Priečna poloha bábätka

zuzuka66
16. jún 2014

Prosím Vás žienky končím 33. tt a môj drobec je v priečnej polohe :( doktor ma vystrašil, že to nie je dobré, to mi je jasné, ale aký bude ďalší postup? Už som ako tak bola kľudná a zas stresujem, že čo robiť, ako mu pomôcť, aby sa otočil, alebo ja neviem. Keby sa vraj otočil aj nožičkami nadol pustí mi pôrod normálne, čoho sa tiež dosť obávam, ale priečna poloha nechápem. Má niekto podobné problémy? ako to riešia vaši doktori? ďakujem za každú odpoveď.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7zahrad
16. jún 2014

@zuzuka66 Cisarsky rez alebo risknete pre babo nebezpecne manualne otocenie baba v brusku.

jul11
16. jún 2014

@zuzuka66 este nestresuj,este sa kludne moze otocit.vygoogli svicky a babske rady na otocenie babatka.keby sa neotocilo,tak pravdepodobne cisarsky,ale mas este daleko do terminu,takze klud a drzim palce

lusinda1989
16. jún 2014

@zuzuka66 ahoj aj ja sim mala malu priecne cele tehu a dva tyzdne pred terminom sa mi otocila ja som robila macaci chrbat a zmyvala dlazky po kolenach aby som tomu dopomohla mala sa mi cez nic do rana otocila. Takze nezufaj aj mna doktorka strasila s cisarskym a nakoniec sa mi mala pekne otocila sama. Drzim palce

zuzka1008
16. jún 2014

Nestresuj sa,moja sa otočila v cca 35-36 tt. cítila som to zreteľne, bola som práve nakupovať 😀

jamabe
16. jún 2014

Kamoška mala malého v priečnej polohe, čakala, ale nepretočil sa. Tak jej "naplánovali" sekciu štýlom, že počkajú, kým nezačne pôrod sám a potom spravia sekciu. Aj tak bolo - všetko prebehlo bez problémov. Má zdravého chlapčeka.
Buď sa ešte tvoje bábo stihne otočiť alebo pôjdeš na cisársky. Nie je to nič strašné, ja som mala akútnu sekciu, kopec žien to absolvovalo, tak sa neplaš. Držím palce! 🙂

zuzuka66
autor
16. jún 2014

@7zahrad tak na manuálne otočenie v brušku nechcem radšej ani pomyslieť 😒

zuzuka66
autor
16. jún 2014

@lusinda1989 ďakujem, skúsim aj ten mačací chrbát a možno by mi pomohla aj väčšia záťaž, chcem ešte poumývať okná a urobiť poriadny poriadok v byte 🙂)) bojím sa.

pribinak
16. jún 2014

Aj moj krpec bol dlho otoceny priecne, nakonic si to krpec rozmyslel a prezocil sa v 40tt, to som uz chodila na sono skoro kazdy den, lebo mudr velmi sekciu robit nechcel, vraj vela babatiek sa otoci pocas prvych kontrakcii a mal pravdu

Ja som konzultovala aj to rucne otocenie babatka, na Slovensku sa to velmi nerobi a treba si uvedomit, ze ak dieta budu otacat, musia ho uchopit za hlavicku, je tam privela ritik, 100x radsej cisarak

ariesi
16. jún 2014

@zuzuka66 mne sa maly otocil asi mesiac pred porodom, dovtedy bol priecne. uz osm sa zmierovala s cisarakom, ale nastastie nebolo treba. este mas cas.

zuzuka66
autor
16. jún 2014

@pribinak s tým ručným otočením by som ani nesúhlasila, veľmi sa od toho bojím, by som umrela, keby mu ublížili, joj :/

pribinak
16. jún 2014

@zuzuka66 myslim, ze ti to ani nenavrhnu, na SVK sa to robi malo a nie vsetci mudr s takou technikou suhlasia, ja som si to nasla na nete a moj mudr (je to skuseny porodnik) mi povedal, ze jeho by som na to neukecala ( nechcela som sekciu) a cakali sme, ako som piisala, krpec sa otocil
Ty, resp vy, mate este kopec casu

latvia
17. jún 2014

@zuzuka66 manualne otacanie babatka dnes uz takmer nikto nerobi, na to treba prax a to vedia dnes uz len stari porodnici ktori to niekedy robievali. ak sa taky nenajde, tak priecka sa inac ako cisarskym porodit neda, jedine, ze by sa babatko chcelo otocit este do porodu. tusim ye stimulecny bod na otocenie babatka je malicek na nohe, tak si ho skus masirovat denne, mozno pomoze.

stellamaris
17. jún 2014

@zuzuka66 moj syn bol v priecnej polohe striedavo v I. a II:( hlavka vpravo,hlavka vlavo) cele snad cele tehu a lekari mi vraveli,ze mam pockat,ci sa neotoci,aby nemuseli maleho manualne otacat.To otacanie je jednoduchsie ako poloha panvova .Pri ultrazvuku vzdy potvrdili priecnu polohu a nic neriesili.Zijem v DE a tu manualne otacaju ku koncu tehu,lebo musis podpisat,ze v pripade spustenia porodu pri otacani ( pri komplikaciach) davas zvolenie k sekcii.V 34.tt sa moj syn sice otocil dolu hlavkou,sam ,bez pomoci lekarov,ale spustil sa mi porod a malemu klesali ozvy,tak som musela predsa na sekciu.Ale nie kvoli priecnej polohe.
Takze pockaj este,daj svojmu babätku sancu sa otocit..................

lubina
17. jún 2014

@zuzuka66 nasa prva bola v priecnej polohe este v 36 tt, ale kym sa narodila sa stihla este sama otocit....ale podozrievam, ze ten 36 tt. asi nebol 36 tt este lebo sa narodila 11 dni po termine...v kazdom pripade, hovorili mi, ze ak sa neotoci do porodu, tak to bude cisarsky, ale stihla sa nastastie otocit. Rodila som v Holandsku.

zuzuka66
autor
17. jún 2014

@latvia ja by som to manuálne otočenie asi ani nedovolila, to by bolo trápenie asi aj pre mňa, aj pre môjho Drobca. už by som podstúpila v pohode ten cisársky. verím, že sa ešte otočí. a tie malíčky no skúsim, môže byť na tom niečo pravdy, ďakujem 🙂

zuzuka66
autor
17. jún 2014

@stellamaris veď jasné, poloha sa môže kedykoľvek zmeniť viem, ale človek aspoň ja sa dosť obávam, dosť som sa mala zle, do takmer šiesteho mesiaca od začiatku som zvracala vkuse, potom chrbtica a všetko, ale vydržala som robiť do konca v práci, začala som teraz čerpať dovolenku a potom už nastupujem na materskú. bojím sa, lebo je to naše prvé bábätko, mala som dva potraty, tak sa už strašne bojím, poviem pravdu. ale stále veríme 🙂

zuzuka66
autor
17. jún 2014

@lubina mne sa doktor vyjadril len za polohu KP koncom panvovým, že taký pôrod pustia normálne, aj toho by som sa obávala, nechápem, keď nožičkami ide von, veď aj to je riziko, že sa hlavička zasekne o bradu, alebo sa zamotá do pupočnej šnúry, vtedy už nikto dovnútra nevidí....ach....toľko komplikácií, čo môže nastať....

nomina
17. jún 2014

mne sa neotočila,bola priečne cele tehu,takze planovaný cisarak🙂(ale hlavne je aby bejby bolo zdrave🙂

stellamaris
17. jún 2014

@zuzuka66 aj ja som dvakrat o dietatko prisla ,syn bol tretie tehu.mala som priserny strach z otacania aj sekcie.Otacanie nie je nic strasne,prides do nemocky,dostanes infuziu a po case sa lekar za staleho sledovania babätka ultrazvukom pokusi o manualne otocenie,cize nahmata hlavicku,chrbatik a prdelku a snazi sa na ne posobit rukami.Ak sa otacanie nepodari,ostava iba sekcia.
Neboj sa,mysli na babätko a vzdy si vrav,ze vsetko dopadne dobre.Oddychni si posledne tyzdne do porodu,ja som to nestihla,maly sa narodil skor 😉 Ja som bola od 5.mesiaca doma,po dohode so sefom Boli to pekne tyzdne,pekne som si oddychla 🙂

lubina
17. jún 2014

@zuzuka66 no mna uz po preslom termine sledovali stale, ale mala sa obratila tesne pred stanovenym terminom, no aj tak este preslo 11 dni pokial sa narodila. Ale kym nebola otocena, tak mihovorili, ze je dost velka a ak sa neotoci, tak to bude cisarsky rez...ani neviem ako sa jej vlastne podarilo otocit, kedze ozaj bola dost velka, porodnu vahu mala 3540 kg.

zuzuka66
autor
17. jún 2014

@stellamaris veď ja na nič iné ani nemyslím, len na naše bábätko, už sa ho neviem dočkať 🙂)) verím, že všetko bude dobre, prijala by som, keby sa aj dva týždne skôr pred termínom narodil ako má 🙂 no oddychovať, ešte potrebujem upratať celý byt, okná a tak....tak sa možno aj tak otočí 🙂)) ale ďakujem

zuzuka66
autor
17. jún 2014

@lubina tak mala peknú váhu to je pravda 🙂. ja by som brala, keby sa maličký narodil aj dva týždne skôr ako mám termín, tak ale on sa rozhodne sám. 🙂

lubina
18. jún 2014

@zuzuka66 aj ja som chcela porod co najskro, no ale mala sa neponahlala a pekne nas nechala cakat este 11 dni....ale ja mam dlhsiu periodu a to mi povedali, ze dlhsia menstruacna perioda vo vacsine pripadov znamena aj dlhsie tehotenstvo...u mna to platilo pri oboch dcerach

bajana
20. jún 2014

@zuzuka66 ahoj, ako na tom ste? uz sa ti maly otocil? ja prave prezivam to iste, zacinam 32tt a vcera dr. podla UTZ zistila, ze mala je v brusku priecne - hlavicku ma vpravo, dolu je chrbatik, vlavo zadocek a nozicky hore takmer pri hlavicke...a uz ma 1900g, co sa mi zda dost, snad to bude menej...podla UTZ sa este dost hybala, tak snad sa pretoci, ale moja dr. mi hovorila, ze dietatu je lahsie pretocit sa, ked je KP, ako ked je v tejto polohe...navyse mam placentu hore pod brusnou stenou, takze hlavicka a zadocek sa nedaju nahmatat, len obcas sa hlavickou trochu vytlaci von, vtedy mi stvrdne a vypuci sa brusko vpravo od pupka...na predchadzajucich 2 UTZ uz bola dole hlavickou a teraz toto...no psychicky sa pripravujem na sekciu, aj ked dufam, ze si to este rozmysli...dr. mi radila spavat na boku, co aj robim, na chrbte neviem spat... cviky nespominala ziadne, mozno tiez skusim ten macaci chrbat...

zuzuka66
autor
22. jún 2014

@bajana ahoj, no nemám pocit, že by sa otočil, stále cítim nožičky vpravo a hlavičku vľavo. niekedy aj mám pocit, keď sa trošku ponamáham, že zacítim nôžky hore pod rebrami, ale opäť sa vráti do tej istej polohy. ideme v stredu opäť do poradne, tak som zvedavá, čo povie doktor. mne sa vytláča všade, aj do bokov, aj do pupka 🙂)) všade. na boku spávam stále, aspoň tak zaspávam, striedam raz na pravý, raz na ľavý. ale často v noci precitnem a spím na chrbte, kedy mám bruško dosť stvrdnuté. skús ten mačací chrbát, hovoria, že to zvykne pomôcť, alebo keď trošku viac porobíš, aj vtedy sa vraj zvykne, to strašne veľa počúvam, že sa vtedy drobci otočia. ja sa ešte chystám na väčšie - dôkladnejšie upratovanie, ale až ako budem v deviatom mesiaci, potom sa už môžme ponamáhať. na sekciu zatiaľ ani nemyslím radšej. ja sa psychicky pripravujem na riadny pôrod 🙂))

luk25
25. júl 2014

@zuzuka66 ahoj chcem sa opytat ako ste dopadli, otocilo sa babo ci este nie? a malo tuto polohu od zaciatku tehu?lebo my sme takto priecne od zaciatku tehotenstva, sice mame este kopec casu ale aj tak sa trochu obavam 😒

dankariska
25. júl 2014

@zuzuka66
@luk25 ahojte, mojej znamej sa babo otocilo az teraz tesne pred porodom. Cca 36 tt

mimake
25. júl 2014

@zuzuka66 mne uz cisarak nestihli, mala sa mi otočila priečne v podstate počas pôrodu. Zvládli sme to vďaka skúsenej doktorke Rosakovej. Rodila som na boku a ona mi malú vo mne pretacala. Roztrhlo ma to síce totálne ale mala sa narodila v poriadku a ja som ešte v ten den sedela, co tak dobre ma doktorka pozasivala a postarala sa o mna. Ale zvládne to podľa mna ozaj len skúsený doktor.

vvia
25. júl 2014

Juj keby sme videli moju tehu knizku. e. lezala som na rizikovom a skoro cele tehu bola v priecnej polohe a tvrdili mi ze sa neotoci a ze mam malo miesta, ....no jasne. tesne pred porodom bola hlavou dole a do poslednej chvile bola vzdy inac, nonstop ju nahanali.
takze moze sa otocit a moze sa otocit hociakym smerom. no schvalne skoda ze som si tehu knizku nesfotila 😀
na jednej vizite mi dr rano hovori: kazde rano hram s vasim dietatom nahanacky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre