Paralen v 6. týždni na bolesť hlavy

15. sep 2023

Ahojte kočky, strašné ma bolí hlava, som v 6 týždni a dala som si dve paraleny s odstupom hodiny, je to veľmi zlé?

anavixy
15. sep 2023

Nie, nie je to vobec zle.

cookie29
15. sep 2023

dva paraleny. A je to zle, lebo ten odstup ma byt 4 hodiny. Je lepsie dat si celu davku (1000), max 4g za 24 hodin a minimalny odstup je teda 4hodiny. Ale paralen a tehotenstvo nie je problem, je to jeden z mala liekov, ktore sa v tehu mozu bez problemov.

P.S. Ten Paralen cize dva paraleny 🙂

cookie29
15. sep 2023

este ma napada, mas moznost si zmerat tlak? Niekedy v tehu sa meni, moze byt napriklad vyrazne nizsi, ci vyssi, co tiez moze sposobovat bolesti. Niekedy pri nizsom tlaku je slabsia kava topka

poppy22
15. sep 2023

ak si si dala 250-tak je to ok...aj 500 jednorazovo neublizia...ale neprehanaj to..paralen podporuje krvacanie...

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

@cookie29 *mi napadlo 😉

anavixy
15. sep 2023

@cookie29 odstup ma byt ale kvoli “predavkovaniu”, takze tym ze si to dala po hodine akurat akoby znizila ucinok, takze sice blbost, ale nic zle na tom stale nie je podla mna. Nie?

slavicek8
15. sep 2023

Skusim dať pár vecí na pravú mieru, paralen nepodporuje krvácanie a dávka 1000mg je vhodná pri váhe nad 60kg ako štandardná- lieky na bolesť/horúčku by mali byť podávané priamoúmerne hmotnosti pacienta. Krátkodobé podanie by nemalo spôsobovať ťažkosti, samozrejme, je vhodné primárne skúšať rôzne nefarmakologické spôsoby tlmenia bolesti. Ale ak nič nezaberá, radšej paralen ako sa trápiť 🙂

autor
15. sep 2023

Ďakujem vám veľmi pekne kocky ste zlaté 🙂

cookie29
16. sep 2023

@anavixy neviem zaťažuje to pečeň. Ale teda ono všetko je problematické ak to robíš pravidelne. Jednorazovo prejde.
@autorka moja osobná skúsenosť, pri bolestiach hlavy je lepšie dať hneď plnú dávku, aj keď si to určite myslela dobre. Potom tú bolesť “naháňaš” ale zriedkavo dohonis

anavixy
16. sep 2023

@cookie29 ano to ano ale v tomto pripade nie viac ako ked si to da naraz… a inak uplne suhlasim, radsej rovno dva nech to riadne zaberie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre