Piata choroba v tehotenstve

gdenka
29. feb 2024

Ahojte, chcem sa opýtať či máte skúsenosť s piatou chorobou v tehotenstve, či existuje fakt nejaké riziko že sa môže tehotná žena nakaziť alebo je to minimálne. Doktori to berú úplne v klude ako by sa nič nedeje ale ako čítam články na internete sú tu samé katastrofálne scenáre o tom. Neviem teda čo si myslieť, chcela som si dať vziať krv na protilátky ( či som to v detstve prekonala) ale doktor odmietol vraj sa mám iba sledovať. Máte s tým skúsenosť niekto? Boli ste v tehotenstve s nakazenou osobou a nakoniec sa nič nestalo? Ďakujem

paciko9
29. feb 2024

@gdenka kamoska to chytila od syna,zacala sa otvarat ale ustali to uplneho konca.

zuzana111984
29. feb 2024

Dcéra mala piatu chorobu, keď som bola asi v 6.mesiaci. Neviem, či som ju v detstve prekonala, v karte som nič o tom nenašla, mama si nepamätala, otec mi tvrdil, že som nikdy nebola taká vyhádzaná, že som to asi v detstve nemala. S dcérou som bola celú dobu v úzkom kontakte a nenakazila som sa.

gdenka
autor
29. feb 2024

@paciko9 a všetko bolo v poriadku? V akom týždni to ona dostala? Tak toto je ten lepší prípad že to zvládli do konca

gdenka
autor
29. feb 2024

@zuzana111984 tak super, asi si to pravdepodobne prekonala a ani možno o tom nevieš, neskúšala si si dávať urobiť protilátky ? Ja by som aj chcela ale nikto mi to nechce spraviť/ a nikde sa neviem ani dopátrať či som to mohla mat, v karte tiež nič, nemám sa ani koho opýtať keďže som už bez rodicov, tak ja som bola v kontakte iba s dieťaťom v jeden deň na oslave a o dva dni na to mu zistili že ma túto piatu chorobu ale rátam s tým že dcera ju dostane keďže sa s tým nakazeným dieťaťom hrala, ale rada by som bola keby som to nedostala ani ja samozrejme .

nikiki29
29. feb 2024

@gdenka ja som to dostala od syna v 6.mesiaci myslím… mala som mierne príznaky choroby a bábätko je ešte v bruchu, no všetko vyzerá ok. Nikto nič neriešil, kázali len nasadiť vitamíny 🤷🏻‍♀️

paciko9
1. mar 2024

@gdenka bola asi v siestom mesiaci, presne si uz nepamatam ale vsetko je v poriadku.

dher
21. apr 2024

@nikiki29 ahoj
Prosím ta, po akej dobe si mala príznaky? Ďakujem

nikiki29
21. apr 2024

@dher presne neviem ale viac ako 7 dní po synovi (možno okolo 10 dní) sa objavilo začervenanie líc a potom to už išlo postupne…

fenakova
30. máj 2024

@nikiki29 ahoj ako to dopadlo nakoniec bolo všetko v poriadku aj babo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre