Placenta praevia - centralis

bianka0111
8. nov 2013

ahojte, chcem sa spýtat, či Ste mali tiež placentu praevia centralis a do porodu sa Vám to upravilo? alebo Ste museli podstupit cisársky ? dakujem

slavka77
16. nov 2013

Ahoj bianka, je mám rovnaký problem,som v 31tt a mám nízko uloženú placentu preavia centralis, placenta prekrýva branku čo je najhoršia alternatíva. Lekár mi povedal, že cisarsky rez bude na 100%. Nič viac mi nepovedal, idem opať o 2 týždne na UZV. Trošku som sa pohrabala na nete a prečítala nejaké odborné články ale aj skusenosti iných mamičiek a zistila som že v idealnom prípade sa tehu ukončuje CR v 36-37tt, veľmi často sa to však komplikuje krvacaním, čo je indikacia na okamžitý CR.V lepšom prípade ak je čas a krvacanie nieje masívne podavaju sa infuzky na dozretie pľúc babatka a následne sa robí CR.
Kočky, ak s tým máte skusenosti prosím napíšte.

bianka0111
autor
6. mar 2014

@slavka77 ahoj Slavka, tak ako si dopadla Ty? ja som začala krvácat v 31tt a tehotenstvo mi veru museli ukončit...slečna sa narodila 24.12...krásny dátum, teraz sme už doma a užívame si krásu našej dcérky 😀 ....bolo to tažké, ale slečna je bojovníčka a všetko zvládla...so mnou to bolo horšie, ale tiež som tu a už na to nechcem spomínat, len si lásku z malou užívat 😀...dúfam, že u Vás je to všetko ok...

slavka77
6. mar 2014

ahoj Bianka,Teším sa s tebou že sa máte fajn.My sme dopadli uplne skvele. Vôbec som nekrvácala ani som neležala v nemocnici.Dotiahli sme to do 38tt, kedy mi plánovane ukončili tehotenstvo sekcoiu. Narodila sa mi zdravá dcérka 3110g a 52cm. Sekcia bola náročnejšia, masívne som krvácala a nesťahoval sa mi krčok maternice. Dostala som 3 insfúzky krvi. Pár dní som mala zlý krvný obraz, ale už je všetko ok a užívame si každodenné radosti a starosti 🙂

sinty123456
19. apr 2024

Ahojky žienky môžem sa opýtať,aká nemocnica je na placentu percretu najlepšia. Som 30+4 ležala som v Martinskej Univerzitnej 2 týždne,ale poslali ma na koncové pracovisko. Chcela by som sa teda poradiť baby. Mám veľmi veľký strach manžel obvoláva rôzne nemocnice no nevieme do akej kde majú najväčšie skúsenosti s týmto pretože vieme že tento typ placenty je na SK raritou. Mám ešte k tomu skrátený cervix no to by až tak nerobilo obavy ako tá placenta .. bábätko je vraj v poriadku podľa všetkých vyšetrení čo som veľmi rada .. mám 2 detičky ktoré má potrebuju, otehotnela som po dvojitej kyretazi pretože som mala cysty a toto bude môj 3 cisársky rez...určite ďakujem za rady od vás a budem si to veľmi ceniť baby ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre