Opuchy nôh a rúk posledný mesiac tehotenstva

mia885
20. aug 2013

Ahojte mamicky, prosim poradte co na opuchnute ruky a nohy, moje prsty na rukach a nohach su obrovske neviem co s tym, velmi mi opuchaju..dakujem za kazdu radu.

liz_lemon
20. aug 2013

@mia885 asi ti nepomoze nic, musis uz len nejako vydrzat, a cakaj ze to nezmizne ani hned po porode, mne to zmizlo asi po 2 tyzdnoch

dankako
20. aug 2013

@mia885 ak mas dobry tlak a nemas bielkovinu v moci, tak je to OK, v opacnom pripade by mohlo isto o preeklampsiu. Inak skus nohy vykladat alebo sem-tam ovlazit studensou vodu.

janulina.k
20. aug 2013

nechcem strasit, ale ja som mala to iste a nakoniec preeklampsiu :/ zdrziavala sa voda v tele, tlak mi zacal velmi stupat a nakoniec to skoncilo akutnym cisarskym. bola som v 34tt. drzim palce, aby to nebolo nic vazne! a inak, do tyzdna mi vsetko odpuchlo

mia885
autor
20. aug 2013

Oh :( tak to neni nic moc toto

mirkatrencin
20. aug 2013

ááále zase netreba myslieť na to najhoršie hneď...ja som opuchla posledný mesiac asi...hlavne prsty na rukách a keď bolo moc teplo tak aj na nohách..a aj po pôrode som bola asi 5 dní...a teraz už dám aj prstene na ruku...to chce len vyčkať kým sa to zase ustáli v tele 🙂

crystal333
20. aug 2013

no ja som sa za posledny mesiac tak giganticky zvacsila ze som si ani botasky nedala na nohy, ked sa mi to aj s velkymi tazkostami podarilo , tak som zistila ze su mi snurky kratke😀 No ale za 5 dni v porodnici som nechala 13kg,teda tie posledne 3,5kg som si zobrala domov 😀

mery333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vilki
20. aug 2013

no ja som to tak tiez mala v 8 mesiaci mi začli opuchať hlavne nohy strašne a keď som išla mesiac pred termínom na poradňu a odmerali mi tlak tak som mala 220/180, hned si ma tam nechali a na druhy deň (to už mi dali milion infúzii) som išla na cisársky lebo pri takom tlaku ešte tlačiť...to by zle dopadlo, ale nechcem ťa strašiť, neviem či máš doma tlakomer, ak áno určite si meraj aspoň dva krát denne, alebo si od niekoho požičaj....držím palce a hlavne klud 😉

aristka
20. aug 2013

takto vyzeral posledný mesiac tehu aj u mňa ,presne čo opisuješ a nebol to ani krv tlak ani obličky ,ale už telu dochádzali sily a bolo to aj teplom...ak máš potrebu so odmeraj tlak či nie je niečo s ním ,moč máš sledovaný a si teraz sledovaná každý týždeň a ak sa ti nezdá navštív dr.,ale inak už vydrž....

lusia28
21. aug 2013

ja som na tom podobne,včera poradňa a už dnes idem na kozultáciu do nemocky....nohy takto opuchnuté,ruky našťastie nie ale mám v moči jeden krížik bielkoviny,tlak normálny aj prietoky su O.K. no doki ma radšej poslal nech sa na mňa pozrú.dúfam,že si ma tam nenechajú....ale radšej 10x zbytočne ako raz a neskoro,držím palce

mia885
autor
21. aug 2013

Ja idem tiez dnes na prietoky po tyzdni,tak dufam to bude ok uz, nechcem ist do nemocnice lezat. Drzim palce aj tebe dnes.

zuzika22
22. feb 2017

Prosím vás , chcem sa opýtať mám veľmi opuchnuté nohy, som v 36. TT , doktor mi nohy nikdy nepozerá , takéto ich mám už cca mesiac. Tlak mám dobrý aj moč, aj odbery . Baby má strašia že mám ísť k lekárovi, že zo mám moc zaliate, neodpuchaju vôbec, aj ráno sú take ☹

layla246
20. nov 2017

@zuzika22 mozem sa opytat ako ste dopadli? Lebo mam taky isty problem.

veronikamolcanova1
4. jan 2020

Ahojte mamičky a budúce mamičky 😊chcem sa poradiť, som už v 33tt a ako skoro každej budúcej mamičke aj mne opúchaju nohy lenže na ľavej nohe s vnútornej strany mám opuch výraznejší a väčší s porovnaním druhej nohy 🙄 bolí ma to už len na dotyk a do toho nepríjemne páli 🙄je to normálne ?? Vopred ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre