Ovčie kiahne a tehotenstvo

lukihomamina
7. máj 2015

Ahojte baby, chcem sa opytat, ci neviete ci su ovcie kiahne nebezpecne pre plod pokial som ja v detstve tuto chorobu prekonala. Dnes v kolektive, kde sa hrava moj syncek prepukli kiahne a jedna mamicka ma nastrasila, ze aj ked som ich ja mala, tak moze to byt nebezpecne pre plod...vraj mozem nakazit dieta cez seba...ale akosi take nic na nete necitam ...alebo tomu nerozumiem?? Prosim ak mate info, dajte vediet...lebo som sa dost zlakla a hlavne je vysoka pravdepodobnost, ze to asi dostane aj moj maly...takze sa kontaktu s chorobou asi nevyhnem...dakujem

sorciera24
7. máj 2015

@lukihomamina ja som bola v 5tom mesiaci, ked mal starsi syn kiahne....cize kontakt dennodenny 3 tyzdne a tiez som kiahne prekonala v detstve.......spomenula som to lekarke, ta ma ubezpecila, ze ak som prekonala je to v poriadku......ze nic nehrozi (aj ekd vraj su priapdy, ekdy ich prekona clovek 2krat....osobne nepoznam nikoho...a vraj vtedy, ak mal clovek slabsi priebeh).....moj muz ich v detstve nemal a aj tak ich od syna nedostal....ak vies, ze si ich prekonala, mala by si byt chranena.... bez toho, aby si ich prekonavala, plod nenakazis....

seahorse27
7. máj 2015

Velmi mám rada take premúdrelé ženské, co akurát vystresuju tehotnú...Neboj sa, nič ti nehrozi😉

jankamichelova
7. máj 2015

Neboj sa, máš imunitu, ked si ich už mala. To platí aj pre plod.Ja som bola v podobnej situácii. Keď som druhý krát otehotnela, dcéra dostala kiahne, takže dennodenny kontakt tam bol a následne po dcére ich dostal manžel.Tiež som mala stresy, ale lekár ma upokojil, ze nieje dôvod na strach. Jasne
Jasné, že všetko dobre dopadlo. Ťažké kľud, babetku nič nehrozi.

katarinamarkova
7. máj 2015

@lukihomamina mala som to presne rovnako - tehotna a starsi syn mal kiahne
detska dr. - ak som mala kiahne vsetko je OK, mam v tele protilatky co chrania aj dietatko
gynekolog - ak som mala v detsve kiahne vsetko je OK a nic nehrozi, lebo v tele su protilatky co chrania aj dietatko
- jedine na co mi doteraz nikto z nich nevie odpovedat, ci mi to miminko co bolo v brusku takto uz akoby prekonalo kiahne a bude do buducna voci nim odolne, alebo nie 🙂
ale uz ma skoro 4r. a v styku s kiahnami odvtedy bola viackrat - nedostala ich ani raz - tak usudzujem, ze asi si uz v brusku tu imunitu akosi vytvorila 🙂

beruska1311
7. máj 2015

Babatku nic v brusku nehrozi, ale novorodenec nesmie prist do kontaktu so starsim dietatkom, ak by starsi mal v tom case kiahne, pre novorodencov je to nebezpecne. Ziadnu imunitu v brusku si pred kiahnami nevytvaraju, to je blud. Treba byt v strehu 2 tyzdne pred porodom.

mapa
7. máj 2015

@katarinamarkova
@lukihomamina
ja som priamo ako tehotna prekonala kiahne v 22. tyzdni (v detstve, ani potom neskor som ich nedostala, aj ked som bola s nimi v kontakte, az v tehotenstve 😒 aj to neviem kde). Sice som si tyzden polezala na infekcnom, ale mali pomerne mierny priebeh. Chvala Bohu, dcerka sa narodila zdrava! Myslela som si, ze ziskala imunitu voci kiahnam, kedze ich prekonala prakticky so mnou, ale ako takmer 5 rocna ich dostala od mladsieho brata (ten mal priebeh uplne mierny, 2 dni teploty do 37,5 a asi 20 vyrazok- velmi jemnych). No ona sa vyhadzala uplne vsade, husto, horucky okolo 40ky sme zrazali 3 dni, velmi ju to svrbelo a ostali jej aj jazvicky. Takze kazdy organizmus je naozaj unikat, imunitu neziskala ani odo mna a musela si chorobkou prejst aj sama 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre