tlaku čo môže a nemusí byť tak no viem, že či sa mi to páči alebo nie tentokrát to určite tak nepodcením a budem doma oddychovať a starať sa o to aby som to úspešne dotiahla do 40 tt lebo po psychickej stránke to bolo ťažké.. Malá sa mi narodila s váhou 1020g a mala 37 cm... V nemocnici strávila 2 mes. z toho mesiac v inkubátore a prvýkrát som si ju chytila do náručia až keď ju z neho vybrali. Domov som si ju zobrala keď mala 2300g čo je stále oproti normálne narodením deťom málinko.. Ale vďaka pánu Bohu nič jej nie je, žiadne postihnutia ani nič, všetci lekári mi vravia že som vyhrala športku že je zdravá. Dúfam len, že to dopadne rovnako dobre aj teraz 🙂 prajem príjemný zvyšok tehotenstva aj vám i keď ležať stále nie je sranda ale ako sa hovorí :" Čo mamy neurobia pre svoje deti".... 😉

ivankamaminka
autor
20. mar 2021

@paulushka ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová, verím že obe budeme v poriadku 😉🙂

monika5481
30. aug 2021

@ivankamaminka Ak by niekomu pomohli posuniem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre