Predčasné otváranie, skracujúci sa krčok v 31. týždni

svetlanat
24. mar 2016

Ahojte. Som v 31tt otvorena na 1 prst, skrareny krcok na 2cm a caste tvrdnutie brucha pri vsetkom moznom. Sedeni, stati aj malej namahe.. Som hospitalizovana... ☹
Mate niekto podobne priznaky a co na to vasi lekari? Co na to beriete al.ste brali? Ako ste na tom teraz?

gabriela93
24. mar 2016

Ahoj,ja som to takto mala pri prvej dcerke.V 32 tt som sa tiez zacala otvarat,takze tiez som musela do nemocky,kazdy den magneziove onfuzie mi davali,musela som lezat a na moje naliehanie ma pustili v 37 tt,ale na druhy den som bola naspat,spustil sa mi porod 🙂 neboj,vsetko bude dobre 🙂

katpetdo
24. mar 2016

@svetlanat ahoj mala som to pri oboch tehotenstvach. Hlavne sa nenechaj vystresovat, chladna hlava je zaklad, potvrdil mi to aj moj lekar. Mna sa pri oboch snazili vystresovat, ze rodim a mylili sa, velmi.

Pri prvom som mala kontrakcie od 28tt po 5-7min, ale nestupnovali sa. Tyzden nemocnica s infuziami, doma kludovy rezim. V 31tt som sa otvorila na 5cm, hospitalizacia do porodu, strasenie porodom kazdy den. Dostavala som infuzie + nejake silne lieky na zastavenie kontrakcii. Ja som sa vsak na porod necitila a vydrzala som do 35tt. Porod rychly, kedze som sa napriek liecbe a 24h lezaniu otvarala dalej a bola som uz na 8cm. Vytlacit maleho slo tazko, kedze maternica bola pekne zblbnuta z tych liekov.

Druhe tehotenstvo, kontrakcie 3-5min od 24tt, zase panika lekarov, ale ja som citila, ze nerodim. Hospitalizacia v 24tt a 28tt, vzdy my davali 5 dni Mg infuzie, ziadne ine lieky. Doma som Mg neuzivala, vlastne presvedcenie, dr neprotestoval. Krcok sa skracoval pomalsie ako pri prvom a otvorila som sa az v na zaciatku 33tt na 6cm. Hospitalizaciu som odmietla, lebo som vedela, ze nerodim. Proste moje telo funguje trochu inak. Vydrzala som otvorena do 36tt. POrod malina, odtiekla voda a do nemocnice som prisla na 10cm otvorena a na 3 zatlacenia bol vonku.

Paradoxom je, ze kontrakcie pocas tych 3m pred porodom boli bolestive, na rozdiel od tych porodnych. Tie som citila ako tvrdnutie brucha, len boli po 2min stupnovali sa.

Pri oobch som mala od zaciatku kontrakcii kludovy rezim, ale pri druhom tehotenstve sme sa s dr zhodli, ze nemusim len lezat (mala som ineho gyn).

Ver svojmu telu a rob to comu veris. Ako druhorodicka som uz svoje telo poznala a verila, ze nepotrebujem nejake lieky a byt neustale pod dozorom. Hlavne klud a vydrzis dlhsie ako si myslis. Pri druhom tehotenstve som sa na poriadniach tolko nasmiala a uz sme s muzom tipovali ako sa zase krcok skrati kolko sa otvorim, potom kedy porodim. Taky drsnejsi humor, ktory moj super dr nastastie chapal...personal v nemocnici velmi nie 😝 . Drz sa pytaj sa hocico, rada odpoviem.

svetlanat
autor
24. mar 2016

@katpetdo pozitivne naladenu spravu.... taku som potrebovala 🙂
tiez ma strasia ze mozem hocikedy porodit.... a chceli mi davat dexonu ( na vyvoj pluciek) co som odmietla lebo citim tiez ze to nie je az tak zle.... teda az na tie velmi caste tvrdnutie pri pohyboch a chodzi...ale dnes uz v tom citim v tom zlepsenie po 3 dnoch Magneziovych infuzii..
Tebe davali dexonu tiez? A deticky su v poriadku narodene v 35 a 36 tt? .

katpetdo
24. mar 2016

@svetlanat ano pri oboch som dostala lieky na vyvoj pluc. Pri prvom v tom 31tt ap ri druhom v 28tt, lebo vtedy sa mi krkok za noc skratil o 1cm, tak si to nikto nechcel vziat na svedomie, aj ked som fakt citila, ze este to nie je porod. Existuje test fFN, kt. vie vylucit predcasny porod v najblizsich 2t

https://en.wikipedia.org/wiki/Fetal_fibronectin

V USA ho robia pravidelne v takychto pripadocch. U nas ho robi zopar sukromynch klinik a mozno aj nemocnice, moj dr ho poznal, ale nemal k dipozicii a v nemoncnici mali jeden a kedze boli presvedceni, ze rodim, tak ho nechceli na mna minut. Neporodila som.

erka2014
24. mar 2016

A mas na prst lwn vonkajsiu branku ci aj vnutornu? Ja som mala vonkajsiu.vnutorna drzala.skratenie sa mi upravilo ale otvorena som ostala.davali mi magn.infuzky a kludovy rezim.prenasala som dva dni!hlavne sa setri co najviac kazdy dnik 2v1 je dobry 🙂

epelino
24. mar 2016

Ahoj ja som bola na tom ako ty,lezala som 16 dni v nemocnici od 31.t ...aj doma ked ma pustili.a predstáv si,este som prenášala nakoniec a pôrod mi museli vyvolávať.. Drzim palce

svetlanat
autor
24. mar 2016

@epelino tiez si bola otvorena so skraten.krckom a velmi castym tvrdnutim? A napokon si prenasala? Jej potesujuca sprava pre mna pred spanim ;)
Tiez ti v tom 31 tt davali dextonu?

erka2014
25. mar 2016

Aj mne strasne tvrdlo hadam uz od 4 mesiaca.neboj 🙂

epelino
25. mar 2016

@svetlanat na bežnej gyn.prehliadke v 31 t doktor povedal že sa otváram...nemala som predtým ziadne príznaky len opuchnuté nohy....davali mi magn.infúzie,musela som ležať.veľmi som sa bála....takže ta chápem.boli pripravení mi dať tie lieky na pozretie pľúc ak by začal pôrod...ale v 34t ma pustili dom.od 38 t som chodila uz aj na prechadzky,upratovala a stále nič.po termíne som isla na kontrolu a myslím že na 10ty deň po termíne mi vyvolali pôrod.od vyvolavacky to celé trvalo 3 hod,samotne tlačenie 5 min.drzim palce a ešte sa ozvi ako sa máš!

epelino
25. mar 2016

Inak podľa mňa som prenášala kvoli tomu že mi gynekológ naordinoval "konské" dávky magnézia este aj keď som bola doma....

gabriela93
25. mar 2016

@svetlanat mne tiez dali tu hnusne stipacu injekciu do zadku na dozretie pluc.a teraz ked som cakala synceka tak mi dr.pre istotu,aby sa to neopakovalo kazal brat magnezit,ale aj tak sa mi pomaly krcok skracoval,ale nemusela som do nemocky.a preto mi aj vravel,ze mi nestihnu ani pichnut epidural,lebo sa mi porod rychlo spusti a mal pravdu nestihli ☹

koniarova
25. mar 2016

@svetlanat Prečo nechceš tú injekciu na dozretie pľúc? Mne ju pri druhom tiež pichli. Teraz rozmýšľam, že som sa ani nespýtala, na nejaké vedľajšie účinky.

svetlanat
autor
25. mar 2016

@koniarova kortikosteroidy maju vela vedlajsich ucinkov.. je to synteticky hormon kt.som nechcela dopriat neposkvrnenemu telicku.. kedze citim ze prirodzene sa mu to este dovyvija. Necitim to tak zeby som mala este rodit...🙂 necham to radsej na prirodzeny vyvoj ako urychleny-umely... Nerob si starosti aj keby si sa pytala lekarov na vedlaj.ucinky tak povedia ze v podstate ziadne... teda ze benefit dextony prevysuje rizika... (mozno teraz ale co v buducom vyvoji dietata?) Kazdopadne je to na osobnom rozhodnuti matky a jej postoji k neprirodzenym veciam, dovery/nedovery lekarom a osobnych pocitov....)

kvietok227
25. mar 2016

@svetlanat ahoj ja som mala to iste co ty tiez som lezala v nemocnici hospitalizovana kvoly predcastnemu porodu . Pomohly mi tabletky magnezium a zelezo . Mala som kludovy rezim . Neboj v nemocnoci spravia vsetkp preto aby to zastavili a teba pustili domov

adryana59
27. jan 2021

Ahojte chcem sa spýtať dnes som bola k lekárovi som 36tt a povedal mi ze sa mi skracuje kŕčok a ze sa už otváram. Bolia ma kríze stále mi tvrdné brucho a bolesť v pod bruchu aj tlaky z dola a cítim ho až dole stále ma tlači na WC koľko má to môže trvať myslím dní do pôrodu mate skúsenosti prosím napíšte mi

janka2007i
19. aug 2022

@adryana59 ja som teraz na tom tak isto ale doktor ma neposlal zatiaľ do nemocnici. Ako si ti dopadla ? Ja som len v 32tyzdny ale mám strach krčok 2cm a vnútorný pootvoreny doma ležím tak dúfam že ešte vydržíme

sonula209
13. máj 2024

@erka2014 ahoj prosím kedy si porodila a kedy si sa začala otvárať?...pises že vonkajšiu dĺžku si mala skrátenú vnútorná bola uzatvorená...ja teraz trošku mám paniku som v 30tt a doktorka na pohmat povedala že krcok je spotrebovany ale chvála Bohu zvnútra uzatvorený...ale úplne cítim ako to zospodu všetko tlačí rozťahuje sa toto je moje druhé tehotenstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre