Pozitívny streptokok v 37. týždni

tatiana234
13. sep 2023

Ahojte dnes mi doktorka oznámila ze som pozitívna na streptokoka. Som v 37 tt viete mi niekto kto s tým má skúsenosť poradiť čo to pre mňa a babo znamená? Ďakujem

palculienka40
13. sep 2023

@tatiana234 pred porodom dostanes infuzne atb. kvoli ochrane dietata pri prechode porodnymi cestami. Inac nic.

tatiana234
autor
13. sep 2023

@palculienka40 nevyvoláva sa porod alebo niečo podobné? Teda snáď len nebudem mat super rýchly porod

thereisabear
13. sep 2023

@tatiana234 že by si mala prísť včas do nemocnice, aby ti stihli dať atb.

anavixy
13. sep 2023

Nevyvolava sa porod kvoli streptokokovi. Min. 4h pred porodom by ti mali podat atb venozne, dietatu bude (malo by byt) skontrolovane CRP. Je to bezny nalez, pri atb profylaxii su rizika minimalne. Dolezite je ist do porodnice hned po odteceni PV.

palculienka40
13. sep 2023

@tatiana234 nie nevyvolava. Len musis dostat atb 4 hodiny pred porodom.

izabela181
13. sep 2023

@tatiana234 ja som tiež mala pozitívneho streptokoka 😊 jedine, že tie antibiotika sa musia podať 4 hodiny pred pôrodom…ale ja som rodila tak dlho, že mi ich podali 3x 😂 aby to nebolo dlhšie ako tie 4 hodiny…a ak planujes cvičiť s Aniballom, tak to mne gynekologička zakázala
Inak nestresuj, je ro úplne v pohode, Ved preto sa robí aj ten ster na streptokoka aby sa to vedelo bez problémov riešiť 😊

natuliatko777
13. sep 2023

@tatiana234 nemas sa coho bat ja mam streptokoka od zaciatku tehu a neviem z coho a s mojim ani nemam sex tak nechapem ako sa mi mohol objavit .. ma to vela bab ..daju nam atb neboj nic a porodime uz snad co chvila a vsetko bude fajn

juliacenc
13. sep 2023

@tatiana234 ano nie je to nic vazne nemusis sa strachovat. Teraz sa preliecis a pri porode ti pustia do zili atb. Sestricka mi povedala, ze aj keby sa tie atb nestihli ze nic sa nedeje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre